Знайти потрібні ліки за найкращою ціною: що дає українцям велика кількість аптек

24.04.2025 14:00 | Економічна правда. Колонки

Широка мережа аптек покращує доступність ліків у різних регіонах України, зокрема у найвіддаленіших та прифронтових населених пунктах "Можеш купити та передати мені ліки? У нас вони значно дорожчі" — такі прохання часто отримують українці від родичів за кордоном.
Навіть з урахуванням доставки їм це виходить вигідніше.
Цікавий парадокс: попри усі виклики повномасштабної війни, в Україні ціни на більшість медикаментів суттєво нижчі, ніж у європейських країнах.
Це наслідок особливостей вітчизняного фармринку, де ключову роль відіграє розгалужена мережа аптек. За даними дослідження, опублікованого у спеціалізованому виданні "Аптека.ua", 84% безрецептурних та 78% рецептурних препаратів у нас коштують доступніше, ніж в Європі. Великі аптечні мережі завдяки масштабу економлять на логістиці, знижують витрати та домовляються про кращі ціни з постачальниками.
В результаті конкуренції між аптеками українці отримують якісний сервіс, зручне близьке розташування та доступні ціни — в середньому на 30% нижчі, ніж у Європі.
Це забезпечує максимальне наближення фармацевтичної допомоги до людей, особливо у складний воєнний час. Аптечні мережі як гарант доступності На відміну від європейських країн, де значна частина вартості ліків покривається страховкою або державою через розвинену систему реімбурсації, в Україні 85% медикаментів пацієнти купують за власний кошт.
Тому велика кількість аптек стає ще важливим соціальним фактором, що забезпечує не лише фізичну доступність ліків, але й оптимальні ціни. Конкуренція між аптечними закладами змушує їх пропонувати споживачам найкращі умови, а завдяки масштабу мати змогу працювати ефективніше: оптимізовувати логістичні витрати домовляються про вигідніші умови з постачальниками знижують операційні витрати надають споживачам різноманітні вигідні пропозиції для економії Аптечні заклади конкурують не лише за рахунок цін, але й через якість сервісу та зручність розташування, що в комплексі створює сприятливі умови для пацієнтів. У Європі також визнають ефективність великих аптечних мереж – наприклад, у Великій Британії значну частку ринку займають такі мережі як Boots та LloydsPharmacy, а в Норвегії після дерегуляції понад 90% аптек контролюються трьома великими мережевими компаніями. В Україні розгалужена мережа аптек стала необхідною умовою забезпечення споживачі доступними ліками.
Вона ефективно компенсує відсутність розвиненої системи реімбурсації та медичного страхування в умовах обмеженого через повномасштабну війну державного фінансування.

Додати коментар

Користувач:
email:





Crypto boom or bust,
Digital coins in demand,
Bitcoin mania.

- Fin.Org.UA

Новини

10:33 - Туристичний збір: місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від юридичних осіб понад 1,8 млн гривень
10:30 - Фактична перевірка інтернет-магазину
10:29 - Діалог заради розвитку: керівник податкової служби Дніпропетровщини зустрівся з представниками ветеранського бізнесу
10:28 - Транспортний податок: за перший квартал платники вже сплатили майже 83 млн грн
10:26 - Долучайтеся до Глобального опитування платників податків
10:25 - Деклараційна кампанія 2026: Від 0 % до 18 % – як оподатковується продаж майна
10:25 - ДПС долучилася до нової послуги в Дії – онлайн реєстрації громадських організацій
09:55 - Ціни на нафту тримаються, бо ринок оцінює перспективи переговорів між США та Іраном
09:30 - Ворожі дрони атакували один з портів Великої Одеси: пошкоджено приміщення та судно
09:00 - У Запоріжжі під ударом була залізниця: загинув помічник машиніста
08:30 - Як не переплачувати за світло
08:00 - Вийшли сухими з війни: переможці та переможені в протистоянні "Дарниці" з аптеками
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 22.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 21 квітня: Ахметов купив квартиру, євро дорожчає далі
20:45 - Дитячі вагони з’являться ще на двох напрямках
20:32 - Прокуратура хоче повернути до бюджету мільйон гривень, переплачений за м’ясо для шкіл
20:15 - Глава МЗС Чехії: Словаччина і Угорщина підтримають позику для Києва
20:06 - У середу світло українцям не вимикатимуть
19:50 - Російський танкер уникнув огляду норвежців, змінивши маршрут
19:30 - У США відкрили кримінальну справу проти ChatGPT, який давав поради вбивці
19:05 - Банки наростили темпи кредитування бізнесу і населення, але не держустанов
18:44 - Власники елітних автівок на чверть збільшили сплату податків
18:20 - московія скоротила видобуток нафти у квітні через атаки українських дронів
17:59 - Найбільший у світі виробник презервативів різко підвищить ціни через війну в Ірані
17:54 - Найшвидша реєстрація ФОП відбулася за дві секунди – "Дія"
17:35 - Україна відновила "Дружбу", але нема гарантій, що московія не атакує її знову – Зеленський
17:26 - У московії стрімко падає споживання сталі — ЗМІ
17:19 - Курс євро до гривні знову оновить історичний максимум
16:50 - У "Дії" тепер можна реєструвати громадські організації


Більше новин