На Сахаліні ніде зберігати нерозпродану російську нафту

12.02.2025 13:53 | Економічна правда. Публікації

Світові санкції проти російської нафти б"ють по різних проєктах московії, але особливо страждають далекосхідні.
Зокрема, сировина не вивозиться з родовищ на шельфі Сахаліну.
Її доводиться зберігати в танкерах, яких на Далекому Сході й так не вистачає. Про це пише видання enkorr із посиланням на дані Bloomberg. На кораблях, які щонайменше тиждень дрейфують біля берегів Сахаліну, зараз зберігають близько 6,3 млн барелів нафти.
Це відповідає приблизно двом дням сукупного морського експорту зі всіх портів московії у звичайний час (понад 3 млн барелів на добу). Тим часом, за даними Bloomberg, за тиждень до 9 лютого цей сукупний експорт упав на 25%, до 2,3 млн барелів.
Менш волатильні дані за останні чотири тижні показали зниження на 6%, до 2,83 млн барелів – мінімуму з початку 2023 року. Із восьми партій нафти Sokol, які після запровадження 10 січня масштабних санкцій США були завантажені на танкери-шатли, що потрапили в чорний список, була вивантажена лише одна.
Два танкери перевалили нафту на супертанкер, що стоїть у порту "Находка".
Інші лежать у дрейфі.
Якщо не вивантажити нафту з цих "човників", які транспортують її з проєкту "Сахалін-1", у нього незабаром закінчаться вільні судна для відвантаження видобутої нафти. Аналогічна картина спостерігається на "Сахаліні-2".
На додаток до трьох танкерів, які обслуговують проєкт і зараз простоюють після потрапляння під санкції, для транспортування сировини використовується танкер Galactica.
Але і він не демонструє прагнення якнайшвидше доправити вантаж до порту призначення в Китаї – транспондер танкера показує швидкість в один вузол біля японського острова Хоккайдо. За тиждень до 9 лютого 21 танкер завантажив у російських портах 16,1 млн барелів нафти; тижнем раніше 29 суден прийняли на борт 21,34 млн барелів.
Постачальники змушені знижувати ціну, оскільки через санкції сильно зросла вартість доставки, і покупці або не готові платити додаткові гроші, або роздумують, чи варто їм взагалі зв"язуватися з російською сировиною через підвищені ризики. В результаті вартість відвантаженої за останній тиждень нафти впала на $380 млн (28%), порівняно з тижнем до 2 лютого, і становила $990 млн.
Це найнижчий показник із грудня 2022 року. Нагадаємо: Перший заступник міністра енергетики московії Павло Сорокін заявив, що санкції США проти московія не повинні вплинути на торгівлю нафтою з Індією.

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок
Із бурхливими коливаннями –
Треба знати правила.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 22 січня: ситуація в енергетиці та перемовини з московія
20:45 - Трамп подає позов проти JPMorgan на 5 мільярдів доларів
20:34 - Компанія "МХП" закрила угоду щодо випуску єврооблігацій
20:12 - "Київстар" готується купити велику частку Comfy – Forbes Ukraine
20:05 - "Укрзалізниця" отримала рейки для прокладання "оксамитової колії"
19:53 - 23 січня відключення світла діятимуть усю добу
19:27 - Україна обговорює можливість енергетичного перемир’я з московія – FT
19:18 - московія обмежує вхід до портів суден, які відвідували порти України
19:00 - Paramount бере місяць для формування нової пропозиції Warner Bros
18:55 - Торік надходження турзбору зросли на третину: які регіони лідирують за сплатою
18:32 - Мін’юст розповів, скільки компаній проходять процедуру банкрутства
18:25 - 53 фінансові компанії отримали статус значимих
18:15 - Ігор Зубович: Ми послідовно будуємо систему державного екологічного контролю, яка відповідає стандартам Європейського Союзу
18:10 - Запрацював перший приватний фонд для інвестицій в інфраструктуру України
18:05 - Чверть будинків Києва все ще без тепла – Кличко
17:57 - Обшуки на митному пості "Луцьк": НАБУ вилучило 850 тисяч доларів
17:45 - Корупція на титані: ВАКС засудив до 8 років фігуранта своєї першої справи
17:43 - Анатолій Куцевол: Відновлювана енергетика – невід’ємна складова зміцнення енергетичної стійкості та національної безпеки України
17:37 - В Україні не працює третина олійних заводів – ЗМІ
17:35 - Україна готується до членства в Європейській комісії з внутрішнього рибальства та аквакультури
17:30 - Населення біднішає, а нерухомість дорожчає: чому ціни на квартири ростуть попри війну
17:20 - Мінекономіки розподілило квоту на експорт цукру до ЄС на 2026 рік
17:20 - В Міненерго поінформували про ситуацію з пальним в Україні
17:00 - Уряд виключив сім непрацюючих індустріальних парків з Реєстру
17:00 - З "Енергоатому" може бути виведено близько двох мільярдів гривень – Герус
16:44 - Денис Шмигаль: Україна отримала понад 50 тонн енергетичного обладнання з шести країн Європи для відновлення енергосистеми
16:41 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 23 січня
16:40 - Французькі ВМС затримали танкер, що прямував з московії
16:32 - Уряд удосконалив механізм компенсації аграріям за пошкоджені посіви на прифронтових територіях
16:23 - Уряд затвердив розподіл 740 мільйонів субвенції громадам


Більше новин