МКСК: Під патронатом Президента ФРН у Берлінській картинній галереї відкрито виставку «З Одеси до Берліна. Європейський живопис XVI–XIX століть»

25.01.2025 11:58 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

23 січня у Берлінській картинній галереї Gemaldegalerie відбулося урочисте відкриття виставки «З Одеси до Берліна.
Європейський живопис XVI–XIX століть».
Експозиція включає 60 картин з колекції Одеського музею західного і східного мистецтва, а також роботи з берлінських колекцій. У церемонії відкриття взяли участь Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький, Уповноважений федерального Уряду ФРН з питань культури та засобів масової інформації, Державний міністр Клаудія Рот, Президент Фонду прусської культурної спадщини Герман Парцінгер, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Німеччині Олексій Макеєв. Франк-Вальтер Штайнмаєр у своєму виступі наголосив, що виставка демонструє — кривава загарбницька війна росії є також війною проти культури України та української ідентичності.
Водночас виставка підкреслює мужність і рішучість українців у захисті своєї культурної спадщини. Президент ФРН відзначив важливість експонатів з музею в Одесі, які були врятовані від російських атак і привезені до Берліна.
Він закликав продовжувати підтримку України в боротьбі за її культуру та висловив надію на швидке повернення картин до незалежної України. Своєю чергою Микола Точицький висловив вдячність німецьким партнерам за підтримку спільних зусиль щодо захисту культурної ідентичності України.
Він наголосив, що українська культура є невіддільною частиною європейської культури.
Водночас патронат виставки шедеврів з Одеського музею західного та східного мистецтва — важливий практичний крок у розвитку культурного діалогу між українцями та німцями. «Спільні культурні заходи допомагають німецькій аудиторії краще пізнати українську культуру, побачити її вразливість в умовах російської агресії і зрозуміти, чому її так важливо захищати», — наголосив Міністр.
— «росіяни можуть знищити музей і будівлю, але вони не можуть стерти культурну пам’ять.
Варварський наступ на українську культуру — це напад на Європу». Більше читайте на сайті МКСК.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Змінюється щодня й нічого,
Не можна передбачити.

- Fin.Org.UA

Новини

18:30 - Через атаки у Азовському морі московитський експортер пшениці впаде на третину – ЗМІ
17:55 - Іран ударив по електростанціях і опріснювальних заводах Кувейту
17:36 - Нічний удар по Київщині: знищено склад Viessmann, але компанія продовжує роботу
17:35 - Кілька танкерів атакували біля Ормузу
17:18 - Масштабні оборудки у медзакупівлях: правоохоронці завершили розслідування
16:55 - Резиденти Дія.City сплатили рекордні податки – Мінцифри
16:40 - Нацбанк показав курс долара та євро на 22 липня
16:10 - Уряд московія заявив про стабілізацію паливного ринку — "часткову"
15:45 - Трамп може запровадити нові мита – FT
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.07.2026
15:28 - Не буде закурити? Удари по складах вплинули на пропозицію цигарок
15:20 - ДБР завершило розслідування щодо відчуження частини готелю у Рівному
15:00 - Українцям доведеться платити більше за воду. Чому це може бути гарною новиною?
14:47 - Фігурант журналістського розслідування не пройшов атестацію БЕБ
14:25 - Кожен четвертий пенсіонер отримує всього 3,5 тисячі грн виплат – дослідження
14:23 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
14:15 - ВАКС залишив без змін запобіжний захід Миронюку по справі "Мідас"
14:05 - Мін’юст застерігає про появу нової схеми онлайн-шахрайства
13:40 - Boeing б'є на сполох через масштабне кредитування ЄС свого головного конкурента – ЗМІ
13:36 - TAX Control – дієвий механізм боротьби з порушеннями
13:35 - Звернення (заява) платника податків (ЮО, ФОП) є підставою для проведення документальної позапланової перевірки
13:34 - Погашення заборгованості по єдиному внеску та нарахованої суми пені: який код виду сплати зазначається при заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції?
13:33 - Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно нерухомість, яка не має ознак будівель і класифікується як інженерні споруди?
13:32 - ФО – пенсіонеру, який не досяг пенсійного віку, призначена пенсія за віком на пільгових умовах, в пенсійному посвідченні зазначено «пенсіонер за віком»: чи є пільга щодо сплати земельного податку?
13:31 - Фізичній особі, яка отримала іноземний дохід, необхідно здійснити переклад довідки про суму сплаченого ПДФО
13:29 - Чи можливо переглянути закриту робочу зміну в ПРРО, яка була відкрита та закрита на іншому пристрої?
13:27 - Внесено зміни до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств
13:27 - Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій містить всі моделі РРО, які можуть використовувати суб’єкти господарювання
13:25 - Е-кабінет: як надіслати інформацію на письмовий запит органу ДПС разом із документами?
13:24 - Іспанія допоможе Україні модернізувати аеронавігаційну інфраструктуру


Більше новин