московіянам та білорусам можуть заборонити купувати житло в Латвії

21.01.2025 17:55 | Економічна правда. Публікації

До Латвійського парламенту (сейму) скеровано законопроєкт, що передбачає заборону на придбання нерухомості в країні громадянам московії та Білорусі, а також юрособам, якими вони володіють. Про це пише The Moscow Times з посиланням на Delfi. Документ має на меті запобігання шкідливій і небезпечній з точки зору національних інтересів діяльності, а також обхід санкцій. Зазначається, що нововведення в разі ухвалення поширюватиметься на громадян московія і Білорусі, компаній, створених у цих країнах, і на тих, чиї реальні бенефіціари - громадяни цих держав.
Заборона на купівлю нерухомості, згідно з документом, не торкнеться людей, які отримали статус постійного жителя Євросоюзу або дозвіл на постійне перебування в Латвії на основі закону "Про імміграцію". "Останніми роками ми цілеспрямовано працюємо, щоб зміцнити безпеку і державний суверенітет Латвії, обмежуючи можливості московії та Білорусі реалізовувати свої зовнішньополітичні цілі в Латвії або організовувати заходи впливу і гібридні атаки.
Цей законопроєкт - ще один крок, щоб забезпечити захист від можливих ризиків", - прокоментував ініціативу голова фракції "Нової Єдності" в латвійському сеймі Едмундс Юревіцс. За словами парламентського секретаря Міністерства юстиції Латвії Лауми Паегкална, влада діє "превентивно", щоб не допустити втручання московії та Білорусі у внутрішні справи країни в умовах гібридної війни. Латвія не перша країна Європи, яка готується ввести обмеження на купівлю нерухомості росіянами.
Так, у травні 2024 року Міноборони Фінляндії озвучило перелік підстав заборони громадянам московія купувати об"єкти нерухомості в республіці. Нагадаємо: Влада Естонії оголосила про початок вивчення питання про заборону права купівлі нерухомості в країні росіянами і білорусами "з міркувань безпеки". 2023 року Литва також заборонила росіянам купувати нерухомість - за винятком випадків, коли в них є постійна або тимчасова посвідка на проживання, або право на майно отримано у спадок.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bulls run wild with glee
Investors riding the wave
But when will it end?

- Fin.Org.UA

Новини

16:40 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 21.04.2026
15:30 - Держава визначила банки, які надаватимуть пільговий лізинг для ОПК
15:20 - Україна вперше взяла участь у засіданні Комітету ОЕСР з корпоративного управління
15:09 - В Україні знизились ціни на дизпальне та бензин
15:00 - За квартал держава підтримала несировинний експорт на 6 мільярдів гривень
14:30 - Ворожа атака пошкодила будівлю податкової в Прилуках на Чернігівщині
14:23 - "Хмельницькобленерго" торік збільшило чистий прибуток у 5 разів
14:18 - Уряд розподілив фінансування на шкільні укриття
13:41 - Чистий прибуток "Д.Трейдінгу" Ахметова у 2025 році досяг 5,9 мільярда
13:40 - Ferrexpo продала судно за 7,7 мільйона доларів: чому воно більше не потрібне
13:35 - Найзатребуваніші професії в Україні: на які посади найвища конкуренція
13:27 - Чи включається до податкової декларації про майновий стан і доходи сума поворотної фінансової допомоги, що надається фізичній особі юридичною особою – нерезидентом на термін більше одного року?
13:15 - Прийняття рішення особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, про припинення діяльності як платника єдиного внеску: як знятись з обліку в контролюючому органі?
13:14 - До уваги неприбуткових організацій!
13:12 - Про звільнення від оподаткування або застосування зменшеної ставки податку на прибуток для нерезидента за певних умов
13:11 - Постачання брухту чорних/кольорових металів, що утворилися внаслідок розібрання (демонтажу) основних фондів (для здійснення такої операції товари та послуги не придбавалися): що у звітності з ПДВ?
13:10 - До уваги платників акцизного податку!
13:09 - Платникам ПДВ про розрахунок частки використання товарів/послуг за певних умов
13:07 - Оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій
13:06 - У разі працевлаштування осіб з інвалідністю, роботодавець має преференції щодо сплати єдиного внеску
13:05 - Закон України № 4835: щодо справляння військового збору
13:04 - Деклараційна кампанія 2026: задекларувати доходи допоможе застосунок «Моя податкова»
13:00 - Viking Development випускає перші в Україні корпоративні облігації у сфері нерухомості
12:59 - У московія різко зросла кількість похоронних компаній на тлі рекордних втрат в Україні
12:50 - Meest Пошта змінює вартість доставки: якими будуть оновлені тарифи
12:47 - Платники Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 3,9 млн грн туристичного збору
12:45 - Рух через Ормуз завмер після того, як США захопили судно Ірана
12:44 - Дніпропетровщина: платники рентної плати за видобування кам’яного вугілля поповнили загальний фонд державного бюджету на понад 47,4 млн гривень
12:42 - Дніпропетровщина: за підсумками першого кварталу надходження єдиного податку від ФОПів перевищили 1,5 млрд гривень


Більше новин