Експорт російської нафти з ключового балтійського порту впав майже на 50%

21.01.2025 20:02 | Економічна правда. Колонки

Експорт нафти з одного з найбільших портів московії на Балтійському морі — "Усть-Луги" — несподівано скоротився за останні тижні. Про це пише Bloomberg. В останні два тижні грудня порт не зміг завантажити шість із 14 запланованих танкерів.
У січні експорт продовжив знижуватися: середньодобові обсяги відвантажень впали на 44% порівняно навіть із низькими показниками грудня, досягнувши 277 тисяч барелів на день.
За оцінками агентства, цей рівень стане найнижчим із липня 2021 року. Поки що чіткого пояснення причин такого спаду немає.
Міністерство енергетики московія та "Транснєфть" не коментують ситуацію.
московія стала приховувати дані про свої нафтові потоки після початку війни в Україні й накладення санкцій Заходу. У січні США запровадили найжорсткіші санкції проти російської нафти з початку війни, а покупці почали активніше шукати альтернативних постачальників.
Однак падіння експорту з "Усть-Луги" почалося ще до посилення обмежень. Зниження експорту також може бути пов"язане з низкою факторів.
У січні Україна атакувала російську енергетичну інфраструктуру, зокрема й порт "Усть-Луга".
Хоча цей удар, здається, не вплинув на потоки нафти. Крім того, у регіоні спостерігалися 11 штормових днів у січні, але це рідко впливає на плани "Транснєфті". Читайте також: московія досі заробляє 6 мільярдів доларів від продажу нафти через Україну.
Чому не зупиняється транзит? Нагадаємо: Російський експорт нафтопродуктів морським транспортом впав на 9,1% до 113,7 млн тонн у 2024 році, оскільки нафтопереробні заводи країни зіткнулися з факторами, включаючи атаки українських безпілотників, заборону на експорт, падіння цін і зростання виробничих витрат.

Додати коментар

Користувач:
email:





Економічний спад –
Висока непевність та
Важкі рішення

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 7 серпня: фігурантка "плівок Міндіча" отримала посаду в держпідприємстві, масована атака московія на Укрнафту
19:55 - Київ шукає тих, хто відремонтує метро між "Тараса Шевченко" і "Почайною" за 1,76 мільярда
19:40 - В Україні за місяць скоротилися міжнародні валютні резерви
19:13 - НБУ покарав 21 фінустанову за порушення, серед них Райффайзен
18:33 - Нацбанк дозволив не визнавати дефолт бізнесу на тлі атак московія
18:10 - Україна уразила шість суден тіньового флоту московія та 10 енерговузлів
18:00 - НБУ в липні застосував заходи впливу до 2 банків і 19 небанківських фінустанов за порушення у сфері фінмоніторингу та валютного законодавства
17:56 - Голова БЕБ: за пів року детінізація принесла державі 13,8 мільярда гривень
17:50 - Частина Києва залишилася без світла через аварію
17:29 - У Асоціації ритейлерів розповіли, як вплинуть удари московія на ціни
17:10 - Фігурантка "плівок Міндіча" отримала керівну посаду в стратегічному держпідприємстві
16:50 - московія атакувала Укрнафту: компанія втратила суттєві обсяги видобутку
16:32 - московіяни поцілили у склади логістичної компанії на Дніпропетровщині
16:30 - Мінус 21% попиту, але не обвал: чому житло в Києві не повторить сценарій Китаю
16:30 - Нацбанк показав, яким буде курс долара та євро після вихідних
16:30 - Здійснено чергові кроки для підтримки бізнесу в умовах посилення атак росії
16:15 - Енергоатом відремонтував п’ять енергоблоків АЕС
16:12 - Комісія оновила порядок делегування повноважень для швидшої та ефективнішої роботи
16:00 - НБУ оцінив збитки від зупинки морського експорту в мільярди доларів
15:55 - Фінал ЧС-2026 на Megogo подивились 2,8 мільйона глядачів
15:45 - Внаслідок терору московії проти АЗС постраждали близько 4% станцій – звіт НБУ
15:35 - Угода закрита: Uklon купив оператора електросамокатів e-Wings
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.08.2026
15:15 - На Запоріжжі без світла залишилися п'ять тисяч споживачів
15:02 - Фінансова звітність, корпоративні облігації та розвиток ринку: ключові питання засідання Комісії
15:00 - Міжнародні резерви становили 51,2 млрд дол. США за підсумками липня
14:57 - ДПС: кількість зупинених податкових накладних скоротилася у 5 разів
14:40 - Черговий маркетплейс відмовився відшкодовувати росіянам збитки, якщо його атакують дрони
14:25 - Фіктивні закупівлі пального на мільйони гривень: оптову компанію змусили доплатити податки
14:07 - Промова Голови НБУ Андрія Пишного під час оголошення рішення про випуск пам’ятної монети на честь Святого Папи Римського Іоанна Павла ІІ


Більше новин