"Смотрящому" за Києвом та заступнику Кличка повідомили підозри: НАБУ розповіло деталі

06.02.2025 19:31 | Економічна правда. Публікації

НАБУ і САП заявили, що в результаті масштабної операції "Чисте місто" зі знищення корупції у земельній та бюджетній сфері Києва викрили та припинили діяльність злочинної організації на чолі з медійно-відомим колишнім депутатом Київської міської ради. Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро. Як повідомляла ЕП, Національне антикорупційне бюро проводило слідчі дії у бізнесмена Дениса Комарницького, якого називають "смотрящим" за столицею. В повідомленні НАБУ йдеться, що злочинна організація заволоділа цінною столичною землею під забудову та взяла під повний контроль ухвалення місцевою владою рішень про надання прав на землю. Серед підозрюваних: - ексдепутат Київради, керівник злочинної організації (Денис Комарницький - ред.); - заступник голови Київської міської державної адміністрації (Петро Оленич - ред.); - голова та член постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування та земельних відносин, чинні депутати КМР (головою комісії вказано Михайла Терентьєва - ред.); - перший заступник та заступник директора комунальних підприємств; - четверо інших осіб. Правоохоронці затримали 7 учасників злочинної організації.
Загалом про підозру повідомили 10 особам. За даними НАБУ, схема полягала у пошуку перспективних земельних ділянок та реєстрації на підконтрольних осіб права власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало.
Надалі до міськради подавали заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів. Депутати Київради та посадовці КМДА забезпечували ухвалення рішень про надання відповідних прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості. "Водночас ухвалення таких рішень перебувало під повним контролем учасників злочинної організації: "потрібні" особи отримували права на землю, а решта стикалась зі штучними перешкодами та мусила звертатись до учасників злочинної організації по допомогу", - йдеться в повідомленні НАБУ. Для приховування своєї діяльності учасники злочинної організації використовували спеціальні термінали мобільного зв’язку, псевдоніми, контрспостереження та інші дії, спрямовані на уникнення відповідальності, втім це не завадило детективам. "Центр ухвалення рішень, зокрема в земельній сфері, перемістився з Хрещатика, 36 в іншу будівлю, де питання вирішувались за участю міських топпосадовців та інших впливових осіб", - розповіли в НАБУ. За даними відомства, у результаті діяльності злочинної організації протягом 2023-2024 рр.
з власності територіальної громади Києва незаконно виведено землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн, чим завдано збитків на цю суму.
Водночас завдяки своєчасним діям правоохоронних органів вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн. "Крім того, викрито спробу через погрози та штучні перешкоди змусити приватне підприємство припинити законну діяльність з торгівлі та надання в оренду торговельних приміщень в одному з районів столиці з метою заволодіння для подальшої забудови земельної ділянки цього підприємства", - йдеться в повідомленні. Слідство триває, встановлюються інші епізоди злочинної діяльності. Нагадаємо: Денис Комарницький — лідер фракції "Блоку Леоніда Черновецького" у Київраді 2008-2010 років.
У 2020 році народний депутат Гео Лерос передав журналістам Bihus.Info флешку із скопійованим вмістом одного з робочих комп’ютерів Комарницького.
Його вилучили співробітники СБУ під час обшуків. На комп’ютері містилися так звані "понятійки", що стосувалися функціонування будівельного ринку міста.
З опублікованих матеріалів стало відомо, що останніми роками Комарницький є головним "смотрящим" за сферами будівництва та комунального господарства в Києві. Компанії, пов"язані з Комарницьким, регулярно отримували від комунальних підприємств Києва великі підряди на будівництва та реконструкції. Зокрема, він був бенефіціаром компанії-генпідрядника будівництва Подільського мостового переходу в Києві, кошторисна вартість якого рішенням Київради зросла з 11,2 млрд грн до 19,9 млрд грн. У 2020 році в мережі з’явився аудіозапис телефонної розмови між заступником київського міського голови Вячеславом Непопом і Комарницьким.
В розмові Комарницький ображає і принижує Непопа, а також погрожує йому. Читайте також: Нові "сірі кардинали".
Хто із забудовників впливає на київську владу Читайте також: "Наймасштабніша земельна афера в історії Києва".
Як землі біля музею "Пирогів" опинилися в руках забудовників

Додати коментар

Користувач:
email:





Не скаржися на гроші, якщо в тебе мало їх,
Бо, можливо, причина в тому, що ти їх не плануєш
Не звинуй банкіра за свій недостаток
Бо рецептом є - більше заробляй і май на увазі всі витрати

- Fin.Org.UA

Новини

17:00 - На пункті пропуску "Ужгород – Вишнє-Нємецьке" запрацював пішохідний перехід
16:46 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 15 січня
16:35 - Сто мільйонів євро на кредитування МСП: ПриватБанк та ЄІБ підписали угоду
16:30 - ARX та ARX Life у 2025 році: +32% премій, понад 2,1 млрд грн виплат і рекордний ріст
16:15 - У "Нафтогазі" спростували інформацію про введення графіків газопостачання на Хмельниччині
16:09 - Служба зовнішньої розвідки московія зайнялася поставками пива в обхід санкцій
15:55 - Кличко: Ситуація в Києві дуже складна, подібного масштабу – вперше за 4 роки війни
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.01.2026
15:27 - Рада призначила нового керівника Фонду державного майна
15:25 - Свириденко повідомила, коли у Києві покращать графіки відключення світла
15:15 - Перші обіцянки: чим займатиметься Шмигаль на посаді міністра енергетики
15:09 - НКЦПФР оптимізувала комітети і оновила їхню структуру
15:05 - Шмигаль: Харків готувався до зими, Київ - не підготовлений зовсім
15:04 - Уряд запускає систему онлайн-моніторингу азартних ігор
15:00 - Прощавай "квартирна черга"
14:50 - В частині Київщини скасували екстрені відключення та повернулись до графіків
14:20 - Шахрайська схема: в "Ощадбанку" попередили про фейкову розсилку від нібито їхнього імені
14:16 - Рада з другої спроби призначила Шмигаля міністром енергетики
14:06 - Торгівля Китаю з Росією впала вперше за п'ять років
14:00 - Олексій Соболев: Політика розвитку виробників «Зроблено в Україні» передбачає реіндустріалізацію країни
14:00 - Єврокомісія пропонує Україні новий фінансовий інструмент
13:59 - Ключові рішення НКЦПФР 14.01.2026
13:37 - У Києві через негоду скасували продуктові ярмарки
13:25 - "Місія 077": Київстар та абоненти допомагають забезпечувати зв'язок для війська
13:25 - Екстрені тривають: яка зараз ситуація зі світлом у Києві
13:12 - ФДМУ розповів, скільки у 2025 році приніс продаж санкційних активів
13:05 - На Запорізькій АЕС росіяни розмістили військову техніку поруч з ядерними реакторами
12:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПРОМИСЛОВІ ЕНЕРГЕТИЧНІ РІШЕННЯ» (Київська обл., Бориспільський р-н, м. Переяслав, вул. Богдана Хмельницького, 137)
12:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФОП ТАРГОНСЬКА А.К. (Житомирська обл., Коростенський р-н, с-ще Лугини, вул. Грушевського Михайла, буд. 58в)
12:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ "ФЕНІКС-АГРО-ЛЮБАР" (Житомирська обл., Житомирський р-н., с. Провалівка, вул. Сонячна, 3 Б)


Більше новин