Вже третю воєнну зиму ворог намагався досягти повного блекауту в Україні – Герман Галущенко

17.03.2025 19:43 | Міністерство енергетики України

Вже третю воєнну зиму ворог намагався досягти повного блекауту в Україні – Герман Галущенко ludmila.petrovska 17 березня 2025, 19:43 Про це міністр енергетики України Герман Галущенко сказав, виступаючи на засіданні Ради міністрів енергетики держав-членів ЄС в Брюсселі.
«У спробі досягти повного блекауту в Україні…вони знову зазнали невдачі.
Вони не змогли досягти цієї мети ще одну зиму.
І, звичайно, я знову хочу висловити подяку – за підтримку, за постачання обладнання, за донорську допомогу Фонду підтримки енергетики України.
Ця солідарність, яку ми відчуваємо і яку ви нам надаєте, дуже важлива.
Вона показує, що навіть у складній ситуації, з усіма цими руйнуваннями, ми разом можемо досягати результатів»
, – зазначив він.
Очільник Міненерго наголосив, що Україна пережила найбільш складну зиму для енергетики, зазнавши великих втрат, зокрема в генерації електроенергії, але зі світлом і теплом для людей, майже не застосовуючи обмеження в електропостачанні. 
Він нагадав, що в Україні немає жодного регіону, де б енергетичні об"єкти не зазнали атак з боку росіян, а загальна кількість пошкоджень обчислюється тисячами випадків,  і щодня додаються нові руйнування та пошкодження в енергосистемі, ворог посилює обстріли енергетики.
Очільник Міненерго зазначив, що критичним пріоритетом для захисту енергетики залишається протиповітряна оборона.
«Ворог використовує дедалі складніше озброєння.
Це не тільки дрони, але й ракети, балістичні ракети, які стають складнішими цілями.
Вони модифікують свою зброю, щоб ефективніше руйнувати енергетичну інфраструктуру, і застосовують її більш масовано.
Тому нам потрібно підвищувати рівень захисту.
Це найкраще рішення для захисту енергетичного сектору»
, – зазначив він.
Важливим залишається фізичний захист об’єктів, відновлення і зміцнення енергетичної інфраструктури. 
Також Герман Галущенко під час виступу підтримав ініціативу Європейської Комісії щодо створення стратегічних запасів газу на базі українських підзмемних газових сховищ.
Міністр нагадав європейським колегам про те, що Україна має найбільші в Європі газосховища і їхнє ефективне використання посилить енергетичну безпеку всього європейського регіону.

Одним із найбільш ефективних механізмів у залученні донорських внесків від партнерів при цьому залишається Фонд підтримки енергетики України.
«Фонд підтримки енергетики України є надзвичайно важливим.
Зараз ми бачимо дефіцит у розмірі близько 500 мільйонів доларів у заявках, поданих нашими енергетичними компаніями до цього фонду.
Нам потрібно підтримувати роботу цього механізму, тому що він довів свою ефективність»
, – зазначив міністр.
Новини Новини Міністерства Міжнародна діяльність

Додати коментар

Користувач:
email:





Bubble forming fast,
A ticking time bomb,
Disaster looms ahead.

- Fin.Org.UA

Новини

23:29 - Інфляційний звіт, квітень 2026 року
23:29 - Інфляція цього року тимчасово пришвидшиться, але повернеться до зниження в наступні роки – Інфляційний звіт
21:00 - Новини 7 травня: прискорення інфляції та нова власниця OnlyFans
20:45 - Дружина власника OnlyFans взяла контроль над бізнесом після його смерті
20:20 - Підготовка до опалювального сезону: тепловики розповіли про загрози
20:02 - Венесуела наповнює ринок доларами, щоб послабити інфляційний тиск
20:00 - Україна не може далі відкладати оновлення трудового законодавства — Мінекономіки провело обговорення проєкту Трудового кодексу
19:48 - У квітні "вбивці дороги" сплатили 5 мільйонів гривень штрафів
19:40 - Бюджет Німеччини втратив понад 87 млрд євро за 2 місяці війни в Ірані
19:12 - "Прив’язали до настрою Трампа": Смілянський пояснив тарифні зміни "Укрпошти"
19:05 - СОТ вперше з 1998 року не змогла домовитись про мораторій на мита у електронній комерції
18:42 - "Нова пошта" повідомила про хакерську атаку
18:40 - Папу Римського попросили фізично пройти фінмоніторинг
18:30 - Банк UniCredit продасть тільки частину свого російського бізнесу, лишиться на ринку
18:18 - САП звинувачує полтавського податківця у заниженні вартості майна
18:00 - Національний банк у квітні 2026 року застосував до чотирьох небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу
17:47 - Понад 5 мільйонів на "псевдоремонт": судитимуть міського голову Вишгорода
17:30 - Держекоінспекція зафіксувала порушення під час розробки Негребівського родовища доломітів на Житомирщині
17:30 - ОАЕ таємно возять нафту через Ормузьку протоку – Reuters
17:00 - Побори від парковки та туалетів: у Львові затримали посадовця вокзалу
16:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на 8 травня
16:45 - Лише третина українців працює офіційно – що Соболев хоче виправити новим трудовим кодексом
16:36 - Наказ Мінекономіки від 06.05.2026 №5601 «Про відкликання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів Королю В’ячеславу Анатолійовичу»
16:34 - В Мінекономіки розповіли, скільки українців отримають кешбек на пальне за березень
16:30 - Україна окреслила пріоритети на 2026 рік у переговорах з ЄС за аграрними розділами
16:20 - московіяни поцілили у пасажирський поїзд на Миколаївщині
15:50 - Денис Шмигаль провів зустрічі з міністром оборони та міністеркою клімату Фінляндії
15:45 - Ввезення авто під виглядом "гуманітарки": у ДМС розповіли про масштаби схеми
15:44 - Інфляція в Україні прискорилася до 8,6%: найвищий рівень цього року
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.05.2026


Більше новин