Ухвалено розпорядження про підписання Угоди між Урядом України та Європейською організацією публічного права

14.02.2025 19:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про підписання Угоди між Урядом України та Європейською організацією публічного права про створення офісу Європейської організації публічного права в Україні». Угоду спрямовано на оновлення договірно-правової бази з Європейською організацією публічного права (далі — ЄОПП), зміцнення та розвиток співробітництва, зокрема запровадження постійної присутності ЄОПП в Україні, що розширить проектну діяльність цієї організації в нашій країні. Також Угода визначає основні положення щодо постійної присутності та діяльності ЄОПП в Україні, що дасть змогу співпрацювати з організацією для подальшої реалізації правової реформи, зокрема у напрямі підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері права. Довідково 21 жовтня 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про приєднання України до Угоди про заснування та Статут Європейської організації публічного права» (ухвалений Верховною Радою України 6 жовтня 2022 року № 2634-IX). Україна стала повноправним членом Європейської організації публічного права (ЄОПП), що сприятиме: подальшій співпраці та прогресивному розвитку освіти і науки в Україні та Європі; ефективній реалізації реформ в Україні, зокрема підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері права; реалізації спільних проєктів та ініціатив. Також це дасть змогу залучити ЄОПП до адаптації національного законодавства до європейського для реалізації задекларованого стратегічного курсу державної політики України – вступу до ЄС. Інформація про ЄОПП: Європейська організація публічного права (ЄОПП) — міжнародна організація, створена 2004 року в Афінах (Греція).
Метою Організації є поширення знань у галузі публічного права та просування європейських цінностей через публічне право. ЄОПП має статус спостерігача в Генеральній Асамблеї ООН, Міжнародній організації праці, Міжнародній організації з міграції (14 постійних представництв в державах-учасницях та при міжнародних організаціях). ЄОПП реалізує велику кількість проектів технічного співробітництва, які допомагають урядам та установам у світі просувати реформи у широкому спектрі галузей.
Основні сфери допомоги передбачають: правосуддя та верховенство права, зокрема реформу кримінальної та цивільної юстиції, права людини, право комерційної та інтелектуальної власності, екологічне та сільськогосподарське право, наближення національного законодавства до законодавства ЄС, реформа державного управління, належне управління та антикорупція, місцеве самоврядування та децентралізація, розвиток громадянського суспільства та демократизація. Наразі до Угоди приєдналися 17 країн (Греція, Франція, Італія, Португалія, Румунія, Кіпр, Сакартвело, Албанія, Молдова, Естонія, Болгарія та ін.).

Додати коментар

Користувач:
email:





Cryptocurrency
Unpredictable markets
Risk and reward high

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 17.02.2026
05:00 - Військовий мобільний оператор. Чому держава створює окремий зв’язок для ЗСУ
21:00 - Новини 16 лютого: підозра Галущенку, енеогопідтримка для будинків та рекордий експорт російської нафти до КНР
20:40 - Угорщина просить Хорватію пропустити нафту московія після зупинки через Україну
20:20 - Податківці розповіли, як саме виявляють "дроблення" бізнесу
19:42 - В Міненерго відбулось чергове засідання ЕнергоШтабу
19:42 - У Херсоні перевірили будівництво "підземних шкіл": усі з порушеннями
19:42 - "Якби захотів – втік": Галущенко пояснив, чому його затримали саме при перетині кордону
19:33 - Галущенко намагався оскаржити "незаконне затримання" – суд залишив його під вартою
19:20 - В Україні 17 лютого цілодобово діятимуть графіки відключення світла
19:15 - Перебої зі світлом та морози скоротили потік відвідувачів у ТРЦ – голова УРТЦ
19:12 - У Києві знесуть автомийку та шиномонтаж через близькість до річки Либідь
19:01 - Zara закрилась у ТРЦ Дніпра: що стало причиною
18:50 - Внутрішній ринок електрокарів: які моделі найчастіше купують в Україні
18:35 - "Зроблено в Україні": уряд розподілив 5,6 мільярда гривень на підтримку бізнеса
18:35 - Олексій Соболев: Уряд розпочав фінансування програм «Зроблено в Україні» у 2026 році
18:20 - Індія заарештувала танкери Ірану, які перебувають під санкціями США
18:05 - Денис Шмигаль провів зустріч із сенаторами США Річардом Блюменталем та Шелдоном Вайтгаусом
18:00 - Ігор Зубович: збереження біорізноманіття — стратегічний пріоритет України на шляху до ЄС
17:57 - БЕБ заявляє, що змінює модель роботи
17:50 - В Києві ще 100 будинків лишаються без опалення після атаки 12 лютого
17:40 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 17 лютого
17:30 - Уряд розширив програми підтримки енергетичної стійкості житлового сектору
17:20 - Уряд змінив розмір "Національного кешбеку" за купівлю українських товарів
17:10 - Уряд розширює програми енеогопідтримки для будинків – Свириденко
17:10 - Онлайн-продавці зможуть автоматично видавати чеки покупцям під час післяплати
17:00 - Уряд оновив програму «Національний кешбек»: з 1 березня запрацює диференційований кешбек 5% і 15%
16:50 - Андрій Пишний: «Інновації, перевірені війною: Україна стає експортером безпекових і фінансових рішень»
16:50 - Трамп подав судовий позов на Гарвард
16:46 - В Україні планують нове управління відходами руйнувань внаслідок війни


Більше новин