ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!

21.03 13:42 | Fin.Org.Ua

 
Плата за землю: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб надійшло понад 1,0 млрд гривень
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Юридичні особи у січні – лютому 2025 року поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини платою за землю на понад 1 028,1 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження виросли на понад 39,8 млн грн, темп росту – 104,0 відсотки.
Як зазначила в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька, плата за землю є одним із важливих фінансових джерел наповнення місцевих бюджетів.
«Дякуємо платникам за відповідальне ставлення до сплати податків і зборів! Податкова служба відкрита до діалогу з бізнесом, працюємо задля оперативного зворотного зв’язку з платниками у напряму вирішення проблемних питань, які виникають у суб’єктів господарювання під час діяльності. Підвищення рівня добровільного виконання платниками вимог податкового законодавства – це той результат, на який сьогодні спрямовується діяльність податкової служби», – констатувала Теодозія Чернецька.
 
 
Підстави для анулювання реєстрації платника ПДВ
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) повідомляє, що реєстрація платника податку на додану вартість (далі – ПДВ) діє до дати анулювання такої реєстрації, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників ПДВ і відбувається у разі якщо:
а) будь-яка особа, зареєстрована як платник ПДВ протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від 1000 000 грн, за умови сплати суми податкових зобов’язань у випадках, визначених розділом V Податкового кодексу України (далі – ПКУ);
б) будь-яка особа, зареєстрована як платник ПДВ, прийняла рішення про припинення та затвердила ліквідаційний баланс, передавальний акт або розподільчий баланс відповідно до законодавства за умови сплати суми податкових зобов’язань із ПДВ у випадках, визначених розділом V ПКУ;
в) будь-яка особа, зареєстрована як платник ПДВ, реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати ПДВ;
г) особа, зареєстрована як платник ПДВ, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з ПДВ та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов’язання чи податкового кредиту;
ґ) установчі документи будь-якої особи, зареєстрованої як платник ПДВ, визнані рішенням суду недійсними;
д) господарським судом винесено ухвалу про ліквідацію юридичної особи – банкрута;
е) платник ПДВ ліквідується за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб’єкта господарювання) або особу звільнено від сплати ПДВ чи її податкову реєстрацію анульовано (скасовано, визнано недійсною) за рішенням суду;
є) фізична особа, зареєстрована як платник ПДВ, померла, її оголошено померлою, визнано недієздатною або безвісно відсутньою, обмежено її цивільну дієздатність;
з) припинено дію договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції (для платників ПДВ, зазначених у п.п. 4, 5 і 8 п. 180.1 ст. 180 ПКУ) або закінчився строк, на який утворено особу, зареєстровану як платник ПДВ.
 
 
Понад 47,6 млн грн акцизного податку з ввезених товарів – внесок платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
У січні – лютому 2025 року до загального фонду державного бюджету від платників Дніпропетровської області з ввезених товарів надійшло понад 47,6 млн грн акцизного податку. Надходження виросли у порівнянні з відповідним періодом 2024 року на 3,4 млн грн, або на 7,8 відсотків.
Інформуємо, що максимальні роздрібні ціни встановлюються на:
сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, з вмістом тютюну (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 10 00 10);
сигарили, включаючи сигарили з відрізаними кінцями, з вмістом тютюну (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 10 00 90);
сигарети без фільтра, цигарки (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10);
сигарети з фільтром (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 20);
інший тютюн промислового виробництва та замінники тютюну промислового виробництва; «гомогенізований» або «відновлений» тютюн; тютюнові екстракти та есенції (код згідно з УКТ ЗЕД 2403);
тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням (код згідно з УКТ ЗЕД 2404 11 00 10);
інші продукти, що містять тютюн, відновлений тютюн та замінники тютюну, призначені для вдихання без горіння (коди згідно з УКТ ЗЕД 2404 11 00 90 та 2404 19 10 00);
рідини, що використовуються в електронних сигаретах, що містяться, зокрема, в картриджах, заправних контейнерах та інших ємностях (коди згідно з УКТ ЗЕД 2404 12 00 10, 2404 19 90 10, 2404 12 00 90 та 2404 19 90 90);
інші нікотиновмісні продукти, їх замінники (код згідно з УКТ ЗЕД 2404 99 00 00);
інші нікотиновмісні продукти для орального застосування (код згідно з УКТ ЗЕД 2404 91 90 00) – з 01.09.2024.
Декларація про максимальні роздрібні ціни подається виробником або імпортером підакцизних товарів (продукції) до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше ніж 10 та 25 числа місяця.
 
 
Майже на 84,0 млн грн поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини платники екологічного податку
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Впродовж двох місяців поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників екологічного податку надійшло майже 84,0 млн гривень. Це у порівнянні з січнем – лютим 2024 року на понад 29,0 млн грн, або майже на 53 відс. більше.
Звертаємо увагу, що виходячи з визначення платників екологічного податку (п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України), у суб’єктів господарювання, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти виникають податкові зобов’язання з екологічного податку.
 
 
Розрахунки за допомогою сервісу еквайрингу без використання платіжного терміналу: чи обов'язково роздруковувати рядки 12 – 17 фіскального чека?
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) звертає увагу, що п. 2 розд. ІІ Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 із змінами та доповненнями (далі – Положення № 13) встановлено обов’язкові реквізити, які має містити фіскальний чек. 
При цьому, Положення № 13 однаково розповсюджує свою дію як на розрахункові документи, що створюються РРО, так і ПРРО.
Відповідно до п. 4 розд. ІІ Положення № 13, рядки 12 – 17 фіскального чека заповнюються у разі застосування під час проведення розрахунків лише з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) та платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО/ПРРО, незалежно від його виду (РРО чи ПРРО) або сфери призначення.
Водночас, законодавcтвом не встановлено обов’язку з’єднувати або поєднувати РРО/ПРРО та POS-термінали.
При цьому, принципово важливим є факт, що платіжні сервіси також приймають платіжні інструкції користувачів на виконання платіжних операцій, з використанням банківських (платіжних) карток, у межах надання платіжних послуг, як окремого виду господарської діяльності, тa забезпечують розпорядження покупця щодо переказу коштів зі свого рахунку і без використання платіжних терміналів.
Отже, у разі проведення розрахунків за допомогою сервісу еквайрингу без використання платіжного терміналу, відсутні обставини, що супроводжують обов’язок друкувати рядки 12 – 17 фіскального чека, а удосконалення програмного забезпечення РРО/ПРРО та/або наявність можливості зазначати такі реквізити методом введення вручну, не призводить до виникнення обов’язку друкувати рядки 12 – 17 фіскального чека при створенні кожного розрахункового документа.
 
 
До уваги платників акцизного податку!
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) нагадує, що відповідно до частини восьмої ст. 41 Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (із змінами) (дплі – Закон № 3817) ліцензії на право виробництва спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального, на право вирощування тютюну, на право ферментації тютюнової сировини, надаються окремо на кожне місце провадження відповідного виду господарської діяльності.
Згідно з частиною третьою ст. 50 Закону № 3817 плата за ліцензії на право виробництва спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального, на право вирощування тютюну та на право ферментації тютюнової сировини зараховується до місцевого бюджету за місцем провадження діяльності ліцензіата.
 
 
Переваги системи управління ризиком дотримання податкового законодавства
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) повідомляє.
Запровадження системи управління ризиком дотримання податкового законодавства дасть змогу:
- допомогти платникам податків уникнути найбільш поширених помилок під час заповнення податкової звітності, сплати податків у майбутньому тощо;
- максимально спростити подання податкової звітності й сплату податків;
- мінімізувати ризики недотримання платниками вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС;
- запровадити механізм комплаєнсу від державної реєстрації платника податків до системи відслідковування ризиків у ДПС і кінцевого результату – сплати податків і зборів до бюджетів усіх рівнів;
- забезпечити належне надходження доходів і зборів, контроль за справлянням яких закріплено за ДПС, мінімізувати недонадходження доходів і зборів відповідно до ідентифікованих податкових ризиків.
 
 
НСД: впровадження нових механізмів роботи ДПС
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) повідомляє.
З метою забезпечення ефективного та комплексного протистояння розмиванню податкової бази й виведенню прибутку з-під оподаткування, підвищення рівня податкового контролю, збільшення бази оподаткування та унеможливлення застосування схем мінімізації податкових зобов’язань виникла потреба у впровадженні нових механізмів роботи ДПС
Отримання ДПС доступу до інформації про іноземні фінансові активи резидентів України за Загальним стандартом звітності надасть змогу:
 - посилити контроль за своєчасністю та повнотою декларування доходів, що підлягають оподаткуванню; 
- виявляти незадекларовані доходи для боротьби з ухиленням від сплати податків фізичними особами; 
- підвищити ефективність застосування нових правил про оподаткування контрольованих іноземних компаній; 
- отримати додаткове джерело податкової інформації під час впровадження непрямих методів контролю за оподаткуванням фізичних осіб
Запровадження обміну звітами в розрізі країн надасть змогу налагодити ефективний процес обміну інформацією з іноземними компетентними органами для здійснення економічного і статистичного аналізу, оцінки ризиків трансфертного ціноутворення та інших ризиків, пов’язаних з розмиванням податкової бази та виведенням прибутків з-під оподаткування.
 
 
За матеріалами Головного управління ДПС у Дніпропетровській області

Додати коментар

Користувач:
email:





Beneath tickers' streams
Rapid currents of data flow,
Trading algorithms.

- Fin.Org.UA

Новини

11:26 - Завдяки сучасним технологіям зростає якість та швидкість надання адміністративних послуг в контролюючих органах
11:19 - Своєчасно задекларуйте доходи, отримані у 2024 році!
11:16 - Для провадження господарської діяльності державна реєстрація суб’єктом господарювання обов’язкова
11:14 - Умови, за яких звільняються від сплати військового збору ФОПи – платники єдиного податку
11:10 - Чи необхідна наявність платіжного терміналу, якщо оплата здійснюється через QR-код?
11:09 - Податковий календар на 29 квітня 2025 року
11:08 - Українські моделі OnlyFans заробили 111 мільйонів доларів – Голова податкової
11:05 - Дніпропетровщина: на понад 11,6 млн грн платники збору за місця для паркування транспортних засобів поповнили місцеві бюджети
11:03 - Надходження рентної плати за спеціальне використання води до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини зросли майже на 33 відсотки
11:02 - Понад 13,1 млрд грн податків, зборів і платежів – внесок до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини
11:00 - Заслужений лікар України закликає громадян задекларувати доходи для підтримання країни
10:53 - Відкритий діалог податківців Дніпропетровщини із Спілкою українських підприємців: обговорили актуальні питання оподаткування резидентів Дія Сіті
10:43 - Відповідальність за порушення у сфері обігу підакцизних товарів: практичні поради від податківців на онлайн зустрічі з бізнесом Дніпропетровщини
10:36 - В "Епіцентрі" стався технічний збій
10:30 - Податковий борг: через які сервіси можна отримати інформацію
10:29 - Великі ресторани та готелі України наростили доходи: хто заробив найбільше
10:11 - Попит на автобуси Temsa в Україні зріс на 75% у 2024 році
10:01 - Руслан Кравченко: Відкритість та системність у роботі з міжнародним бізнесом – нові інвестиції та розвиток виробництва
09:50 - Нафта подорожчала на тлі торговельних переговорів між США й Китаєм
09:30 - Huawei розробляє новий ШІ-чіп, який конкуруватиме з Nvidia
09:00 - "Великий прогрес": в Україні суттєво зросла територія розмінованих агроземель
08:00 - Як підготуватись до перевірки у сфері захисту персональних даних
08:00 - "Ми доберемося до тих, хто не платить". Голова ДПС про "скрутки", Гетманцева та моделей OnlyFans
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 28.04.2025
18:00 - Керівниця Chrome заявила, що тільки Google може керувати браузером
17:00 - Військові накупили китайських пікапів по 1,1 мільйона
15:01 - Держкіно віддасть фірмі дружини депутата 17 мільйонів за шпигунську комедію
14:05 - За тиждень Нацбанк продав 619 мільйонів доларів
13:01 - Toyota Motor прагне викупити свого "брата" за $42 мільярда
11:59 - Естонія відпустила танкер "тіньового флоту" московія


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.31551
Австралійський долар26.6415
Така0.34222
Канадський долар30.0954
Юань Женьміньбі5.7291
Чеська крона1.9008
Данська крона6.3476
Гонконгівський долар5.3828
Форинт0.116533
Індійська рупія0.48868
Рупія0.0024809
Новий ізраїльський шекель11.5287
Єна0.29122
Теньге0.081126
Вона0.028992
Ліванський фунт0.000466
Малайзійський ринггіт9.546
Мексиканське песо2.1248
Молдовський лей2.4212
Новозеландський долар24.8754
Норвезька крона4.0039
Саудівський ріял11.1301
Сінгапурський долар31.7573
Донг0.001604
Ренд2.2189
Шведська крона4.3086
Швейцарський франк50.3301
Бат1.24445
Дирхам ОАЕ11.3668
Туніський динар13.9599
Єгипетський фунт0.8194
Фунт стерлінгів55.571
Долар США41.7513
Сербський динар0.40414
Азербайджанський манат24.5553
Румунський лей9.5194
Турецька ліра1.0868
СПЗ (спеціальні права запозичення)56.5595
Болгарський лев24.2289
Євро47.3856
Ларі15.1906
Злотий11.102
Золото137522.1
Срібло1389.27
Платина40392.3
Паладій39167.31

Курси валют, встановлені НБУ на 28.04.2025