Уряд відновив повноваження Держспецзв’язку з контролю криптографічного та технічного захисту інформаційних ресурсів, а також кіберзахисту ОКІ

25.01.2025 13:31 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка відновлює повноваження Адміністрації Держспецзв’язку для здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері кіберзахисту, а також криптографічного та технічного захисту інформації державних органів та об"єктів критичної інформаційної інфраструктури (ОКІ).
Відповідні повноваження були призупинені на початку повномасштабного вторгнення рф. Протягом 2024 року суттєво збільшилася кількість кібератак на урядові та оборонні організації.
За даними Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку кількість кіберінцидентів в енергетичному секторі та секторі безпеки і оборони зросла більш, ніж удвічі.
Ухвалене Урядом рішення дасть можливість значно оперативніше реагувати на загрози, які виникають через посилення кібератак з боку агресора. Реалізація нових повноважень сприятиме посиленню обороноздатності країни, захисту персональних даних, даних про об’єкти критичної інфраструктури та військові ресурси, а також зниженню ризику витоку інформації, яка може бути використана агресором для високоточних ударів чи інших деструктивних дій. Варто нагадати, що державні установи, які хочуть посилити свій кіберзахист, можуть звернутися до Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку для отримання підтримки та підключення до послуг Системи виявлення вразливостей (СВВ).
Зокрема, це: мережеві сенсори (NDR), сенсори захисту кінцевих точок (EDR), управління поверхнею атаки (ASM). Для зв’язку з Державним центром кіберзахисту Держспецзв’язку щодо підключення згаданих вище сервісів звертайтесь на електронну пошту info_scpc@cip.gov.ua, або за телефоном +38 (044) 281 87 37.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції виросли,
Фондовий ринок наш - в небі,
Інвестори раді.

- Fin.Org.UA

Новини

12:41 - Як ветерану запустити бізнес і захистити його
12:39 - "Укрпошта" отримала мільйонні збитки
11:59 - Українці почали нести до банків більше готівки: у НБУ назвали причини
11:55 - На Львівщині потяг зіткнувся з автокраном, що виїхав на колію: машиніст і водій загинули
11:40 - На українському ринку змінились ціни на помідори: скільки тепер вони коштують
11:20 - Банки України показали актуальний курс валют на 1 травня
11:18 - Коломойському оголосили нову підозру
11:12 - Частина українських ФОПів використовують поштові сервіси московія: яка їх кількість
10:45 - Huawei хоче вибити Nvidia зі свого домашнього ринку ШІ-чипів
10:26 - У 5 областях нові знеструмлення через ворожі обстріли
10:10 - Війна з Іраном повертає танкери на головний маршрут 19 століття
10:05 - На Хмельниччині планують збудувати вітроелектростанцію: стартували обговорення
09:35 - Нафта відреагувала на те, як війна з Іраном зайшла в глухий кут
09:15 - Ворог атакував порти України
09:00 - Аграрії очікують зростання цін на продукцію: у якому секторі найбільше
08:30 - Антикорупційна стратегія "не помітила" АРМА
08:00 - "Добре або ніяк". Історія ветеранського бізнесу на грумінгу
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 01.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 30 квітня: погіршення інфляційного прогнозу, АМКУ розповів про ринок пального
20:50 - Новий Цивільний кодекс може сховати з пошуку дані про корупцію – YouControl
20:28 - У Сакартвело відкрили ринок для українського м'яса
20:20 - Удари України обвалили нафтопереробку московія до мінімуму з 2009 року
19:58 - ВАКС зменшив заставу екскерівнику "Нафтогазу"
19:40 - Іран пригрозив США "болючими ударами", поки Трамп готує нову атаку
19:06 - АМКУ звернувся до мобільних операторів щодо обмежень швидкості в "безлімітному" інтернеті
19:02 - Ексголова НБУ: "Фраза "виклич Пишного" – це інституційний діагноз"
18:55 - Буткевич відреагував на згадку у "плівках Міндіча" про заставу за Чернишова
18:30 - Тристоронні проєкти в гуманітарному розмінуванні: Україна пропонує партнерам нові формати співпраці
18:24 - На Прикарпатті викрили посадовицю банку: привласнила гроші з карток клієнтів


Більше новин