Андрій Сибіга закликав країни Групи семи посилити тиск на Росію задля примушення Путіна до добросовісних переговорів

15.02.2025 17:03 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У суботу, 15 лютого, Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга взяв участь у міністерському засіданні Групи семи, яке відбулося в рамках Мюнхенської безпекової конференції. Міністр наголосив, що війна росії виходить далеко за межі України та має глобальні наслідки для всього світу. «Результати цієї війни визначатимуть трансатлантичну безпеку на десятиліття вперед.
Безпека України і трансатлантична безпека — неподільні.
Посилення України означає посилення вашої власної безпеки», — зауважив він. Глава МЗС назвав залучення путіним Північної Кореї у війну проти України “надзвичайно небезпечним розвитком подій”, який потенційно може дестабілізувати Корейський півострів та Індо-Тихоокеанський регіон. «Демонструючи силу в Європі, США демонструють її і в Індо-Тихоокеанському регіоні — і навпаки.
Будь-яка слабкість тут лише заохочуватиме ворогів США в інших частинах світу.
Ми не можемо собі цього дозволити.
У сучасному світі слабкість коштує надто дорого», — наголосив Міністр. Андрій Сибіга також підкреслив, що позиція путіна не змінилася, оскільки він продовжує висувати ультиматуми та вимагати капітуляції. «Його війна за своєю суттю є геноцидною, адже він не визнає України як країни, а українців — як окремої нації.
Він прагне знищити нашу державу та народ.
Саме тому ми продовжуємо чинити опір — бо хочемо жити.
І він не зупиниться, поки ми його не зупинимо», — заявив глава МЗС. Міністр закликав союзників посилити тиск на путіна, щоб змусити його до добросовісних переговорів.
Для цього необхідне поєднання економічного та військового тиску. Андрій Сибіга зазначив, що економічний тиск включає посилення санкцій та експортного контролю для обмеження доступу росії до технологій, повне використання заморожених російських активів, зниження цін на нафту та заміщення російських енергоносіїв в Європі та інших регіонах американськими та іншими джерелами енергії. У цьому контексті Міністр нагадав, що Україна вже запропонувала США використовувати свої унікальні підземні газові сховища для зберігання американського скрапленого газу. Глава МЗС також підкреслив, що військовий тиск передбачає “озброєння України до зубів”.  «Для стабілізації ситуації на фронті нам потрібне конкретне озброєння у необхідних кількостях і вчасно.
Це також допоможе запобігти захопленню росіянами більшої частини наших стратегічних ресурсів», — зауважив він. Міністр додав, що кампанія військового тиску також передбачає нарощування оборонної промисловості.
За його словами, з 2022 року Україна збільшила обсяги національного оборонного виробництва вшестеро й наразі продовжує його розширювати. Глава українського зовнішньополітичного відомства підкреслив, що Україна відкидає будь-які спроби поставити на один щабель агресора і жертву. «Немає жодної країни у світі, яка прагнула б припинення війни більше, ніж ми.
Але не ми розпочали цю війну — на нас напали.
росія є агресором, а Україна правомірно захищається», — зазначив він. Міністр наголосив, що принципи «нічого про Україну без України» та «нічого про Європу без Європи» залишаються фундаментальними та непохитними.

Додати коментар

Користувач:
email:





Closing bell rings loud
Stock market finishes strong
Another day done

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
20:52 - Досягнуто угоди на рівні персоналу щодо першого перегляду програми розширеного фінансування з МВФ
20:52 - Staff Level Agreement with IMF Reached on First Review of Extended Fund Facility Arrangement
20:41 - московіяни атакувати ТЕС: одна людина загинула
20:30 - IATA вдвічі знизила прогнозований прибуток для світової авіагалузі
19:55 - ЄС ускладнить процедуру призупинення стягнення вуглецевого збору
19:28 - Вартість SpaceX перевищила 2 трильйони доларів на тлі рекордного IPO
19:00 - Рекордне зростання цін на золото сповільнюється
18:32 - Приватні медзаклади вимагають рівних умов для усіх учасників Програми медичних гарантій
18:30 - В Україні стрімко подешевшала черешня: скільки коштує
18:15 - Міністр енергетики США заявив, що вже половину перевезень через Ормуз відновлено
18:00 - Посилення спроможності ЦГР та чіткий розподіл ролей в протимінній діяльності: уряд ухвалив відповідну постанову
17:45 - "Укрпошта" оцінила збитки від удару московія по харківському хабу
17:36 - Нові виплати військовим: коштів у бюджеті не передбачено. Як їх профінансують?
17:15 - У Facebook та Instagram стався збій
17:00 - В Ужгороді відбулося засідання Голів делегацій Міжнародної комісії із захисту річки Дунай
17:00 - МВФ дозволив відкласти проблемний закон про оподаткування посилок – ЗМІ
16:45 - Пропонується унормувати вимоги до захисту приміщень небанківських установ
16:43 - ФГВФО перерахував до держбюджету 5,3 мільярда гривень
16:30 - Портрет майбутнього управителя "Моршинської"
16:25 - Нацбанк показав офіційний курс валют на понеділок: долар падає
16:08 - Нові обігові пам’ятні монети із серії "Ми сильні. Ми разом" присвячені Миколаївській та Одеській областям
16:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ЮРІВ 55» (Київська обл., Бучанський р-н., с. Юрів, вул. Київська, 258)
16:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МГ НЕРУХОМІСТЬ» (Львівська обл., Львівський р-н, м. Львів, вул. Т.Шевченка, буд.317-У)
16:00 - Подальша реалізація Ukraine Investment Framework та підтримка відновлення України: підсумки засідання Керівної Ради
16:00 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФОП Вонсович Олександр Миколайович (Хмельницька обл., Кам'янець-Подільський р-н, с Довжок, вул. Козацький шлях, 18б)
16:00 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СПРАТ «МОЇВСЬКЕ» (Вінницька обл., Могилів-Подільський район, село Борівка, вулиця Перемоги, 26 Д, 26 І)
15:59 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ АПК «РОЗКІШНА» (Кіровоградська обл., Голованівський р-н, Голованівська ТГ, с-ще Голованівськ, вул. Соборна, 124)


Більше новин