Рік програми компенсації 25% вартості української агротехніки та обладнання: понад 13 тис. найменувань від 152 виробників 

22.04.2025 13:25 | Міністерство економіки України

Рік тому уряд відновив програму компенсації 25% вартості української агротехніки – один із інструментів політики підтримки виробників «Зроблено в Україні».  Сьогодні у програмі – 152 машинобудівні підприємства, що пропонують для придбання з компенсацією 13 283 найменування техніки та обладнання.
«Розвиток українського агромашинобудування – це наша стратегічна мета в рамках політики «Зроблено в Україні». Програма компенсації 25% вартості агротехніки створює стабільний попит на продукцію українських підприємств і стимулює інвестиції у виробництво. Зростання переліку до 152 виробників і понад 13 тисяч моделей свідчить, що бізнес бачить ефективність програми й активно долучається. Це дієвий механізм підтримки національної промисловості, створення нових робочих місць і посилення конкурентоспроможності наших виробників», – зазначила Перша віцепрем’єрка України – Міністерка економіки Юлія Свириденко.
За рік дії програми до неї приєдналося 131 машинобудівне підприємство, а перелік техніки поповнився більш ніж 12,7 тис. найменувань. Найбільше розширення відбулося у 2024 році – одразу після відновлення виробники активно долучалися до програми. Тоді до участі було включено 117 компаній і понад 11 тисяч моделей.  У 2025-му програма продовжує стабільно розвиватись – ще +14 виробників і понад 1 500 нових позицій. Зважаючи на такий темп розвитку, уряд вже запланував фінансування програми до кінця року.
Протягом року було реалізовано 6 180 одиниць техніки, що забезпечило понад 4 млрд грн виторгу (без ПДВ) для українських виробників.  Держава своєю чергою  компенсувала 989 млн грн агровиробникам, які придбали техніку з переліку.
Завдяки зростанню замовлень українські виробники створили понад 1 000 нових робочих місць. Програма також сприяла скороченню імпорту агротехніки на 10%.
Як скористатися програмою
Агровиробник має обрати техніку з Переліку на сайті Мінекономіки, придбати її у виробника або офіційного дилера і подати заявку через уповноважений банк. 
Для підприємств, які хочуть включити свою продукцію до програми, діє постійна процедура подання заявок. Деталі — у розділі «Промислова політика» на офіційному порталі Мінекономіки.
Програма часткової компенсації вартості української агротехніки є одним з ключових інструментів політики «Зроблено в Україні», спрямованої на розвиток національного виробництва, створення робочих місць і підвищення частки переробної промисловості у ВВП.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Варто не спізнитися з ходом.
Інакше пропустите.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 14 липня: звільнення уряду Свириденко
19:57 - На ЗАЕС стався 10-й блекаут від початку року
19:50 - Працівники нафтової сервісної галузі Норвегії припинили страйк
19:30 - SoftServe купила індійську компанію NewVision Software
19:02 - московіяни атакували два судна, капітан одного з них загинув
18:30 - На тлі атак у Азовському морі російські страховики відмовляються страхувати судна
18:15 - ZTE та ще одній компанії з Китаю дозволили купувати чипи H200 від Nvidia
17:45 - Туреччина може відмовитися від російської пшениці
17:33 - Домен Telegram заблокували за запитом США: ймовірно це помилка
17:33 - Домен Telegram заблокували за запитом США: ймовірно це помилка
17:00 - Харківська прокуратура хоче повернути державі укриття, якими заволодів бізнес
16:44 - московіяни поцілили у заправку в Харкові
16:30 - Хто заробить на "Моршинській"
16:15 - Парламент ратифікував Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною: для 84% українських товарів відкривається безмитний доступ до ринку
16:12 - Свириденко представила у Раді звіт про роботу уряду: чим похвалилася
16:08 - Рада ратифікувала вільну торгівлю з Туреччиною, яку підписали ще у 2022 році
15:35 - Сметанін йде з посади гендиректора "Укроборонпрому"
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.07.2026
15:08 - Рада звільнила уряд Свириденко
15:02 - Українська розвідка зафіксувала "сіру" схему нафтопереробки московія
14:30 - Рада підтримала закон про декриміналізацію дорослого контенту в першому читанні
14:26 - Українські авіакомпанії розповіли про ризики для відновлення роботи
14:05 - СБУ викрила розкрадання 10 млн грн на закупівлях для відновлення зруйнованих ТЕС
14:00 - Демінери пройшли тренінг з безпечного виконання робіт на радіоактивно забруднених територіях
14:00 - Ветерани, бізнес та зірки — ПриватБанк запустив іміджеву кампанію про життя тут і зараз
14:00 - Безглуздий проїзний за 3,6 тисячі. Як нові тарифи на громадський транспорт вдарять по киянах
14:00 - У червні загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на шість компаній
13:40 - Власників зруйнованого житла звільнили від плати за газ: регулятор ухвалив рішення
13:10 - Київ передумав перераховувати до держбюджету 1,25 мільярди гривень: яка причина
13:00 - Підхід IB Alliance: чому девелоперу варто встановлювати резервне живлення навіть у зданих будинках


Більше новин