Польща блокує експорт української деревини: в чому причина

24.03.2025 13:21 | Економічна правда

З 15 березня 2025 року на польсько-українському кордоні триває безпідставне блокування вантажів українських деревообробних підприємств. Про це заявив голова "Асоціації деревообробних підприємств України" Павло Васильєв, коментар якого є в розпорядженні ЕП. За його словами, польські митні органи без пояснень не пропускають продукцію, що створює загрозу для економічної стабільності галузі та всієї країни. До Асоціації звернулись підприємства ТОВ "Уніплит", ТОВ "ОДЕК Україна", ТЗОВ "Вудленд Україна", які повідомили про неможливість транспортувати свою продукцію через кордон. Васильєв наголосив, що польська сторона висловлює необґрунтовані підозри щодо походження деревини, хоча українські виробники надають усі необхідні документи. Серед них, зокрема, контракти з філіями ДП "Ліси України", накладні на постачання деревини, лісорубні квитки, сертифікати походження, Декларації "EUTR", "OSWIADCZENIА", "DECLARATION OF ORIGIN OF WOODEN PRODUCTS". "Незважаючи на це, блокування триває, що ставить під загрозу експорт готової продукції переробки деревини та роботу тисяч українців" , - каже голова Асоціації. За його словами, блокування експорту спричиняє цілий ряд проблем, серед яких фінансові втрати підприємств та бюджету України, ризик зупинки виробництв, відмова європейських партнерів від української продукції, масові скорочення працівників та зниження довіри до України як надійного експортера. "Подібні дії Польщі вже мали негативний ефект у 2023–2024 роках, коли українські виробники втратили близько третини клієнтів у ЄС через непрозорі митні обмеження", - додає Васильєв. На думку керівника "Асоціації деревообробних підприємств України", для вирішення проблеми необхідно здійснити ряд термінових дій. По-перше, ініціювати переговори з польським урядом на рівні Кабміну для негайного розблокування експорту. По-друге, надати доступ українським деревообробним підприємствам до своїх електронних товарно-транспортних накладних (е-ТТН), які знаходяться в єдиній державній системі електронного обліку деревини. По-третє, забезпечити перший крок для імплементації EUDR – фіксацію GPS-координат місця заготівлі деревини, що дозволить чітко ідентифікувати законність її походження. "Без прозорих механізмів контролю, таких як е-ТТН та GPS-фіксація заготівлі деревини, український лісопромисловий комплекс залишатиметься вразливим до зовнішніх обмежень та маніпуляцій", - додає Васильєв. За його словами, вільне переміщення товарів через кордон – це не лише економічне питання, а й питання стабільності української промисловості та робочих місць. "Україна має діяти на випередження, щоб унеможливити подібні торговельні бар’єри в майбутньому.
АДПУ закликає уряд та всі зацікавлені сторони до негайної взаємодії задля вирішення цієї критичної ситуації", - підсумував голова асоціації. Нагадаємо: Деревопереробні підприємства за підсумками біржових торгів з поставкою у другому кварталі 2025 року законтрактували 94% ділової деревини, що є рекордним показником.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear, who knows,
Fortunes won and fortunes lost,
The market humbles.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 2 квітня: ціни на нафту злетіли, Насірова позбавили волі
20:45 - Україна відновлює критичну інфраструктуру попри на брак обіцяної ЄС підтримки – Зеленський
20:28 - Уряд фінансово простимулює перенавчання на пріоритетні спеціальності
20:25 - Ціна на нафту "тут і зараз" злетіла до максимуму з 2008 року
19:55 - московія готує нову відправку нафти танкерами до Куби
19:30 - Ukraine’s Government Borrows Equivalent of Over UAH 158 Billion through Auctions to Sell Domestic Government Debt Securities since Early 2026, and almost UAH 2,185 Billion Total since Martial Law Was Imposed
19:30 - Із початку 2026 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах понад 158 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 2 185 млрд грн
19:25 - До суду скерували справу голови одного з міст на Київщині
19:15 - Пункти екологічного контролю: за півроку — понад 2 тисячі роз’яснень і сотні превентивних заходів
19:05 - Ворог 129 разів атакував об'єкти "Нафтогазу" протягом опалювального сезону
18:55 - Удари України змушують Росію скорочувати видобуток нафти – Reuters
18:45 - Спрощено процедуру ініціювання платежів у відкритому банкінгу
18:43 - Уряд профінансував запуск модульних котелень у п’яти регіонах
18:30 - В Україні 3 квітня відключатимуть світло для бізнесу та населення: в який період
18:20 - Ізраїль вдарив по сталі: найбільший завод Ірану зупинив виробництво
18:09 - Фінансові компанії отримали додатковий час для адаптації до оновлених вимог до капіталу
18:05 - На початку року російські компанії втратили третину свого прибутку
17:55 - Міноборони повернули 57,5 мільйона гривень за давно "провелений" контракт
17:50 - Нацбанк показав курс долара і євро на п'ятницю 3 квітня
17:25 - Кредитування у гривнях під виглядом крипти: НБУ заборонив Crypsee надавати фінансові послуги
17:20 - Reuters: супутники показали розбитий нафтопорт московія, по якому били дрони України
17:18 - "Тіньовий флот" московія забезпечений системою Starlink – ЗМІ
17:00 - Усе вкрадене повернуть: ВАКС виніс рішення у справі Одеського припортового заводу
16:45 - Зі спецрахунку, відкритого НБУ на потреби оборони, за березень 2026 року перераховано понад 7 млрд грн
16:44 - НАЗК дослідило корупцію: які сфери українці вважають найбільш корумпованими
16:30 - Що насправді дає теплиця
16:10 - Ворог вдарив балістикою по підприємству в Чернігові: є загиблий та поранений
16:09 - Міноборони: у березні Україна вразила 15 заводів, НПЗ та терміналів
16:00 - Саудити запустили новий торговий шлях в обхід Ормузької Протоки


Більше новин