Укрексімбанк розширює співпрацю в рамах японсько-української платформи JUPITe

13.03.2025 17:30 | Економічна правда

6 березня 2025 року на запрошення керівництва банку, Укрексімбанк відвідала японська делегація, до складу якої входили представники Міністерства землі, інфраструктури, транспорту і туризму Японії на чолі із заступником міністра паном Огасаварою, посольства Японії в Україні та керівники великих японських компаній. Заступник міністра пан Огасавара презентував ініціативи японського уряду та бізнес-платформу інфраструктурних технологій для відновлення і реконструкції JUPITeR – спільну ініціативу Міністерства розвитку громад і територій України та Міністерства землі, інфраструктури, транспорту і туризму Японії, яка створена з метою координації та широкого залучення японських компаній у відновлення української інфраструктури. Під час зустрічі керівники 15 японських компаній, які є учасниками платформи JUPITeR, представили свої компанії та проєкти, в яких вони беруть або планують брати участь, а також різні ініціативи та рішення, що сприятимуть відбудові та розвитку інфраструктури України.
Окрім проєктів та ініціатив, обговорювались як багаторічний практичний досвід Укрексімбанку у реалізації спільних японсько-українських проєктів, так і наявні можливості Банку у підтримці ініціатив платформи JUPITeR. Голова Правління Укрексімбанку Віктор Пономаренко розповів про роль Банку в економічному відновленні, а також про його участь у державних програмах і програмах міжнародних фінансових організацій. За підсумками візиту, сторони домовилися організувати інтерактивну зустріч з широким колом японських компаній, які є учасниками платформи JUPITeR."Висловлюємо щиру подяку Японії за її допомогу та прагнення сприяти економічному відновленню України.
Ця зустріч заклала основу для початку реальної практичної співпраці з компаніями платформи, що матиме результатом реалізацію важливих для нашої країни проєктів", – зазначив Голова Правління Укрексімбанку Віктор Пономаренко.Досвід роботи Укрексімбанку з японськими компаніями Укрексімбанк співпрацює з японськими фінансовими інституціями, що сприяє розвитку економічних відносин між Україною та Японією, й за роки своєї діяльності залучався та продовжує брати участь у різних проєктах за участі японських партнерів. Укрексімбанк брав участь у якості банка-агента уряду України з обслуговування кредиту, який уряд Японії надав уряду України через JBIC для будівництва термінала D в Аеропорту "Бориспіль". В рамках Кредитної угоди з Японським банком міжнародного співробітництва (JBIC) було профінансовано низку проєктів на суму близько 30 мільйонів доларів США. Між Укрексімбанк та японською державною страховою корпорацією NEXI укладено Меморандум про взаєморозуміння, який визначає основні напрямки співпраці у створенні вигідних процедур і механізмів фінансування поставок товарів і послуг з Японії до України з покриттям NEXI. Укрексімбанк також призначений банком-агентом уряду України для обслуговування кредиту, наданого урядом Японії через JICA.
Цей кредит використовується для модернізації Бортницької станції очищення стічних вод. Станом на сьогодні Укрексімбанк має кореспондентські відносини та давні партнерські стосунки з такими японськими банківськими групами, як MUFG Bank, Ltd, Sumitomo Mitsui Banking Corporation та Mizuho Bank Ltd. Окрім іншого, Укрексімбанк для своїх клієнтів проводить міжнародні розрахунки в японських єнах, здійснює конверсійні операції з японською єною і має досвід співпраці з японськими банками в області документарних операцій та торговельного фінансування контрактів своїх клієнтів. Довідково JUPITeR – це спільна ініціатива урядів Японії та України, яка має на меті залучення державних і приватних інвестицій, розвиток інфраструктури та промислового співробітництва.
Ця спільна бізнес-платформа була запущена Україною та Японією наприкінці січня 2025 року.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок – це ризик,
Та з його допомогою можна,
Заробити багато.

- Fin.Org.UA

Новини

21:05 - Новини 26 лютого: Е-рецепт отримає три найдешевші ліки, чехи отримали дозвіл на видобуток графіту в Україні
20:53 - В Україні 27 лютого графіки відключення світла діятимуть у більшості регіонів
20:45 - "Росатом" відкинув санкції Британії – будуватиме й далі АЕС за кордоном
20:20 - Волл-стріт шукає захист від "обвалів" через штучний інтелект у складних угодах
20:15 - "Київстар" купив провайдера на Кіровоградщині
19:50 - Техакції падають: звіт Nvidia не зняв страхів щодо бульбашки витрат на ШІ
19:20 - Саудити почали розпродаж нафти на тлі страху війни США та Ірану
19:05 - Латвія першою в світі визнала електронні підписи України
18:50 - Нафта впала нижче $70 на тлі рекордного стрибка запасів найбільшого споживача
18:35 - Японія виділить 41 мільйон доларів на грантову допомогу Україні
18:20 - Чеському холдингу дозволили видобувати графіт на одному з найбільших родовищ України
17:50 - Український виробник БПЛА придбав більшість видання "Бабель"
17:45 - Словаччина та Угорщина продовжують постачати електрику в Україну попри погрози
17:20 - Президентка Європейського інвестиційного банку: "Боротьба України – це і наша боротьба"
17:20 - Нацбанк показав курс долара і євро на п'ятницю 27 лютого
17:17 - Просто про економіку: чого чекати далі (лютий 2026 року)
17:09 - Комісія готується до представлення концепції нового закону про інфраструктуру фінансових ринків
17:00 - Кабмін вніс зміни до операційного плану протимінної діяльності
16:55 - До е-рецепту додадуть перелік з трьох найдешевших варіантів препарату
16:50 - Уряд розширив доступ до грантів для переробної промисловості
16:30 - Як судять моделей OnlyFans
16:20 - Оборонні підприємства отримали понад 6,6 мільярда гривень пільгових кредитів
16:08 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:00 - Зроблено в Україні: Уряд розширив доступ бізнесу до грантів для переробної промисловості
16:00 - "Укрпошта" виставила на аукціон 20 об'єктів вартістю понад 200 мільйонів
15:52 - В Україні низький рівень гральної залежності населення — результати дослідження KANTAR
15:51 - Сектор з питань оптимізації робочих процесів та управління якістю
15:50 - "Зроблено в Україні": уряд підбив підсумки за два роки дії програм
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.02.2026
15:23 - Уряд пообіцяв фінпідтримку людям та громадам у разі підтоплень


Більше новин