Обмеження Нацбанку на перекази збільшили продаж карток у "дроп"-схемах

24.01.2025 13:35 | Економічна правда

У жовтні 2024 року Нацбанк ввів ліміти на карткові перекази – 150 тисяч гривень на місяць, але менеджер "дроп"-схем заявив, що після цього картки для схем "клієнти" стали купляти більше через блокування. Про це він розповів в інтерв"ю ЕП. "Ми спочатку не розуміли, що це таке, але в нас карток більше стало продаватися", - пояснив організатор схем. Водночас він додав, що "оптовики", особливо які беруть в оренду картки для крипти, де обороти великі, говорять, що картки стали швидше блокуватися. У грудні 2024 року банки підписали меморандум, у рамках якого ліміти на перекази для високоризикованих клієнтів знизять до 50 тисяч гривень на місяць.
Організатор "дроп"-схем не зміг спрогнозувати наслідки цього рішення. "Але якщо дивитися на те, що трапилося після обмеження на 150 тисяч, то ми від цього не програли.
На мою думку, "дропи" житимуть завжди", - додав він. Довідка.
"Дропер" - це особа, які добровільно погоджується продавати доступ до своїх банківських рахунків третім особам.
Останні можуть використовувати їх для нелегальних платежів чи ухилення від сплати податків. Чи продають картки українців росіянам, скільки циган за раз оформлюють картки в банках та інше читайте в інтерв"ю: "Дропи" будуть жити завжди".
Продавець чужих карток про розцінки, ФСБ і "циганів" у відділеннях банків Про те, як Нацбанк намагається "прикрити" діяльність "дропів", читайте у тексті: Перекази з картки на картку обмежать ще більше.
Чому банки це роблять Нагадаємо: У жовтні 2024 року Національний банк України на пів року встановив ліміт у 150 тисяч грн на місяць для переказів фізосіб "з карти на карту". У грудні 2024 року найбільші українські банки підписали меморандум, який посилює контроль за операціями деяких клієнтів і знижує місячні ліміти на перекази. Організатори "дроп"-схем можуть отримувати за кожну продану в оренду банківську картку щонайменше 800 гривень на тиждень.
Кількість проданих в оренду карток за місяць може становити до 500.

Додати коментар

Користувач:
email:





Fintech innovations
Disrupting traditional ways
Money flows faster

- Fin.Org.UA

Новини

13:23 - Військовий збір: платники Дніпропетровщини сплатили до загального фонду державного бюджету майже 784,7 млн гривень
13:22 - Податківці Дніпропетровщини провели робочу зустріч з представницею Ради бізнес-омбудсмена
13:21 - Боротьба з тіньовим ринком пального: понад 463 млн грн штрафів та припинено дію майже 900 ліцензій
11:47 - Після звільнення з "Нафтогазу" Бойко може очолити "Оператора ГТС" – джерела
11:37 - Футбольний клуб "Динамо" оштрафували на 5 мільйонів за рекламу азартних ігор
11:30 - Несвоєчасна сплата податків через відсутність електроенергії: Мінфін пояснив, що робити бізнесу
10:59 - "Енергоатом" замовив автобуси "Еталон" для ХАЕС: ціни зросли
10:51 - Прем'єр Іспанії відповів Дурову щодо заборони соцмереж підліткам
10:21 - Ціни на нафту відреагували на домовленості США та Іран про переговори
10:20 - «Подружити» операторів ПМД та донорів: у Києві провели воркшоп з локалізації в гуманітарному розмінуванні
10:08 - Інформація щодо надходження та використання коштів добровільних внесків (благодійних пожертв) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права
10:05 - московіяни пошкодили залізницю на Сумщині
10:00 - НКЦПФР та Світовий банк провели зустріч: сек’юритизація, віртуальні активи та муніципальні облігації
09:41 - Один з найбільших забудовників московії терміново попросив державну підтримку
09:28 - У ЄС вважають свої санкції проти московія ефективними
09:00 - В Україні зменшився попит на нові вантажівки: найпопулярніші марки
08:30 - Як інвестувати у відновлювану енергетику
08:00 - Торговий центр над трамвайними коліями. Що буде з найабсурднішим будівництвом Києва
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 05.02.2026
23:01 - Будинки без тепла мають бути забезпечені електрикою щонайменше 18 годин на добу, – Денис Шмигаль
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 4 лютого: спецпенсії для українців до 45, Маск - найбагатша людина в історії
20:25 - Гетманцев: В Україні планують держпрограму іпотеки під 3% на 25 років на мільйон сімей
20:05 - Уряд московія готується до падіння експорту нафти до Індії на 30% та дефіциту бюджету
19:57 - В Україні 5 лютого відключення світла діятимуть усю добу
19:13 - "Vodafone Україна" оголосив новий викуп євробондів
19:00 - Стартував прийом заявок на оновлену «Власну справу» та «Гранти для ветеранів» у 2026 році
18:55 - Київ отримав від Франції 30 генераторів: де їх будуть використовувати
18:34 - Відновлення інфраструктури України: Кабмін схвалив нові 23 проєкти


Більше новин