Юлія Свириденко та Оділь Рено-Бассо обговорили посилення підтримки ЄБРР економіки України

07.02.2025 09:05 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Посилення співпраці у розрізі ключових напрямків та програм підтримки бізнесу, можливості для розширення фінансування приватного сектору та програм кредитування, залучення інвестицій та інші питання співробітництва обговорили під час зустрічі в Києві Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко та Президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо.
У зустрічі також узяли участь Перший заступник Міністра економіки Олексій Соболев, заступник Міністра Андрій Телюпа, Віцепрезидент ЄБРР Маттео Патроне, представники Міністерства економіки України і Європейського банку реконструкції та розвитку.
Юлія Свириденко подякувала ЄБРР за співпрацю та надзвичайно вагомі внески в розвиток економіки України. За її словами, торік банк збільшив інвестиції в Україну до €2,4 млрд для фінансування проєктів у сферах енергетики, інфраструктури та інших. А з початку повномасштабного вторгнення сума інвестицій сягнула €6,2 млрд.
Також Юлія Свириденко подякувала ЄБРР за запуск нового страхового механізму наприкінці минулого року. 
“Страховий механізм для товарів у дорозі й на складах — це те, чого давно чекав український бізнес. Нині для підприємців доступна програма гарантій від ЄБРР обсягом €110 млн. Я щиро вдячна банку за цю ініціативу, адже страхування від воєнних ризиків — один із важливих елементів для залучення інвесторів на український ринок”, — зазначила Юлія Свириденко. 
Під час зустрічі сторони обговорили можливість підтримки з боку ЄБРР для створення фондів прямих інвестицій, зокрема у таких секторах як енергетика, промисловість, критичні матеріали та інших. 
Також порушили питання втілення інфраструктурних та енергетичних проєктів, які нині є у портфелі ЄБРР.
Однією із ключових тем стало обговорення ще ефективнішої взаємодії в рамках Ukraine Investment Framework. 
“Це інструмент від Європейської комісії на €9,3 млрд для залучення інвестицій в економіку України. ЄБРР є одним із партнерів програми й вже активно співпрацює із приватним сектором. Зокрема наразі спільно працюємо над запуском Project Preparation Unit, аби допомогти у підготовці якісних інвестиційних проєктів”, — сказала Юлія Свириденко. 
Також серед тем зустрічі були потенційні можливості для розширення фінансування і кредитування приватного сектору та співпраці в програмах забезпечення українці доступним житлом. 
“Нам важливо розширити фінансування єОселя, тому закликала ЄБРР розглянути можливість підтримки програми”, — додала Міністерка економіки. 
За підсумками зустрічі Юлія Свириденко анонсувала, що ЄБРР та Міністерство економіки працює над проєктами, які будуть представлені в рамках конференції з відновлення України — URC 2025, яка цьогоріч відбудеться у Римі (Італія). 
Довідково:
ЄБРР є одним з найбільших інституційних інвесторів в Україні. Станом на 01 січня 2025 року сукупний обсяг виділеного Україні Банком фінансування становить 20,73 млрд євро в межах 612 проєктів. На стадії реалізації в державному секторі економіки перебуває 12 спільних з ЄБРР проєктів загальним обсягом кредитів 2 млрд 395 млн євро. Обсяг використання коштів кредиту ЄБРР за цими проєктами станом на 1 січня 2025 року – понад 1 млрд 250,86 млн євро.
Загальний обсяг наданого ЄБРР в Україні фінансування під час війни становить майже 6,2 млрд євро. Банк активно співпрацює з донорами, залучивши з 2022 року понад 2,6 млрд євро донорської підтримки, включаючи нефінансовані гарантії. Після рішення 2023 року про збільшення капіталу на 4 млрд євро ЄБРР планує підтримувати інвестиції на рівні 1,5 млрд євро щорічно з можливим зростанням у період відновлення.
 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Збільшує банк ставки,
Інфляція зростає –
Відчуваєм враз

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Заправки "Роснєфті" перестали продавати бензин росіянам у каністр
19:45 - У Генштабі ЗСУ розповіли про наслідки ударів по нафтопереробці московія
19:32 - Туреччина налагодила власне виробництво локомотивів: продає африканцям
19:00 - Українські зброярі залучили 9,8 мільярда гривень пільгових кредитів
18:36 - Найбільший НПЗ Москви зупинив роботу після атаки українських дронів – Reuters
18:10 - ЄС запровадив санкції проти китайців, які продавали московія паливні присадки для авіації
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованих до АТ "БАНК АЛЬЯНС" заходів впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:40 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 425 автівок
17:35 - Binance втратить ліцензію в ЄС – Reuters
17:14 - До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
16:56 - Кличко розповів про те, як Київ готується до зими
16:30 - Фінансовий безвіз чи "більше реєстрів богу реєстрів"?
16:29 - САП хоче стягнути з ексочільника Рівненської митниці майно на 9 мільйонів гривень
16:05 - Наслідки ударів московія: збитки Києво-Печерської лаври перевищують 500 мільйонів гривень
16:00 - "Київстар" розширює супутниковий зв’язок Starlink Direct to Cell для месенджерів і навігації
15:53 - ДПС спільно з правоохоронними органами створили міжвідомчу робочу групу для протидії схемам виведення коштів за кордон
15:40 - Ціна на нафту впала нижче 80 доларів за барель
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.06.2026
15:30 - Підтверджено статус 16 системно важливих банків
15:17 - До переліку лауреатів премії "УП 100. Бізнес" увійшов Юрій Риженков
15:10 - Суд заочно взяв під варту ексрегіонала Іванющенка
15:10 - Мінекономіки та ФАО запускають програму підтримки фермерів на Чернігівщині та Дніпропетровщині
14:49 - Більшість українських компаній не планують наймати іноземців, попри дефіцит кадрів – ЄБА
14:35 - НБУ ухвалив регуляторний пакет для початку діяльності банку нового типу
14:00 - Зроблено в Україні: з початку 2026 року держава підтримала 7,4 млрд грн несировинного експорту
14:00 - Ухвалено регуляторний пакет для початку діяльності банку фінансової інклюзії
13:00 - Україна на шляху приєднання до дослідницької програми ОЕСР зі сталих аграрних і продовольчих систем
12:30 - Одна з найбільших нафтових компаній московія обмежила продаж бензину на АЗС
12:30 - Страховий поліс для журналіста: красива обіцянка чи реальний захист?
12:20 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованого до АТ "МІБ" штрафу за порушення у сфері фінансового моніторингу


Більше новин