Японці влаштували найбільший за 20 років розпродаж облігацій на тлі мит Трампа

22.04.2025 11:45 | Економічна правда. Публікації

На початку квітня японські інвестори позбулися іноземних облігацій на понад $20 млрд після того, як запровадження мит Дональдом Трампом спричинило паніку на фінансових ринках. Про це пише газета Financial Times. За даними попередньої статистики Міністерства фінансів Японії, приватні установи — серед яких банки та пенсійні фонди — продали $17,5 млрд довгострокових іноземних облігацій за тиждень до 4 квітня, і ще $3,6 млрд — протягом наступних семи днів. Японія володіє найбільшим у світі обсягом американських держоблігацій — $1,1 трлн у сукупності державного та приватного секторів.
Тому будь-які її дії на цьому ринку уважно відстежуються і часто сприймаються як індикатор купівлі або продажу боргів США. Цей двотижневий розпродаж став одним із найбільших за весь період ведення статистики з 2005 року. Причиною такої активності стали події 2 квітня, коли Трамп оголосив про "день визволення" — нову хвилю мит, що викликала різкі коливання на глобальних ринках акцій і облігацій.
Індекс S&P 500 на Уолл-стріт впав на 12% лише за чотири дні, а потім частково відіграв позиції після того, як Трамп призупинив дію більшості нових мит на 90 днів. Американські держоблігації також зазнали масштабного розпродажу: прибутковість 10-річних облігацій зросла найбільше з 2001 року. Міністерство фінансів Японії не уточнює, які саме довгострокові облігації продавали фінансові установи країни.
Але за словами Томаакі Шишідо, провідного стратега з процентних ставок у банку Nomura, "значна частина продажів, ймовірно, припала на американські держоблігації або облігації державних агентств США", тобто ті, що забезпечені іпотекою та гарантовані урядом. Він також зазначив, що продажі могли бути частково зумовлені переглядом інвестиційних портфелів пенсійними фондами або бажанням банків і страхових компаній зменшити ризики, пов’язані зі ставками. Усе це свідчить про те, як хвилювання на Уолл-стріт поширилися на світові ринки. Деякі інвестори вважають, що падіння американських акцій порушило баланс у портфелях японських пенсійних фондів, змушуючи їх продавати американські держоблігації та інші активи, щоб відновити цільову структуру активів. Читайте також: Трамп оголосив "торговельну війну" проти всіх.
Як реагує світ?

Додати коментар

Користувач:
email:





Futures rise and fall
Traders look to crystal balls
Predicting the trends

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 23 червня: НБУ вимагає звільнити Смілянського
20:45 - Alibaba подає в суд на Пентагон за те, що його назвали "китайською військовою компанією"
20:05 - Співвласник мережі АЗС Amic керує бізнесом топменеджера "Лукойл" – "Слідство.Інфо"
19:42 - московія розглядає повну заборону на експорт дизелю
19:15 - Трамп заспокоює, що розморожені кошти Ірану залишаться під контролем США
18:45 - Житло у Варшаві й Tesla: полтавському поліцейському інкримінують незаконне збагачення
18:43 - У ШІ-сервісі Claude стався збій
18:20 - Штрафи до 17 тисяч: у Раді готують посилення покарання за перевищення швидкості
18:02 - Уряд знайшов додаткові 220 мільйонів гривень для ЗСУ
18:00 - Судовий розгляд правомірності рішень Національного банку про застосування заходу впливу до ТОВ "ФК ЛЕОГЕЙМІНГ ПЕЙ" триває
18:00 - Heineken призначає гендиректора з кавової галузі через низькі продажів пива
17:54 - Зведений перелік покупців у розрізі уповноважених банків, які отримають часткову компенсацію за придбану техніку і обладнання вітчизняного виробництва у квітні 2026 року.
17:44 - Повідомлення про учасника індустріального парку «ЕКО-ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ПАРК «УНІВЕРСАЛ-ІНДАСТРІ»
17:35 - Через китайський кредит ДПЗКУ очікує цього року понад 11 мільярдів гривень збитку
17:00 - Інтерв’ю Андрія Пишного NV про важливість інклюзивної освіти для суспільства та роль НБУ в процесі створення безбар’єрного середовища
17:00 - Нацбанк показав курс валют на середу 24 червня
16:50 - Від виснажливого осушення до відповідального зрошення: Київщина змінює підхід до управління водою
16:47 - СБУ викрила розкрадання на будівництві захисту Зміївської ТЕС на Харківщині
16:30 - Правило "Болар" працює на пацієнтів, економіку та експорт
16:10 - Суди закривають більшість справ корупціонерів, яких виявило НАЗК – ЗМІ
16:10 - Нацбанк оштрафував "Укрпошту" на 2,5 мільйона гривень
15:40 - ВВП України продовжив зростання після спаду на початку року: як змінився у травні
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 24.06.2026
15:25 - Ринок безалкогольних напоїв зростає: хто отримує найбільші доходи
15:17 - До АТ “УКРПОШТА” застосовано заходи впливу
14:50 - московія може почати імпортувати та субсидувати пальне після втрати 25% виробництва – ЗМІ
14:35 - Окупаційна влада Криму зізналася, що не знає, коли паливо буде у продажу
14:21 - Фінансовій компанії відкликано ліцензію


Більше новин