Соціальна відповідальність аптек: 45 тис. робочих місць та підтримка ключових програм

18.04.2025 13:00 | Економічна правда

Учасники Аптечної професійної асоціації України (АПАУ), серед яких – найбільші аптечні ритейлери, створили робочі місця загалом для понад 45 тисяч працівників.
Розгалужена мережа аптек, особливо в умовах великої війни, є стратегічно важливою ланкою системи охорони здоров"я.
Аптечні заклади забезпечують українцям постійний доступ до життєво важливих ліків, працюючи навіть у віддалених населених пунктах та прифронтових районах. Соціальна місія"Аптеки одними з перших відновлювали свою діяльність на деокупованих та прифронтових територіях разом з критично важливими службами.
Віддаю належне діям усіх фармацевтів, які попри небезпеку, обстріли, відсутність тепла чи світла, виходили на свої робочі місця та, перебуваючи за першим столом, допомагали пацієнтам.
Це беззаперечне свідчення відданості своїй професії та місії фармацевта — забезпечення доступу населення до ліків", – зазначив Ігор Червоненко, голова АПАУ. Експерти відзначають, що саме конкуренція між аптечними мережами сприяє підвищенню якості обслуговування та доступності фармацевтичних послуг.
Незважаючи на виклики воєнного стану, учасники АПАУ активно підтримують державні соціальні ініціативи, приєднавшись до програми "Доступні ліки" та ініціатив "Національний кешбек" і "Зимова єПідтримка". Стратегічно важливим проєктом стало збільшення кількості маршрутів мобільних аптечних пунктів (МАП).
До цієї ініціативи долучилися "Аптека 9-1-1", "Сім"я аптек Farmacia", "Бажаємо здоров’я", Аптека "Подорожник" та "Аптека Доброго дня".
Нині мешканці 300 населених пунктів у прифронтових та віддалених районах без стаціонарних аптек мають змогу отримувати життєво необхідні ліки. Економічний вплив Учасники АПАУ забезпечують значні податкові надходження до держбюджету.
Згідно з фінансовими даними, у 2024 році лише п"ять найбільших аптечних ритейлерів — Аптека "Подорожник", "Бажаємо здоров"я", "АНЦ", "Аптека Доброго дня" та "Аптека 9-1-1" — сплатили понад 4,5 млрд грн до державного бюджету, що на 20% більше порівняно з попереднім роком. "Фармацевтичний ритейл демонструє сталий попит та стійкість до економічних коливань, що робить його надійним джерелом бюджетних надходжень", – наголошують в АПАУ.
Податкові показники окремих аптечних ритейлерів складають близько 1 млрд грн, що підтверджує вагому роль галузі в економіці країни. Перспективи розвитку та кадрова політика Учасники АПАУ активно інвестують в розвиток професійної підготовки спеціалістів галузі, створюючи умови для забезпечення сталого кадрового потенціалу.
Важливим напрямком серед учасників АПАУ є співпраця з профільними навчальними закладами, створення навчальних аптечних баз та програми перекваліфікації медпрацівників.
До прикладу, Аптека "Подорожник" створила проєкт "Навчальна аптека", дві третини випускників якого вже працюють у галузі, а навчальний центр "Аптеки 9-1-1" з адаптації нових працівників за 10 років підготував понад 12 000 фахівців.
Також у Харкові започатковано освітній простір PHARM-HUB, що поєднує сучасний заклад охорони здоров"я, музей фармації та освітній майданчик. Паралельно триває підготовка фармацевтів до впровадження вакцинації в аптеках на базі тренінгового центру НМУ ім.
Богомольця, що суттєво наближає галузь до європейських стандартів.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and they fall
Investors gain and lose it all
Fortunes made and gone

- Fin.Org.UA

Новини

16:32 - московіяни атакували видобувні об’єкти "Укрнафти"
15:46 - Apple тестує китайську пам'ять для iPhone та MacBook через дефіцит
14:56 - На найбільшому експортному центрі залізної руди оголосили страйк
13:46 - Китай опустився з 2 на 9 місце серед найбільших експортних ринків Німеччини
12:31 - На Житомирщині росіяни влучили у підприємство з німецьким капіталом
11:31 - Компанію, яка невчасно поставила дрони для ЗСУ, покарали на 25 мільйонів
11:00 - В Одесі проблеми з водою та зв’язком після обстрілу
10:40 - Одещина частково без світла після однієї з наймасштабніших атак московія
10:00 - Туреччина закликала оголосити мораторій на удари по суднах у Чорному морі
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 09.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - У Венесуелі спалахнули протести через щоденні відключення світла
17:10 - Китай закриває аеропорт і зупиняє потяги через тайфун "Дельфін"
16:10 - У Марганці та сусідніх громадах відновили водопостачання після аварії
15:15 - Суд повернув державі Жовтневий палац вартістю близько мільярда
14:10 - В Україні не залишилося жодної неушкодженої електростанції – Зеленський
14:09 - Європейський Союз вніс до Фонду підтримки енергетики України додаткові €30 млн
13:00 - Україна уразила ще два НПЗ у московії – Генштаб
12:30 - Парадокси публічних закупівель: як форма підмінила зміст
11:50 - Україна пройшла рекордну серпневу спеку без відключень – Шмигаль
10:55 - Цього тижня українські регіони через Фонд підтримки енергетики отримали обладнання майже на 2 млн євро від Великої Британії, ЄС, Норвегії та Швейцарії
10:46 - У липні до Фонду підтримки енергетики надійшло 180 млн євро
10:40 - московія знищила важливі склади Фори: клієнти скаржаться на порожні полиці
10:32 - Енергосистема України пройшла період рекордної серпневої спеки без графіків відключення електроенергії, - Денис Шмигаль
10:05 - Сизранський НПЗ знову опинився під атакою: спалахнула пожежа
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 7 серпня: фігурантка "плівок Міндіча" отримала посаду в держпідприємстві, масована атака московія на Укрнафту
19:55 - Київ шукає тих, хто відремонтує метро між "Тараса Шевченко" і "Почайною" за 1,76 мільярда
19:40 - В Україні за місяць скоротилися міжнародні валютні резерви


Більше новин