Міністерка фінанасів США в останні дні на посаді оголошує надзвичайні заходи по держборгу

18.01.2025 16:00 | Економічна правда

Міністр фінансів США Джанет Єллен, яка йде у відставку, заявила, що з 21 січня її відомство почне здійснювати спеціальні бухгалтерські маневри, щоб уникнути перевищення ліміту держборгу США. Про це повідомляє Bloomberg. У п"ятницю Єллен написала в листі двопартійним лідерам Конгресу, що вона інформує їх про "надзвичайні заходи", які Казначейство почне використовувати 21 січня, через день після завершення керування адміністрацією Байдена. "Я з усією повагою закликаю Конгрес діяти негайно, щоб захистити повну віру і кредит Сполучених Штатів", – сказала очільниця Мінфіну США. Цей лист є другим повідомленням суперечці щодо ліміту держборгу, який почав діяти з 2 січня. Єллен повідомила, що надзвичайні заходи Казначейства розпочнуться з викупу частини та призупинення повного інвестування Фонду пенсійного забезпечення та інвалідності державних службовців. Ці кошти будуть повернуті після того, як Конгрес ухвалить рішення щодо стелі держборгу, сказала Єллен. "Якщо Казначейство не зможе випускати нові боргові зобов"язання, а потім у нього закінчаться гроші, уряд США опиниться перед загрозою дефолту за деякими фінансовими зобов"язаннями", – зазначила Єллен. Конгрес призупинив дію ліміту в 2023 році після запеклої боротьби законодавців, щоб запобігти дефолту за федеральними зобов"язаннями.
В даний час ліміт встановлений на рівні близько 36 трильйонів доларів. Деякі стратеги боргового ринку очікували, що шлях до угоди про призупинення або зняття ліміту буде легшим, враховуючи єдиний контроль республіканців над Конгресом і Білим домом після того, як Дональд Трамп знову вступить на посаду 20 січня. Однак до того, як це станеться, Казначейству доведеться застосувати заходи, щоб уникнути перевищення ліміту. Номінант Трампа на посаду глави Казначейства Скотт Бессент на слуханнях у Сенаті в четвер пообіцяв, що за його керівництва дефолту не буде.

Додати коментар

Користувач:
email:





Все на світі – дешевше, коли купуєш на кредит.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Німеччина за крок до заборони соцмереж для дітей
17:27 - Через надзвичайну ситуацію, на Вінничині змінено курсування приміських поїздів
16:41 - 20 мільярдів доларів за п’ять років: Індія та Бразилія підписали угоду про мінерали
15:38 - OpenAI очікує, що до 2030 року витратить на обчислення 600 мільярдів доларів
14:40 - Париж передає Києву генератори
14:00 - Туреччина перевірить найбільші соцмережі на предмет захисту дітей
13:10 - Фіцо погрожує зупинити експорт електрики, якщо Україна не відновить поставки нафти в Словаччину
11:55 - Генераторний попит: у січні імпорт бензину в Україну збільшився на 70%
10:55 - Руйнування значні: московія знову атакувала енергооб'єкт ДТЕК на Одещині
10:00 - Рух потягів 21 лютого: як курсуватимуть на небезпечних ділянках
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 21.02.2026
07:00 - Монетизація покемонів: як блогер Логан Пол продав картку Pikachu за 16 мільйонів доларів
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:35 - Денис Шмигаль: Робота з ліквідації наслідків російських атак триває безперервно – 24/7
21:00 - Новини 20 лютого: скасування мит Трампа, Україна отримає 6 європейських ТЕС та ТЕЦ
20:50 - Міжнародна морська організація нарахувала 529 суден під фальшивими прапорами
20:40 - Фондовий ринок відреагував на скасування мит Трампа
20:12 - Онлайн-покупки: 73% українців не завершують замовлення через "бар’єри" – дослідження
19:50 - В Україні 21 лютого графіки відключення світла діятимуть у більшості регіонів
19:30 - Держагрореєстр перейшов у повну державну власність
19:15 - Угорщина заблокувала кредит на 90 мільярдів євро для України – FT
19:13 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про накладення на ТОВ "ВЕЙ ФОР ПЕЙ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
19:06 - Обійшли санкцій на 90 мільярдів доларів: FT розкрила тіньову мережу "Роснефти"
18:57 - Водій нардепа Лабазюка отримав підозру за відмову свідчити
18:55 - Штучний інтелект спричинив зупинку сервісу Amazon
18:49 - Grain from Ukraine: Пакистан отримав від України велику партію пшениці
18:25 - Свириденко розповіла, що вже виявив аудит "Енергоатома"
18:09 - Іспанія виділила 200 мільйонів євро на модернізацію енергетики та інфраструктури України
18:06 - "Київтеплоенерго" роз'яснило зміни у платіжках за опалення за січень
18:00 - Зроблено в Україні: в січні держава підтримала несировинний експорт на 5,2 млрд грн


Більше новин