За якою ознакою доходу відображаються у додатку 4ДФ до Розрахунку суми орендних платежів, які виплачуються податковим агентом на користь фізичної особи на підставі договорів оренди нерухомого майна?

20.01.2025 12:41 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Згідно з п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 розд. ІV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.
Відповідно до п.п. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду (емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.
Податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості, інших, ніж зазначені в п.п. 170.1.1 п. 170.1ст. 170 ПКУ (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар (п.п. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ).
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (Розрахунок) затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 4).
Згідно з Довідником ознак доходів фізичних осіб, наведених у додатку 2 до Порядку № 4:
- під «106» ознакою доходу відображається дохід від надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду;
- під «195» ознакою доходу відображається дохід від надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду, суборенду, емфітевзис;
- під «196» ознакою доходу відображається дохід від надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування).
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Economic winds,
Trade deals, rates, and indicators,
Investors react fast.

- Fin.Org.UA

Новини

13:59 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:15 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:57 - Двом небанківським фінансовим установам відкликано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінансових установ
11:39 - БЕБ стверджує, що запобігло розтраті 2,4 мільйона, виділених європейським банком на лікарню
11:33 - Через атаки ворога у чотирьох областях нові знеструмлення
11:30 - Операції з платіжними картками у 2025 році: більшість – безготівкові
11:15 - У Кенії через протести робітників затримки авіарейсів
10:58 - Комунальний онкоцентр заплатить 15 мільйонів приватній клініці за МРТ: ціна зросла майже вдвічі
10:20 - Україна на BIOFACH 2026: нові контракти та посилення позицій на міжнародному ринку органічної продукції
10:15 - Російські компанії різко скоротили кількість вакансій на тлі погіршення ситуації в економіці
10:00 - Ціни нафти стабільні на тлі майбутніх перемовин США та Ірану
09:45 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «КОРПОРАТУРА» (Заклад громадського харчування «Перша львівська грильова ресторація м'яса та справедливости» ТОВ «Корпоратура» - Львівська обл., м. Львів, вул. Валова, 20)
09:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «24 РЕСТОРАНИ» (Заклад громадського харчування «Реберня на Стрийській» ТОВ «24 Ресторани» м. Львів, вул. Стрийська, 202)
09:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПЕТРОЛ-П» (Вінницька обл, Жмеринський р-н, Жмеринська міська ТГ, м. Жмеринка, вул. Київська, буд.115А)
09:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПОДОЛ-ЕКСПО» (иївська обл., Бориспільський р-н, село Проліски, вулиця Броварська, будинок 2ж)
09:42 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ФЕНІКС РИТЕЙЛ» (Волинська обл, Луцький район, село Рованці, вулиця Європейська, 9)
09:42 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Магнум енерджі» (Вінницька обл., Вінницький район, м. Гнівань, вул. Вінницьке шосе, 1А)
09:41 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «ВОТМО ЗАХИСТУ МАТЕРИНСТВА І ДИТИНСТВА» (Волинська обл., Луцький р-н, с. Жабка, вул. Вишнева, 25)
09:40 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» (м. Київ, Шевченківський район)
09:40 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» (м. Київ, Оболонський район)
09:40 - На станції метро "Теремки" зафіксовані пошкодження стелі через минулі обстріли
09:39 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» (м. Київ, Святошинський район)
09:38 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ "СТРИМЕР ПЛЮС" (Хмельницька обл., Хмельницький район, селище Стара Синява, вул. Заводська, 4-Л)
09:15 - Українці купили понад 5 тисяч нових авто у січні: які моделі обирав бізнес та населення
09:00 - Ексміністр енергетики Галущенко отримав підозру у справі "Мідас"
08:30 - Як розвиваються ринки сонячної енергетики під тиском кіберризиків
08:00 - Чи можна було підготувати енергетику до зими краще?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 16.02.2026
17:53 - Після останньої атаки ворога на Київ без тепла залишаються 500 будинків
17:32 - Ремонт мосту через Тису: на пункті пропуску з Румунією діятимуть обмеження руху


Більше новин