МОН: Створено перший в Україні інтерактивний Музей математики «Кубоїд»

17.03 19:51 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Створено перший в Україні інтерактивний Музей математики «Кубоїд».
Це стратегічний освітній проект, покликаний зробити математику захопливою, доступною та цікавою. Його основна мета — допомогти українським учням подолати освітні втрати в математиці, змінити підходи до її викладання через інноваційні методики навчання та популяризацію STEM-дисциплін.
Цікаво, що «Кубоїд» — це лише четвертий подібний музей у Європі та п’ятий у світі! Над створенням цього простору розпочали роботу ще у 2021 році на виконання Указу Президента, яким 2020/2021 навчальний рік було оголошено Роком математичноі освіти.
Завдяки підтримці міжнародних донорів, створення музею тривало й під час повномасштабного вторгнення. Його відкриття відбулося за участю Президента України Володимира Зеленського, заступника керівника Офісу Президента Олени Ковальської, Міністра освіти і науки України Оксена Лісового, його першого заступника Євгена Кудрявця та Президента Малої академії наук України Станіслава Довгого.
Разом із ними на події також були переможці IV державного етапу Всеукраїнської олімпіади з математики з усіх регіонів України.
Організатором заходу став Національний центр «Мала академія наук України». Під час відкриття Президент України поспілкувався з учнями й ученицями, які показали найкращі результати на олімпіаді з математики в Україні. «Безумовно, наслідки війни та виклики трішки відтермінували відкриття.
Однак це говорить про те, що Україна живе, наука живе і попри будь-які виклики ми йдемо вперед», – сказав Президент України Володимир Зеленський. Чому відкриття музею важливе для України сьогодні? Музей математики та його освітня програма для дітей і вчителів допоможуть подолати значні освітні втрати, спричинені війною та системними проблемами у вивченні математики: 42% українських підлітків не досягли базового рівня з математики за результатами PISA–2022; 132,5 — середній бал НМТ 2024 року з математики — найнижчий серед обов’язкових предметів; лише 36% учителів математики, які проходили сертифікацію, змогли підтвердити свої знання. «Подолання освітніх втрат є критично важливим для майбутнього України, адже без якісної математичної підготовки країна ризикує втратити інженерів, архітекторів, проектувальників та інших спеціалістів, потрібних для відбудови держави.
На цю мету ми орієнтувалися ще у 2021 році, коли в попередньому складі НЦ «МАНУ» ініціювали створення Музею математики.
Тож і зараз, в умовах поглиблення освітніх втрат, ми матимемо новий інструмент для боротьби з ними.
Дякую всім, хто працював спільно над цим проектом», — зазначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Як саме музей сприятиме подоланню освітніх втрат у галузі математики?  Окрім експозицій, Музей математики пропонуватиме освітні програми для двох основних груп — освітян і дітей.
Вони будуть доступними як очно в музеї, так і онлайн для всіх охочих. «Музей математики — це унікальний простір, що поєднує шість тематичних і чотири навчальні зони для школярів і педагогів, а також 120 інтерактивних експонатів.
Багато з них ми збирали по всьому світу, ще коли працювали в НЦ «МАНУ».
Ми прагнемо, щоб музей був доступним для всіх регіонів України.
Тому, окрім фізичного простору, він пропонуватиме онлайн-активності, а в майбутньому плануємо запустити ще й мобільну виставку з освітнім складником», — зазначив перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець. Музей пропонуватиме такі можливості: - для учнів: осягати теорію через дотик і взаємодію з експонатами; долати прогалини у знаннях завдяки спеціальним онлайн-програмам, що розробили педагоги й науковці; розвивати навички критичного мислення, логіки, просторової уяви. - для вчителів: спеціальні курси й тренінги з упровадження інтерактивних методик у навчанні; простір для проведення занять, майстер-класів та воркшопів; професійне середовище для обміну досвідом і підвищення кваліфікації. «Математика – це не просто цифри й формули, а інструмент для розуміння світу.
Вона прихована у музиці, мистецтві, природі та технологіях.
«Кубоїд» — це не просто освітній простір, а місце, де математика стає пригодою, де її можна побачити, відчути й застосувати.
Тут ви дізнаєтесь, що математика всюди!» — прокоментував президент Малої академії наук України Станіслав Довгий. Наразі простір працюватиме в тестовому режимі.
Першими доступ до музею отримають школи, учні яких цього року здобули перемоги на Всеукраїнській олімпіаді з математики.
Під час тестового періоду відбудуться перші заняття для дітей та педагогів.
А вже з 1 травня Музей математики стане доступним для всіх охочих. Квитки до музею будуть доступними на сайті з 18 березня, а також інстаграмі та фейсбуці. Проект реалізовано Національним центром «Мала академія наук України» та Міністерством освіти і науки України за підтримки UNICEF Ukraine та Theirworld.

Додати коментар

Користувач:
email:





Збільшує банк ставки,
Інфляція зростає –
Відчуваєм враз

- Fin.Org.UA

Новини

09:00 - Ціни на нафту вдреагували на блокаду Венесуели, оголошену Трампом
08:30 - Якою має бути ставка на прибуток банків?
08:00 - Розмір не головне: чому мінімаркети захоплюють міста України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 16 грудня: Маск збагатів, офіційний курс євро до гривні встановив новий рекорд
20:45 - Американська нафта впала нижче 55 доларів уперше з 2021 року
20:24 - Німеччина повідомила Україні, чи тікає бізнес
19:56 - Українські АЗС почали обмежувати використання зарядних пристроїв
19:50 - Shell шукає покупців на частку в німецькому НПЗ з російським слідом
19:25 - Вимоги до організації внутрішнього аудиту та перелік ризиків для фінансових компаній будуть оновлені
19:25 - Саудити стали фаворитами на купівлю міжнародних активів "Лукойла"
19:05 - Перегляд об’єктів із пріоритетним електропостачанням: для потреб побутових споживачів і промисловості може бути вивільнено понад 800 МВт потужності
19:05 - Авторинок України: які авто за типом пального найпопулярніші
18:54 - Глибока трансформація: окупаційна влада закрила 90% підприємств
18:33 - Венесуела змушена "скидати" нафту після арешту танкера Сполученими Штатами
18:25 - У більшості областей України 17 грудня відключатимуть світло
18:20 - Мінекономіки та MAN Truck & Bus SE підписали Меморандум про співпрацю у відбудові України та сфері інвестицій
18:04 - Путін підписав закон про вилучення житла в тимчасово окупованих регіонах України
17:55 - "Знайшлися 800 МВт потужності". В Україні скоротяться відключення світла – Свириденко
17:40 - Мінекономіки презентувало проєкт Стратегії зайнятості 2030 — основу масштабної реформи ринку праці України
17:35 - Курс євро до гривні втретє за місяць оновив історичний максимум
17:31 - Підсумки ринку нерухомості у 2025 році
17:21 - Графіки відключень: в Україні переглянули список споживачів, яким заборонено вимикати світло
17:05 - Російський уряд очікує збереження дефіциту бюджету до 2042 року
17:00 - Мінекономіки виплатило понад 9 млн компенсації 15% вартості української промислової техніки за жовтневими заявками
16:50 - Українці вже оформили понад 24 тисяч квитків в рамках "3000 км Україною": популярні напрямки
16:45 - Уряд планує завершити концесію терміналу у Чорноморську в І кварталі 2026 року
16:39 - Запрошення до висловлення зацікавленості (консультаційні послуги – відбір індивідуального консультанта) «Стратегічний консультант з комунікацій для ДУ «ЮКРЕЙНІНВЕСТ»»
16:39 - Перша в Україні органічна горілка, якій можна довіряти
16:37 - Ціни на російську нафту впали до найнижчого рівня з початку великої війни


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32569
Австралійський долар27.9959
Така0.34515
Канадський долар30.6531
Юань Женьміньбі5.9899
Чеська крона2.0421
Данська крона6.6482
Гонконгівський долар5.4228
Форинт0.12912
Індійська рупія0.46341
Рупія0.0025275
Новий ізраїльський шекель13.096
Єна0.27283
Теньге0.081817
Вона0.028628
Ліванський фунт0.000471
Малайзійський ринггіт10.323
Мексиканське песо2.3495
Молдовський лей2.5013
Новозеландський долар24.3997
Норвезька крона4.1452
Саудівський ріял11.2472
Сінгапурський долар32.7293
Донг0.0016015
Ренд2.5149
Шведська крона4.5388
Швейцарський франк53.1161
Бат1.33984
Дирхам ОАЕ11.486
Туніський динар14.4965
Єгипетський фунт0.8897
Фунт стерлінгів56.6753
Долар США42.1848
Сербський динар0.42261
Азербайджанський манат24.8117
Румунський лей9.7524
Турецька ліра0.9876
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.792
Болгарський лев25.3881
Євро49.6684
Ларі15.6582
Злотий11.7687
Золото181130.14
Срібло2662.1
Платина76910.48
Паладій66184.58

Курси валют, встановлені НБУ на 17.12.2025