«Зроблено в Україні»: підприємці отримають першу у 2025 році компенсацію за придбану українську промислову техніку та обладнання

24.03.2025 14:27 | Міністерство економіки України

Міністерство економіки затвердило виплату 17,4 млн грн за програмою компенсації 15% вартості української техніки. Гроші отримають підприємці, які придбали автобуси, причепи, ліфти та енергетичне обладнання від шести українських виробників.
Опрацьовано заявки, подані у грудні 2024 та лютому 2025 року. У січні техніку з переліку Мінекономіки, не купували, тому компенсацію не нараховували.
«Підписали перші у цьому році накази щодо виплат в межах програми компенсації 15% вартості української промислової техніки. Понад 17 мільйонів гривень отримають підприємці, які придбали автобуси, причепи, ліфти та інше обладнання від шести українських виробників. Це лише початок, адже у цьому році передбачили достатнє фінансування на цю програму. Вона не лише дозволяє підприємства оновити автопарк та обладнання, але й стимулює вітчизняне машинобудування через збільшення попиту на продукцію саме українських виробників», — зазначила Перша віце-прем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
 Вартість якої техніки буде частково компенсована:
Пасажирські ліфти — ТОВ «Завод Євроформат» (м. Київ) Автобуси АТАМАН А092Н6 та Еталон A12221 — ПрАТ «ІСУЗУ-АТАМАН Україна», ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ "Еталон Авто"» Напівпричепи-цистерни для перевезення нафтопродуктів — ТОВ «Еверласт» (м. Одеса) Тракторні причепи — ТОВ «Техноторг» (м. Миколаїв) Інша причіпна техніка — ПП «Транс-Авто-Д» (Хмельницька обл.)  Компенсації отримають підприємці з:
Одеської області — понад 4,2 млн грн Львівської області — понад 2,8 млн грн Хмельницької області — понад 2,7 млн грн Тернопільської області — понад 2,2 млн грн Волинської області — 845 тис. грн Івано-Франківської області — 652 тис. грн  Кошти будуть перераховані через банки-партнери:
АТ «Ощадбанк»
АТ АКБ «Львів» ПАТ АБ «Південний» АТ «Таскомбанк» АТ «Укрексімбанк» До реалізації програми залучено 25 українських банків.
Як працює програма: Програма часткової компенсації 15% вартості (без ПДВ) діє з вересня 2024 року в межах державної політики «Зроблено в Україні». Вона поширюється на обладнання, вироблене в Україні зі ступенем локалізації не менше 40%, що входить до затвердженого переліку Мінекономіки. Станом на березень 2025 року, до цього переліку включено понад 250 позицій від 24 українських виробників.
Зокрема зараз держава компенсує часткову вартість техніки та обладнання наступних виробників:
1. *ТОВ «СПД ПЕТРОВ»*  
2. *АТ «Ельворті»*  
3. *ТОВ «Велмаш-Україна»*  
4. *ТОВ «Карат-Ліфткомплект»*  
5. *ТОВ «Завод Євроформат»*  
6. *Приватне підприємство «Транс-Авто-Д»*  
7. *ТОВ НВП «Агромашінвест»*  
8. *ТОВ «ЕВЕРЛАСТ»*  
9. *АТ «Черкаський автобус»*  
10. *ТОВ «ТДС УКРСПЕЦТЕХНІКА»*  
11. *ТДВ «Дизельмаш – КГУ»*  
12. *ТОВ «Завод Кобзаренка»*  
13. *ТДВ «Укрліфтсервіс»*  
14. *ТОВ «ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АВТОЗАВОД»*  
15. *ТОВ «Укрелектроапарат»*  
16. *ТОВ «Завод ЕлектронМаш»*  
17. *ТОВ «ЗАЗ»*  
18. *ТОВ «ІНТЕЛДІМ»*  
19. *ТОВ «ТЕР САН ЕНЕРДЖІ»*  
20. *ТОВ «Зміїв-Транс»*  
21. *ТОВ «НВП "Автоскладальний завод Патрон Авто"*  
22. *ПП «ЕЛТІЗ»*  
23. *ТОВ «КОМПАНІЯ ТІТАЛ»*  
24. *ТОВ «Верхньодніпровський авторемонтний завод»
 Як отримати компенсацію:
Придбайте техніку з переліку через уповноважений банк Подайте заяву з копією платіжного документа та актом приймання-передачі Після схвалення — отримайте 15% вартості на свій рахунок  

Додати коментар

Користувач:
email:





Bulls and bears tussle
Market ebbs, flows, unbridled
Chaos in motion.

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 06.04.2026
15:20 - Стейблкоїни: чи стане 2026 роком масового прийняття
15:20 - НБУ позбавив ліцензій дві кредитні спілки
15:11 - Наслідки "пального" стрибка: світові ціни на продукти зростають другий місяць
14:56 - На Київщині картонно-паперовий комбінат зупинився після ударів московія
14:50 - Найбільший газовий завод ОАЕ знову повністю зупинився
14:33 - Молдова суттєво наростила відновлювану енергетику: лідирує сонячна генерація
14:27 - Енергетична криза: єврокомісар розповів про "найгірший сценарій"
14:22 - Агросем став ексклюзивним імпортером метеостанцій METOS® від Pessl Instruments в Україні
14:15 - У застосунку УЗ відтепер можна придбати квитки на приміські поїзди західних областей
14:10 - Зірвали куш: США рекордно наростили експорт газу після початку війни в Ірані
13:53 - Україна оцінить перспективи видобутку геотермальної енергії на Закарпатті
13:45 - Двом кредитним спілкам відкликано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінансових установ
13:42 - У березні ціна на електроенергію для бізнесу "на добу наперед" знизилась на 26%
13:35 - В Україні знов стрімко збільшується попит на електромобілі – за місяць ринок зріс вдвічі
13:21 - Назвали найпопулярніші нові моделі авто, кількість яких в Україні збільшилася у березні
13:00 - НБУ поліпшив умови для збору коштів для лікування за кордоном та врегулював розрахунки Американсько-Українського інвестиційного фонду
13:00 - NBU Improves Conditions for Raising Funds for Treatment Abroad and Regulates Settlements by U.S.–Ukraine Reconstruction Investment Fund
12:45 - У березні повітряні тривоги "з’їли" 18,6% робочого часу торговельних центрів
12:39 - Зеленський розповів про фінансові законопроєкти, за які треба терміново проголосувати
12:31 - Трамп оголошує про введення нових мит на фармацевтичні препарати
12:30 - Чого хоче покупець?
12:28 - Який алгоритм входу до Електронного кабінету із застосуванням ключа Дія. Підпис?
12:26 - Трудові відносини: надомна та дистанційна робота
12:25 - Пріоритетні заходи НСД спрямовані на модернізацію податкового адміністрування
12:24 - Податковий комплаєнс – допомога бізнесу від ДПС
12:22 - Нові рахунки для сплати податків у 2026 році: корисно знати платникам
12:21 - Комплаєнс-менеджер – особистий податковий консультант платника податків
12:17 - Інформаційна акція у Покровському ЦОПі
12:16 - Інформаційна акція в Павлоградській ДПІ


Більше новин