Кремль приховує ступінь негативного впливу на економіку московія через війну в Україні – ISW

08.02.2025 09:00 | Економічна правда. Колонки

Українська правдаАналітики Інституту вивчення війни вказують на те, що влада Кремля подовжує свою інформаційну кампанію, аби приховати ступінь негативного впливу на економіку московії через війну в Україні. Джерело: ISW Дослівно ISW: "Кремль продовжує проводити інформаційну кампанію, ймовірно, спрямовану як на внутрішню, так і на міжнародну аудиторію, яка має на меті приховати ступінь негативного впливу тривалої війни московії проти України на російську економіку". Деталі: Прем"єр-міністр московії Михайло Мішустін зустрівся 7 лютого з прравителем московії Володимиром Путіним, щоб обговорити стан російської економіки. Дослівно ISW: "Мішустін заявив, що ВВП московії зріс у 2024 році на 4,1% переважно завдяки "інтенсивному" зростанню російської обробної промисловості – ймовірно, маючи на увазі нарощування Росією своєї оборонно-промислової бази з початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року". Деталі: Мішустін стверджував, що основний внесок у зростання обробної промисловості московії зробили машинобудування, транспортне машинобудування, автомобілебудування та виробництво комп"ютерного та електронного обладнання. Також він заявив, що інфляція в московії досягла 9,52% у 2024 році, а Путін декларував, що станом на 3 лютого 2025 року інфляція становила вже 9,9%. Дослівно ISW: "Однак реальна інфляція в московії значно вища, ніж офіційна статистика, яку Кремль готовий оприлюднювати (деякі дослідження вказують на те, що рівень інфляції в московії ближчий до 20 відсотків)". Деталі: Мішустін підкреслив низький рівень безробіття в московії у 2024 році – 2,5 відсотка, але лише стисло визнав значний дефіцит робочої сили в московії, який є причиною низького рівня безробіття в московії. Мішустін зазначив, що економічне зростання московії може бути менш значним у 2025 році, оскільки дуже важливо зупинити інфляцію і забезпечити довгострокове економічне зростання. Дослівно ISW: "…ймовірно, це сигнал для підготовки російського населення до економічних труднощів у 2025 році.
Мішустін і Путін також намагалися представити російську економіку як стабільну перед обличчям міжнародного економічного тиску.
Мішустін стверджував, що паливно-енергетичний комплекс московії адаптується і знаходить нові ринки збуту". Деталі: Мішустін стверджував, що російська економіка "успішно впоралася" з "безпрецедентним санкційним тиском" в останні роки, і що антиросійські санкції завдають більшої шкоди країнам, які їх запровадили, ніж санкції завдають шкоди московії.
Путін також намагався представити російську економіку як сильнішу і таку, що зростає швидше, ніж економіки країн Заходу. Дослівно ISW: "Мішустін і Путін, зокрема, не згадали про те, що московитський Центральний банк підвищив процентну ставку до 21% у жовтні 2024 року, або про те, як московія використовувала кошти з Фонду національного добробуту для фінансування своїх військових зусиль протягом останніх трьох років. Ліквідна частина російського Фонду національного добробуту може вичерпатися до осені 2025 року". Ключові висновки ISW за 7 лютого: Українські війська дещо просунулися під час механізованих штурмів на передовій у Курській області 6 лютого, але російські джерела стверджували 6 і 7 лютого, що війська московія принаймні тимчасово зупинили просування українських військ на південний схід від Суджі. Кремль продовжує проводити інформаційну кампанію, ймовірно, спрямовану як на внутрішню, так і на міжнародну аудиторію, яка має на меті приховати ступінь негативного впливу тривалої війни московії проти України на російську економіку. Українські військові продовжують наголошувати на зростаючому потенціалі виробництва безпілотників та їхній ефективності на полі бою, але визнають, що Україна має вирішити проблеми із забезпеченням збройних сил, щоб повністю зупинити просування московії на сході України. Тимчасовий міністр оборони Сирії Мурхаф Абу Касра заявив в інтерв"ю Washington Post, що Сирія відкрита до того, щоб московія зберегла свої військово-повітряні та військово-морські бази в Сирії, якщо це буде "вигідно" для Сирії. Азербайджансько-російські відносини продовжують погіршуватися після відмови московії взяти на себе повну відповідальність за збиття 25 грудня 2024 року пасажирського літака Азербайджанських авіаліній (AZAL), який, ймовірно, був збитий у повітрі російською протиповітряною обороною перед падінням в Актау, Казахстан. 7 лютого Кабінет Міністрів України призначив генерал-лейтенанта Євгена Мойсюка та капітана Валерія Чуркіна заступниками міністра оборони. Російські війська нещодавно просунулися поблизу Борової і Торецька. Російський уряд продовжує використовувати свою програму "Час героїв" для призначення ветеранів війни в Україні на посади в регіональних органах влад

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок розвивається,
Україна – майбутнє світу,
Відкрий йому двері.

- Fin.Org.UA

Новини

11:50 - Україна пройшла рекордну серпневу спеку без відключень – Шмигаль
10:40 - московія знищила важливі склади Фори: клієнти скаржаться на порожні полиці
10:05 - Сизранський НПЗ знову опинився під атакою: спалахнула пожежа
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 7 серпня: фігурантка "плівок Міндіча" отримала посаду в держпідприємстві, масована атака московія на Укрнафту
19:55 - Київ шукає тих, хто відремонтує метро між "Тараса Шевченко" і "Почайною" за 1,76 мільярда
19:40 - В Україні за місяць скоротилися міжнародні валютні резерви
19:13 - НБУ покарав 21 фінустанову за порушення, серед них Райффайзен
18:33 - Нацбанк дозволив не визнавати дефолт бізнесу на тлі атак московія
18:10 - Україна уразила шість суден тіньового флоту московія та 10 енерговузлів
18:00 - НБУ в липні застосував заходи впливу до 2 банків і 19 небанківських фінустанов за порушення у сфері фінмоніторингу та валютного законодавства
17:56 - Голова БЕБ: за пів року детінізація принесла державі 13,8 мільярда гривень
17:50 - Частина Києва залишилася без світла через аварію
17:29 - У Асоціації ритейлерів розповіли, як вплинуть удари московія на ціни
17:10 - Фігурантка "плівок Міндіча" отримала керівну посаду в стратегічному держпідприємстві
16:50 - московія атакувала Укрнафту: компанія втратила суттєві обсяги видобутку
16:32 - московіяни поцілили у склади логістичної компанії на Дніпропетровщині
16:30 - Мінус 21% попиту, але не обвал: чому житло в Києві не повторить сценарій Китаю
16:30 - Нацбанк показав, яким буде курс долара та євро після вихідних
16:30 - Здійснено чергові кроки для підтримки бізнесу в умовах посилення атак росії
16:15 - Енергоатом відремонтував п’ять енергоблоків АЕС
16:12 - Комісія оновила порядок делегування повноважень для швидшої та ефективнішої роботи
16:00 - НБУ оцінив збитки від зупинки морського експорту в мільярди доларів
15:55 - Фінал ЧС-2026 на Megogo подивились 2,8 мільйона глядачів
15:45 - Внаслідок терору московії проти АЗС постраждали близько 4% станцій – звіт НБУ
15:35 - Угода закрита: Uklon купив оператора електросамокатів e-Wings
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.08.2026
15:29 - Полтавський обласний медичний центр розпочав власну генерацію електроенергії
15:15 - На Запоріжжі без світла залишилися п'ять тисяч споживачів


Більше новин