Україна вперше взяла участь у Робочій групі ОЕСР з питань державної власності та приватизації в статусі учасника

20.03.2025 14:11 | Міністерство економіки України

20.03.2025 | 14:11 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації 44-та зустріч Робочої групи ОЕСР відбулася 19-20 березня 2025 року у Парижі, де представники Міністерства економіки України презентували досягнення у сфері управління держмайном та поділилися планами реформи на 2025 рік.  
«Україна вперше бере участь у Робочій групі ОЕСР не просто як спостерігач, а як країна, що впроваджує системні реформи в управлінні держмайном відповідно до міжнародних стандартів. Минулого року ми зробили важливий крок уперед — ухвалили Закон про вдосконалення корпоративного управління та Політику державної власності. Це два ключові документи, які закладають основу для реформи держкомпаній. Цьогоріч ми активно продовжуємо цю роботу», – зазначив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка.
Що вже зроблено?
У 2024 році Україна:  
- визначила перелік державних компаній, де будуть створені незалежні наглядові ради  
- сформувала список компаній, які перетворять на акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю  
- провела тріаж держпідприємств, визначивши, які компанії залишаться у власності держави, а які підлягатимуть приватизації або ліквідації  
Наступні кроки у реформі управління держмайном у 2025 році
Уряд України зосереджується на семи ключових напрямах:  
1. Вдосконалення Закону про корпоративне управління та Політики державної власності – усунення прогалин у законодавстві відповідно до міжнародних стандартів.  
2. Реформа Номінаційного комітету – вдосконалення відбору незалежних членів наглядових рад і призначення представників держави.  
3. Вирішення питань приватизації – оновлення законодавства та підготовка концепції часткової приватизації.  
4. Формування наглядових рад та оцінка їхньої діяльності – до кінця 2025 року планується створити щонайменше три наглядові ради: у ДП "Ліси України" наглядова рада вже працює, на черзі – Українське Дунайське пароплавство та Укрзалізниця.  
5. Імплементувати у законодавство дорожню карту щодо спеціальних обов’язків держкомпаній (PSO).
6. Розробити законодавство щодо централізованої моделі управління державними компаніями.
7. Розробка правил поводження із санкційними активами.
Участь України у Робочій групі ОЕСР підтверджує, що реформа управління держмайном відбувається відповідно до кращих міжнародних практик. Запровадження прозорих правил управління державними активами та вдосконалення корпоративного управління є ключовою умовою для залучення інвестицій у державний сектор та його розвиток.

Додати коментар

Користувач:
email:





Volatility reigns,
Emotions run high,
The market is alive.

- Fin.Org.UA

Новини

12:22 - Дніпропетровщина: понад 115,8 млрд грн податків, зборів та платежів і більш ніж 46,1 млрд грн єдиного внеску сплатили платники протягом 2025 року
12:20 - Деклараційна кампанія - 2026: Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи
12:18 - Деклараційна кампанія - 2026: Способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи
12:15 - В Електронному кабінеті суб’єкт господарювання може переглянути інформацію щодо повідомлення про необхідність внесення чергового платежу за ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності
11:34 - Український ринок електрокарів у грудні зріс у 8,6 раза: популярні моделі 2025 року
11:20 - В Україні викрили масштабну схему крадіжки газу: нарахували штрафів на десятки мільйонів
11:14 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:51 - Київ поступово переходить від аварійних обмежень світла до графіків відключень
10:45 - Банки України показали актуальний курс валют на 12 січня
10:15 - московія вдарила по енергетиці Одещини, пошкодження значні
10:12 - Хто є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
10:11 - Про повернення або врахування в рахунок сплати наступних платежів надміру сплаченого військового збору
10:09 - До якого контролюючого органу мають право звернутися фізичні особи(громадяни) для звірки даних щодо плати за землю?
10:07 - Доступ до публічної інформації: яким чином можна отримати копії правоустановчих документів органу ДПС?
10:06 - В Електронному кабінеті суб’єкт господарювання може переглянути інформацію щодо повідомлення про необхідність внесення чергового платежу за ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності
10:05 - Ворог атакує критичну інфраструктуру Житомирщини другу добу поспіль – ОВА
10:04 - Чи можуть контролюючі органи надавати третім особам інформацію стосовно суб’єкта господарювання та фізичної особи (у т. ч. як «публічну інформацію»)?
10:03 - Е-повідомлення про помилкову сплату платежів
10:01 - Діють нові довідники пільг
09:54 - Дніпропетровщина: понад 115,8 млрд грн податків, зборів та платежів і більш ніж 46,1 млрд грн єдиного внеску сплатили платники протягом 2025 року
09:53 - Податок на нерухоме майно: фізичні особи спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини майже 443,8 млн гривень
09:52 - ФОПи – платники збору за місця для паркування транспортних засобів поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 7,3 млн гривень
09:50 - Платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд держбюджету податком на прибуток підприємств на понад 6,0 млрд гривень
09:48 - Офіційні розрахунки у 2025 році зросли майже на третину: загалом сформовано 10,4 трильйона чеків
09:45 - Великі платники податків можуть заздалегідь узгодити ціноутворення у контрольованих операціях
09:45 - Нафта відреагувала на ризики постачання з Ірану та відновлення з Венесуели
09:38 - Ресурс для пенсій та соцвиплат: надходження ЄСВ у 2025 році зросли на 20,8 %
09:16 - московія вдарила по енергооб'єкту на Чернігівщині: низка населених пунктів знеструмлена
09:00 - Регіони московія охопила фінансова криза: у розвідці розповіли, де найбільші проблеми
08:30 - Як автономність підвищує стійкість енергосистеми


Більше новин