Суд зобов'язав автосалон виплати 4 мільйони пайового внеску

20.04.2025 15:00 | Економічна правда

Господарський суд Рівненської області зобов"язав Тойота Центр Рівне "Агат Авто" (офіційний дилер автомобілів Toyota в Рівному та Рівненській області) заплатити Рівненській міській раді 4,04 млн грн пайової участі. Про свідчить рішення суду від 15 квітня. У червні 2019 року управління ДАБК Рівненської міської ради дозволило будівництво торгово-офісного комплексу з автосалоном на земельній ділянці з кадастровим номером 5610100000:01:068:0004 на вул.
Макарова (тепер називається вул.
Кулика і Гудачика) в м.
Рівне. Замовник будівництва - ТОВ "Агат Авто". У грудні 2023 року міськуправління ДАБК видало сертифікат про прийняття в експлуатацію будівництва, в якому вказано, що будівельні роботи виконувались з 14.06.2019 року по 18.10.2023 року. Як вважає прокуратура, розмір пайової участі щодо будівництва автосалону складає 5,38 млн грн, які ТОВ "Агат Авто" не сплатило.
Тому вона звернулася до суду про стягнення цієї суми. Компанія заперечила, і зазначила, що з 1 січня 2021 повністю скасовано обов"язок замовника будівництва щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, а у 2020 році діяли перехідні положення. ТОВ "Агат Авто" стверджувало, що не мало сплачувати пайовий внесок, оскільки перші будівельні роботи фактично були розпочаті у 2022 році.
Суд відхилив цей аргумент, оскільки у сертифікаті готовності автосалона вказано, що його будівництво розпочато у червні 2019 року. Суд дійшов висновку, що компанія зобов"язана була у 2020 році звернутися до Рівненської міськради, щоб визначити розмір пайової участі, і до введення автосалону в експлуатацію у грудні 2023 року сплатити пайові внески.
Водночас, замовник будівництва цього не зробив і таким чином зберіг собі гроші за рахунок територіальної громади без достатньої правової підстави. Суд порахував, що сума пайового внеску становить 4,04 млн грн, тому відмовив у стягненні 1,35 млн грн з 5,38 млн грн, про які йшлося у позові прокуратури. Засновниками ТОВ "Агат Авто", яке зареєстроване у м.
Рівне на вул.
Кулика і Гудачика 25, є Альберт Петрожицький зі Львова, Павло Волков зі Львівської області та ТОВ "Сервісний центр "Діамант", бенефіціаром якого є Волков. Нагадаємо: Господарський суд Львівської області зобов"язав ТОВ "Сколівська ВЕС" повернути Трускавецькій міській раді Львівської області земельну ділянку площею 1 га.

Додати коментар

Користувач:
email:





Економічний спад –
Висока непевність та
Важкі рішення

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:13 - На тлі звільнення Федорова очільник PlayCity подав у відставку
20:00 - Новини 16 липня: новий уряд
19:49 - Стартап підтриманий Nvidia був оцінений у 17,5 мільярдів доларів
19:15 - Російські олігархи виводять мільярди доларів закордон через страх конфіскації майна
18:46 - Приватним ППО забезпечено вже понад півсотні компаній
18:10 - Схему резервного забезпечення киян теплом розроблять до кінця грудня
17:37 - Varus дозволили викупити мережу мінімаркетів "Коло" у Буткевича
17:30 - Розширено перелік способів верифікації банками клієнтів для цілей фінансової інклюзії
17:30 - Українські порти обробили за півріччя 42,4 мільйона тонн вантажів
17:19 - Засідання Комісії
17:14 - Іран через хуситів планує закрити "ворота" до Суецького каналу
16:56 - "Вінницяпобутхім" розпочав виробництво під замовлення супермаркетів
16:30 - Чому фінтех завмер перед ШІ
16:30 - Кінець епохи Мінцифри? Призначення Оксани Ферчук стане тестом на зрілість інституції
16:29 - Ворог атакував промисловий об’єкт у Кривому Розі
16:21 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:05 - Рада призначила новий уряд: хто увійшов до економічного блоку
16:04 - Україна та Іспанія обговорили шляхи виходу українських компаній на європейський ринок капіталу
15:46 - Уряд виділив понад 49 мільйонів гривень на ремонт дамби на Дунаї
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.07.2026
14:53 - Кулеба залишає Мінрозвитку: які досягнення відомства відзначив
14:52 - Чи залишиться Україна без хліба через російські удари: аналіз ринку
14:12 - московіяни КАБом пошкодили відділення "Нової пошти" у Краматорську
14:00 - Важливий внесок наших європейських партнерів, який допомагає Україні готувати енергетичну систему до наступної зими
14:00 - Федоров обурився закидами Гетманцева та "Трухи" у свій бік
13:58 - Сумщина отримала перші 28 дизельних генераторів для посилення енергетичної стійкості регіону
13:53 - На тлі атак московія судновласники призупиняють заходи до портів України – ЗМІ
13:05 - Федоров розповів, як Міноборони зекономило мільярди доларів на відкритих тендерах
13:00 - Як живуть українці за кордоном


Більше новин