Данська Novo Nordisk втратила статус найдорожчої компанії у Європі: хто попереду

20.01.2025 15:44 | Економічна правда

Данський фармацевтичний виробник Novo Nordisk втратив статус найбільшої компанії Європи за ринковою вартістю, поступившись французькому конгломерату LVMH. Про це пише Bloomberg. Ринкова капіталізація Novo Nordisk знизилася до 355 мільярдів доларів, тоді як вартість LVMH зросла до 356 мільярдів доларів. Novo Nordisk утримувала лідерство з вересня 2023 року, коли акції компанії різко зросли завдяки успішному запуску ліків проти ожиріння Wegovy.
Усього за кілька місяців компанія стала другою в Європі, яка подолала позначку ринкової капіталізації у 500 мільярдів доларів. Однак у червні 2024 року вартість компанії досягла піку, після чого Novo Nordisk втратила 40% капіталізації.
Це сталося через проблеми з постачанням, високі ціни на препарати та загострення конкуренції у сфері лікування ожиріння та діабету.
У грудні 2024 року акції компанії впали на 20% в один день через розчаровуючі результати випробувань нового препарату CagriSem. Останнє зниження ціни акцій Novo Nordisk спричинило ймовірне рішення уряду США обмежити вартість популярних ліків, зокрема флагманських препаратів компанії Ozempic та Wegovy. На відміну від цього, LVMH демонструє позитивну динаміку після серйозної кризи на ринку предметів розкоші, яка стала однією з найгірших за останнє десятиліття.
Попит у лакшері-сегменті почав відновлюватися з четвертого кварталу 2024 року, що призвело до зростання акцій LVMH. Читайте також: "Злетіли за межі стратосфери".
Як данський фармгігант Novo Nordisk захоплює світ ліками від ожиріння

Додати коментар

Користувач:
email:





Валютні курси – це
Вершники економіки,
Непередбачувані

- Fin.Org.UA

Новини

16:30 - Визнання активів чиновників необґрунтованими: як це працює
16:26 - Краще китайські: Казахстан відмовився від російських турбін для ГРЕС
16:25 - Харків частково залишився без світла після ворожої атаки
16:10 - Новий лідер Ірану заявив, що протока Ормуз залишатиметься перекритою
15:47 - Прокурори викрили переплату 1,5 мільйона гривень за "копіпаст" проєкту укриття
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.03.2026
15:27 - Європейська комісія зробила пропозицію Києву щодо нафтопроводу "Дружба"
15:21 - московія продовжує реалізацію контракту на поставку літаків в Іран
15:15 - Вкладники збанкрутілих Мотор-Банку та ПІН-Банку почали отримувати відшкодування
15:15 - Двом небанківським фінансовим установам відкликано ліцензії та виключено їх із Державного реєстру фінансових установ
15:10 - Ворог атакував залізницю на Сумщині та Миколаївщині
15:00 - Чи необхідно суб’єкту, який отримав ліцензію на право вирощування тютюну, подавати звіт 1-ВП?
14:57 - Отримання фізичною особою доходу у вигляді призу у негрошовій формі: визначення бази оподаткування ПДФО
14:56 - Щодо розрахування резидентом Дія Сіті – платником податку на особливих умовах суми пільги у разі надання благодійної допомоги ЗСУ
14:54 - Спадкоємець не може отримати з ДРФО інформацію про джерела отриманих доходів фізичної особи, яка померла
14:53 - Чи може нерезидент зменшити дохід від продажу (обміну) нерухомого майна на витрати, понесені на його придбання?
14:51 - До уваги платників акцизного податку!
14:49 - Яка особа визнається контролюючою особою з числа юридичних осіб з метою подання Звіту про контрольовані іноземні компанії (КІК)?
14:48 - За якими кодами бюджетної класифікації сплачується рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів?
14:47 - ШІ-моделі: Кабмін ухвалив рішення про запуск експериментального проєкту
14:45 - Платникам, у яких виник податковий борг, що не перевищує 3060 грн, необхідно його сплатити
14:45 - Українська платформа Kodree залучила 10 мільйонів доларів інвестицій
14:40 - Міністерство разом з партнерами розпочало новий цикл планування публічних інвестицій
14:35 - Отримання відомостей про доходи: алгоритм дій платника
14:34 - Екологічний податок: до загального фонду держбюджету платниками Дніпропетровщини спрямовано майже 67,5 млн гривень
14:33 - За використаних водних біоресурсів платники Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів понад 1,4 млн рентної плати
14:32 - Бізнес-адаптація: на Дніпропетровщині кількість платників, які знаходяться на податковому обліку, зросла на понад 9,5 тисяч осіб
14:31 - Податківці Дніпропетровщини: формуємо чесне конкурентне середовище без штучного розподілу бізнесу
14:30 - Національний банк України та Mastercard посилюють співпрацю у сфері кібербезпеки
14:28 - «Декларування – 2026 триває!»


Більше новин