Трамп погрожує податковою війною для захисту великих корпорацій США

21.01.2025 18:55 | Економічна правда. Публікації

Дональд Трамп наказав посадовцям розробити заходи проти країн, які застосовують "екстериторіальні" податки щодо транснаціональних корпорацій США, що створює ризик глобального конфлікту через податкові режими. Про це повідомляє газета Financial Times. Президент США видав цей наказ у понеділок увечері у формі виконавчого розпорядження, оголосивши про вихід США з глобальної податкової угоди, ухваленої минулого року в рамках ОЕСР. Ця угода дозволяла іншим країнам стягувати додаткові податки з американських транснаціональних корпорацій. Він також додав, що "список варіантів захисних заходів" має бути підготовлений "протягом 60 днів", що стало попередженням для підписантів угоди ОЕСР — включаючи країни ЄС, Великобританію, Південну Корею, Японію та Канаду — про намір Вашингтона здійснити радикальні виклики глобальним податковим правилам. У розпорядженні Трампа йдеться також про розслідування "чи відповідають податкові правила іноземних країн податковим угодам із США, чи є в них правила, які мають екстериторіальний характер або непропорційно впливають на американські компанії". Колишня посадовиця Міністерства торгівлі Великобританії Еллі Ренісон, заявила, що цей крок демонструє розширення "економічної війни" Трампом далеко за межі мит у відповідь на те, що США вважають дискримінаційними практиками інших країн. Грант Варделл-Джонсон, голова глобальної податкової політики в компанії KPMG, зазначив, що відповідь США може включати додаткові податки для іноземних компаній, що працюють у США, або утримання податків на платежі до таких юрисдикцій. У двочастинній записці до міністра фінансів США Трамп спочатку наказав скасувати зобов’язання, які адміністрація Джо Байдена взяла в рамках угоди ОЕСР, — крок, який був широко очікуваним.
Але потім він розширив сферу атаки. Потенційний масштаб дій включає не лише те, чи порушує угода ОЕСР податкові угоди, а й екстериторіальний потенціал усіх податкових правил у всіх країнах. Нагадаємо: Президент США Дональд Трамп у понеділок заявив, що глобальна угода про мінімальний корпоративний податок "не має сили чи дії" в США, фактично вивівши країну з історичної домовленості 2021 року, укладеної адміністрацією Байдена з майже 140 країнами.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Варто не спізнитися з ходом.
Інакше пропустите.

- Fin.Org.UA

Новини

15:13 - "Відкрийте кляту протоку, виродки": Трамп звернувся до Ірану
15:00 - Японія та Сінгапур забезпечать постачання палива до Австралії
14:00 - московія другий день поспіль б’є по об’єктах "Нафтогазу"
13:01 - У Сербії розповіли про спробу диверсії на газопроводі
12:04 - Іран дозволив Іраку проходити через Ормуз
10:59 - ОПЕК+ планує символічне підвищення квот на видобуток нафти на тлі війни в Ірані
10:00 - Готівка на день стала єдиним засобом оплати в московія через блокування VPN – Дуров
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:54 - Денис Шмигаль провів підсумкове засідання зимового Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в енергетиці
18:15 - Уряд розширює підтримку меліорації на прифронтових територіях: до 80% компенсації витрат
18:00 - Суд відібрав гроші у фірми, яка ремонтувала будинок у Бучі: він став ветеранським
17:28 - Уряд розширив програму компенсації вартості української с/г техніки для аграріїв у прифронтових громадах
16:59 - "Альтернативи немає": Гетманцев прокоментував очікувані податкові зміни
15:58 - Регулятор перегляне граничні ціни на ринку електроенергії
15:35 - московія атакувала газовидобуток України: "Нафтогаз" нагадав, як часто московія це робить
14:59 - Прокуратура не змогла відібрати у екслісовика землю у "Буго-Деснянському" заказнику
13:45 - Ворог масовано атакував Корабельний район Херсона: є знеструмлення, загибла та поранені
12:55 - Стало відомо, скільки генерації відновили енергетики після атак московія
12:00 - Фінал опалювального сезону в Україні: скільки ресурсів на нього витратили
11:05 - В Україні різко зріс попит на оренду житла: як змінились ціни
10:00 - «Soul of Soil: страви з розмінованих полів»: в Україні стартує кампанія до Міжнародного дня просвіти з мінної небезпеки
10:00 - "Нова пошта" підвищить вартість доставки посилок
07:00 - "Не треба про це писати", або Одноденна мандрівка на родинну виноробню Бережних під Києвом
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 3 квітня: наслідки масованої атаки московія, дизпальне може рекордно здорожчати
20:45 - "Вірити необов'язково": у Трампа прогнозують, що нафта скоро піде вниз
20:25 - 4 квітня електропостачання не планують відключати
20:21 - Денис Шмигаль провів зустріч з представниками когенераційного бізнесу
20:15 - Ізраїль знову запустив "Левіафана" – своє головне газове родовище
19:45 - Ціни на новобудови коливаються, на вторинку – продовжують зростати: як змінився ринок житла


Більше новин