Київ застерігає ЄС: скасування вільної торгівлі матиме "справді руйнівні" наслідки

24.03.2025 12:01 | Економічна правда

Україна попереджає, що скасування безмитної торгівлі з ЄС може мати "справді руйнівні" наслідки, особливо на тлі невизначеності щодо військової підтримки з боку США. Про це пише Financial Times. Термін дії нинішніх торгівельних пільг ЄС, які дозволяють українському експорту вільно надходити на європейський ринок, завершується 5 червня.
Міністр фінансів Сергій Марченко наголосив, що їх непродовження стало б "дуже неправильним сигналом".
За його словами, ЄС є ключовим торгівельним партнером, і повернення до умов, які діяли до війни, серйозно зашкодить Україні. З 2022 року ці пільги допомагали підтримувати українську економіку, однак низка країн, зокрема Польща, Угорщина та Франція, виступають проти їх продовження.
Вони побоюються, що український імпорт тисне на ціни та шкодить місцевим фермерам.
Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія ще раніше запровадили обмеження на імпорт українських зернових. Україна наголошує, що значна частина експорту до сусідніх країн іде транзитом, а не осідає на місцевих ринках.
Міністр сільського господарства Віталій Коваль закликав Польщу використати своє головування в ЄС для просування угоди, наголошуючи, що "Україна повинна чітко розуміти подальші умови доступу до ринку ЄС". Тим часом переговори щодо довгострокової лібералізації торгівлі буксують, а часу на нову угоду залишається обмаль.
Тимчасове продовження чинних правил виглядає найімовірнішим сценарієм, визнають у Брюсселі. Українські чиновники наголошують, що будь-яке затягування рішення завдасть удару по економіці, яка вже страждає від невизначеності щодо майбутньої підтримки з боку США.
"Без підтримки Сполучених Штатів ми опинилися б у дуже драматичній ситуації", – підкреслив Марченко. Нагадаємо: Європейська комісія розглядає можливість значного скорочення імпорту українського цукру після скарг фермерів ЄС на падіння цін. Європейський Союз розробляє план, щоб захистити ринок алюмінію від напливу дешевої продукції з інших країн на тлі того, як президент США Дональд Трамп запровадив 25% мита на цю продукцію.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market never stops
But sometimes it crashes hard
Lessons learned, move on

- Fin.Org.UA

Новини

10:55 - Руйнування значні: московія знову атакувала енергооб'єкт ДТЕК на Одещині
10:00 - Рух потягів 21 лютого: як курсуватимуть на небезпечних ділянках
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 21.02.2026
07:00 - Монетизація покемонів: як блогер Логан Пол продав картку Pikachu за 16 мільйонів доларів
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:35 - Денис Шмигаль: Робота з ліквідації наслідків російських атак триває безперервно – 24/7
21:00 - Новини 20 лютого: скасування мит Трампа, Україна отримає 6 європейських ТЕС та ТЕЦ
20:50 - Міжнародна морська організація нарахувала 529 суден під фальшивими прапорами
20:40 - Фондовий ринок відреагував на скасування мит Трампа
20:12 - Онлайн-покупки: 73% українців не завершують замовлення через "бар’єри" – дослідження
19:50 - В Україні 21 лютого графіки відключення світла діятимуть у більшості регіонів
19:30 - Держагрореєстр перейшов у повну державну власність
19:15 - Угорщина заблокувала кредит на 90 мільярдів євро для України – FT
19:13 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про накладення на ТОВ "ВЕЙ ФОР ПЕЙ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
19:06 - Обійшли санкцій на 90 мільярдів доларів: FT розкрила тіньову мережу "Роснефти"
18:57 - Водій нардепа Лабазюка отримав підозру за відмову свідчити
18:55 - Штучний інтелект спричинив зупинку сервісу Amazon
18:49 - Grain from Ukraine: Пакистан отримав від України велику партію пшениці
18:25 - Свириденко розповіла, що вже виявив аудит "Енергоатома"
18:09 - Іспанія виділила 200 мільйонів євро на модернізацію енергетики та інфраструктури України
18:06 - "Київтеплоенерго" роз'яснило зміни у платіжках за опалення за січень
18:00 - Зроблено в Україні: в січні держава підтримала несировинний експорт на 5,2 млрд грн
17:55 - Нацбанк показав, яким буде курс долара і євро після вихідних
17:46 - У разі відмови заявку на "СвітлоДім" можна подати повторно – Мінрозвитку
17:25 - Молдова обмежила імпорт українського м'яса птиці – бізнес вимагає відповіді
17:20 - ОВА готують регіональні плани енергостійкості: ключові елементи
17:10 - Верховний суд США скасував глобальні мита Трампа
17:05 - Скасування "комуналки" у разі пошкодження будинку: профільний комітет ВР підтримав законопроєкт
17:00 - ДАР перейшов у повну державну власність
16:42 - Nvidia інвестує 30 млрд доларів в OpenAI – Reuters


Більше новин