До уваги платників ПДВ!

18.03.2025 11:15 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
Платник ПДВ з метою вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів зобов’язаний за кожним таким товаром скласти окрему податкову накладну (далі – ПН-РЕЗ) та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) до дня подання митної декларації для митного оформлення таких товарів (п. п. 97.1 п. 97 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).
Підпунктом 97.5 п. 97 підрозд. 2 розд. XX ПКУ визначено, що операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів відображаються у складі податкової декларації за звітний (податковий) період, на який припадає дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформленої відповідно до вимог митного законодавства.
Коригування показників ПН-РЕЗ здійснюється шляхом складання розрахунків коригування в кілька етапів та лише за дотримання певних умов на кожному такому етапі, і можливий як до початку, так і після завершення митного оформлення експорту окремих видів товарів, але у разі наявності відповідних обставин та/або виконання певних умов.
Згідно з п.п. «в» п.п. 97.4 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ розрахунок коригування до ПН-РЕЗ, складається та підлягає реєстрації в ЄРПН:
- у зв’язку з приведенням розміру ставки, застосованої відповідно до п.п. 97.2 п. 97 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, у відповідність з розміром ставки, визначеної п.п. «б» п. 193.1 ст. 193 ПКУ (далі – РК-3) , - після завершення розрахунків за відповідною операцією з експорту окремих видів товарів та за умови, що такий розрахунок коригування передбачає коригування виключно ставки податку і нарахованої суми податку.
РК-3 не складається до ПН-РЕЗ, яка містить в номері ознаку «7» (відразу застосована нульова ставка податку).
Підставою для складання РК-3 є отримання від банку інформації про завершення розрахунків платників податків за операціями з експорту окремих видів товарів.
Така інформація протягом трьох робочих днів, наступних за днем завершення розрахунків за відповідною операцією, надається банком ДПС шляхом надсилання Повідомлення про завершення розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (далі – Повідомлення) в порядку, встановленому наказом Міністерства фінансів України від 9 жовтня 2023 року № 535 «Про затвердження форми Повідомлення про завершення розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, та Порядку його подання банками до Державної податкової служби України», у вигляді електронного документа з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
Отримане Повідомлення не пізніше наступного робочого дня після отримання від банку ДПС розміщує в електронному кабінеті платника податку.
У РК-3 може бути вказано тільки один код причини коригування (графа 2.1 розділу Б табличної частини): 503.
РК-3 може бути складений тільки на зміну вказаної у ПН-РЕЗ ставки податку (0 відс. замість 14 або 20 відс.), та суми податку.
В ЄРПН може бути зареєстровано тільки один РК-3.
Після отримання Повідомлення, складання та реєстрації в ЄРПН РК-3 на зміну вказаної у ПН-РЕЗ ставки податку (0 відс. замість 14 або 20 відс.) сума податку, вказана в рядках 2.3.2, або 2.3.3 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація), коригується шляхом відображення в рядках 7.2.2 або 7.2.3 декларації відповідно, зі знаком «-».
Коригування показників рядка 2.3.1 декларації на цьому етапі не здійснюється.
При цьому в рядках 7.2.2 або 7.2.3 колонка А не заповнюється, заповнюється колонка Б, оскільки в даному випадку коригування обсягу операції не здійснюється, а коригується лише сума нарахованого податку.
Зменшити суму податкових зобов’язань платник має право лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.
Отже, після складання та реєстрації в ЄРПН РК-3 коригування податкового зобов’язання відображається платником в декларації того звітного періоду, в якому його було зареєстровано в ЄРПН.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші течуть рікою,
На фінансовому ринку,
Інвестуй розумно.

- Fin.Org.UA

Новини

12:30 - Технології проти тіні
12:25 - Колишні облавтодори передадуть на приватизацію
12:15 - "Запоріжсталь" почав постачати прокат на трубний завод в Румунії
12:10 - Слідство порахувало, скільки грошей "відмили" для Галущенка у справі "Мідас"
11:55 - Мінфін заклав більшість коштів на ремонт доріг на кінець 2026 року
11:45 - У п'яти областях є знеструмлення через ворожі атаки, на Одещині ситуація складна
11:35 - Уряд включив до реєстру індустріальних парків ще одного гравця
11:25 - Капремонту доріг у 2026 році не буде, не дали грошей – Сухомлин
11:07 - Sunvita Group запустила виробництво серветок у рулоні Purfix
11:00 - Енергопідтримка будинків: уряд розширив програми
10:55 - У московія масово закриваються ресторани й кав’ярні, бо росіяни почали менше їсти
10:18 - Уряд запускає єдину платформу урядових програм енергопідтримки
10:15 - Telegram відкинув заяви московія про злам шифрування іноземними спецслужбами
09:45 - У обсягах кредитування бізнесу по країні є суттєва диспропорція – Гетманцев
09:30 - Департамент міжнародного співробітництва Національного банку очолив Андрій Буквич
09:25 - Нафта відреагувала на ймовірність військового конфлікту між США та Іраном
08:50 - московія пошкодила котельню у Лозовій, від якої залежать 16 000 абонентів
08:30 - Сім трендів медійності у 2026 році
08:23 - Підтримка енергетичної стійкості України: Денис Шмигаль провів у Парижі низку зустрічей з партнерами
08:00 - Голова Агентства відновлення: Ями на трасах Київ-Одеса і Київ-Чоп залатаємо, коли будуть гроші і тепла погода
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 19.02.2026
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:05 - Денис Шмигаль провів зустріч з Міністром енергетики США Крісом Райтом
21:03 - Новини 18 лютого: новий історичний рекорд курсу євро, Україна без угорського дизпального
21:01 - московія виставила штраф Google, який у 10 тисяч разів перевищує світовий ВВП
20:45 - Свириденко назвала умову, за якої в Україні почнуть ремонт доріг
20:36 - Київська прокуратура вимагає знести ресторан біля Дніпра
20:35 - Ситуація на ринку пального в Україні є стабільною
20:10 - Енергетики пояснили, чому платіжки ростуть під час відключень світла


Більше новин