Ольга Стефанішина: Вже у квітні зможемо відкрити переговори з ЄС за першим Кластером «Основи»

07.02.2025 17:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час панельної дискусії форуму «Вступ України до ЄС: формування трансформаційного порядку денного» повідомила, що Україна очікує відкрити всі переговорні Кластери з Європейським Союзом до кінця поточного року. Коментуючи майбутній графік переговорного процесу, Віце-прем’єр-міністр зазначила, що затвердження дорожніх карт у сферах верховенства права та реформи державного управління є умовою для відкриття перемовин по Кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС» (Fundamentals).
Дорожня карта з функціонування демократичних інституцій є важливою для забезпечення підтримки відкриття перемовин з Україною державами-членами ЄС. «Ми сподіваємося, що в найближчі тижні Україна надасть ці дорожні карти, відповідно, у квітні ми зможемо відкрити переговори за першим Кластером, а вже у червні будемо готові відкрити наступні», – заявила урядовиця. Зі слів Ольги Стефанішиної, Кластер 1 для України є ключовим, адже він структурує і об"єднує державу навколо надважливих напрямів, за якими країна рухатиметься в ЄС у контексті державного управління, функціонування демократичних інституцій, антикорупційної політики. «Другий Кластер «Внутрішній ринок», по якому продовжується скринінг, також є ключовим.
Якщо перший Кластер – це душа нашого майбутнього членства, то Внутрішній ринок – це його тіло», – додала Віце-прем’єр-міністр. Окремо вона відзначила, що переговорний процес щодо вступу до ЄС об’єднав широке коло учасників: народних депутатів та представників апарату Верховної Ради, громадські організації, представники бізнес асоціацій, аналітичних центрів. Коментуючи виклики, що стоять на шляху перемовин, зокрема в контексті відкриття першого переговорного Кластеру, Віце-прем’єр-міністр наголосила на важливості постійної дискусії з Парламентом, зокрема щодо ухвалення законодавства, визначеного в межах нашого євроінтеграційного руху. «По «правках Лозового» – це один з таких найбільш контроверсійних кейсів у Парламенті.
Це дуже важлива дискусія, і я готова до того, що можливо, цей шлях буде довшим ніж хотілося б, але рішення буде виваженим», – відзначила Ольга Стефанішина. Вона також повідомила, що Уряд вніс до Верховної Ради узгоджений з Європейською Комісією законопроект, який передбачає перезапуск АРМА на основі європейського досвіду. Модератор дискусії – Сергій Сидоренко, редактор та співзасновник видання «Європейська Правда». Захід організовано Офісом Віце-прем"єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством юстиції України у партнерстві з проектом «Сприяння наближенню України до ЄС у сфері верховенства права» (3*E4U), що реалізується за дорученням Федерального міністерства закордонних справ Німеччини компанією Deutsche Gesellschaft fur International Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, а також Проектом ЄС "Право-Justice", що імплементується Expertise France.

Додати коментар

Користувач:
email:





Financial markets,
A reflection of our world,
Greed, fear, and hope.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:17 - московіяни пошкодили відділення "Укрпошти" у трьох областях
18:10 - Зростання цін на пальне погіршить мляву економіку США – CNN
17:43 - Стійкість міст: уряд виділить 11,2 мільярда гривень з резервного фонду
17:30 - Денис Шмигаль розповів про відновлення пошкоджених московитськими обстрілами ТЕЦ
16:55 - Світовий банк розширює проєкт з відновлення теплопостачання в Україні
16:00 - Гонконг став "тихою гаванню" для підсанкційних товарів – ЗМІ
14:57 - Українські інженери визначили на станціях у ЄС обладнання для України
13:38 - Концесія в порту Чорноморськ: претенденти проходять безпекову перевірку
13:00 - Держава посилила підтримку індустріальних парків, інфраструктура яких зазнала пошкоджень внаслідок збройної агресії
12:40 - Іран атакував нафтосховища у порту ОАЕ
12:02 - У Броварах росіяни пошкодили склади українських брендів одягу
11:16 - Після російської атаки низка поїздів затримується
10:58 - Нові інвестори TikTok заплатять адміністрації Трампа "комісійні" за укладену угоду
10:00 - Частина споживачів У Києві та кількох областях України – без світла
09:30 - У Києві через обстріл на низці ділянок призупинено рух електротранспорту
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 13 березня: остаточна перемога "Нафтогазу" над "Газпромом" та досудові вимоги клієнтки monobank Гороховському
20:45 - ЄС рухається до заборони генерувати ШІ-зображень сексуального насильства над дітьми
20:40 - Після атаки рф на Дністровську ГЕС Україна та Молдова скоординували дії для захисту Дністра
20:30 - Міжнародні партнери надіслали Одесі ще сім генераторів
20:10 - НБУ пояснив, чому немає дефіциту готівкової валюти на ринку
19:45 - У Чернівцях будують ще один торговельний центр
19:25 - Збиток німецької залізниці Deutsche Bahn зріс до 2,3 мільярдів євро – Reuters
19:07 - Уряд скасував пільгову ціну на газ для виробників електроенергії
18:55 - Держава покриватиме до 80% вартості відновлення індустріальних парків після ворожих атак
18:38 - Відключення світла 14 березня триватимуть тільки ввечері
18:28 - НАЗК не повірило, що дружина депутата купила BMW за 10 тисяч гривень


Більше новин