Лише кожна п’ята кібератака стає публічно відомою — експерт

22.04.2025 12:40 | Економічна правда

Більшість кібератак в Україні залишаються у тіні і лише близько 20% з них стають публічними. Про це розповів засновник компанії AmonSul і співзасновник найбільшої української спільноти з кібербезпеки Сергій Харюк в інтерв"ю ЕП. "За моїми оцінками, на кожен інцидент, про який говорять публічно, є щонайменше чотири, про які мовчать.
Особливо це стосується приватного сектору", - розповів він. Харюк навів приклад, коли в одному з ботів, який збирає досьє людей, з’явилася інформація, що частина даних нібито була "злита" із мережі аптек.
Хоча офіційного підтвердження витоку не було, сам факт появи таких даних свідчить про ймовірний злам. Щодо того, чи варто державі публічно повідомляти про кіберінциденти, Харюк наголосив, що ситуація неоднозначна, особливо під час війни.
Якщо йдеться про Сили оборони, то публічність може бути недоцільною.
Але у випадку з цивільним сектором навпаки, відкритість дає змогу іншим організаціям вчитися на чужих помилках. "Наприклад, "Київстар" визнав тільки те, що їх зламали, але справжня співпраця почалася лише після зламу УЗ.
Тоді фахівці оператора приїхали допомогти з відновленням.
Однак це вже як допомога після того, як людина зламала ногу", - додав він. Про те, хто стоїть за наймасштабнішими кібератаками і як працюють хакери московія читайте в інтерв"ю: Хто перемагає в російсько-українській кібервійні і чи можливі вибори в "Дії"? Інтерв"ю з "білим хакером"

Додати коментар

Користувач:
email:





Money flows like waves,
In the global financial sea,
Markets rise and fall.

- Fin.Org.UA

Новини

14:50 - Уряд може почати підвищувати тарифи на газ та електроенергію з 2027 року – МВФ
14:33 - Російські балістичні ракети знищили основний склад WINETIME: наслідки атаки
14:29 - Через московитський удар горіли посіви на Житомирщині
14:20 - Пролетарі всіх країн, заміняйтеся! ШІ поглиблює структурне безробіття в Україні
14:06 - Німеччина планує придбати частки в оборонних стартапах у межах переозброєння
13:47 - Перші довгострокові аукціони з продажу електроенергії завершилися повною реалізацією запропонованих обсягів
13:44 - Що є об’єктом та базою оподаткування екологічним податком?
13:43 - Строк придатності алкогольних напоїв та тютюнових виробів закінчився: дії суб’єкта господарювання
13:42 - За якою формою та за яким ідентифікатором форми в електронному вигляді ФОП подає податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи?
13:42 - Maersk призупиняє роботу у Чорноморському порту через посилення ударів московія
13:41 - Плата за землю: чи може платник в одній податковій декларації з плати за землю одночасно визначити податкові зобов’язання щодо земельного податку та орендної плати?
13:40 - У скриньці РРО не вистачає готівкових коштів: як оформити повернення готівки за товар фізичній особі?
13:38 - До яких видів економічної діяльності (КВЕД) відносяться промислові підприємства?
13:37 - Податок на прибуток: визначення балансової вартості необоротного активу у разі переведення його з невиробничого до виробничого
13:35 - Цифрові можливості для громадян України: РНОКПП через «е-Консул» та Е-картка платника
13:34 - Чи подається Заява за ф. № 20-ОПП, якщо об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, знаходяться за межами України?
13:33 - На яку дату виникають податкові зобов’язання з ПДВ у разі отримання платником послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України?
13:32 - У разі перевищення встановлених граничних строків проведення розрахункових операцій в режимі офлайн ПРРО повинен блокуватися до моменту переходу в режим в онлайн
13:30 - Захистіть свої права – під час розрахунків отримайте фіскальний чек!
13:27 - Помилка в типовій формі, за якою ФОПом на загальній системі оподаткування здійснюється облік доходів і витрат: як виправити?
13:25 - До уваги платників екологічного податку!
13:25 - Російська Дума підтримала закон про арешт майна тих, хто критикує владу за кордоном
13:23 - За користування надрами платники рентної плати спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 24,7 млн гривень
13:22 - Платники Дніпропетровщини за операціями з роздрібної торгівлі алкогольними напоями сплатили до місцевих бюджетів понад 291,3 млн грн акцизного податку
13:20 - Частина чистого прибутку: надходження від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету перевищили минулорічні на 34,2 %
13:19 - Практичні знання, професійний досвід і сучасні сервіси: у податковій службі Дніпропетровщини відбулася зустріч зі студентами-практикантами
13:18 - Не можете виконати податкові обов’язки через війну? Подайте заяву та підтвердні документи
13:16 - ДПС робить податкові консультації доступнішими: мережа онлайн – пунктів Офісів податкових консультантів зросла до 84
13:05 - Формула світла від UGB: 17,2 мільярда інвестицій, що перетворилися на 670 МВт генерації
13:05 - У Києві викрили оборудку на захисті енергетичного об’єкта


Більше новин