Міністру вугільної промисловості часів Ющенка оголошено підозру у привласненні 90 мільйонів

18.01.2025 13:31 | Економічна правда. Публікації

27 учасникам злочину на чолі з ексміністром вугільної промисловості оголошено підозру у привласненні 90 мільйонів гривень вкладників банку "Земельний капітал". Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
За інформацією ЕП, мова йде про міністра вугільної промисловості з 2005 по 2006 рік Віктора Тополова.
У 2016 році ексміністр разом із дружиною купив банк "Земельний капітал". За даними слідства, Тополов придбав фінансову установу з метою заволодіння коштами вкладників банку.
До схеми він залучив голову та членів правління банку, голову наглядової ради банку, приватних підприємців, оцінювачів і держаних реєстраторів. Під керівництвом Тополова вони реєстрували нерухоме майно великої квадратури, яке нібито знаходиться в центральних районах Києва і Харкова, хоча насправді об’єктів не існувало.
Служба безпеки "Земельного капіталу" щорічно складали акти перевірки наявності та ліквідності неіснуючого заставного майна. Уявні об’єкти ставали предметом застави на видачу кредитів в загальній сумі понад 90 млн грн.
За отримані гроші підозрювані фінансували власні бізнес-проєкти з будівництва заводів та ТЕЦ, діяльність вугільних шахт, купували елітні авто і нерухомість. У 2021 році банк визнали банкрутом та почали процес ліквідації.
Обов’язок виплати по депозитним зобов’язанням перейшов до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Підозрюваним інкриміновано створення, керівництво злочинною організацією та участь у ній, привласнення, розтрату та заволодіння майном, службове підроблення та відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом.
За клопотанням прокурорів накладено арешт на 12 квартир підозрюваних в столиці, 5 приватних будинків в середмісті Києва загальною площею понад 2000 м кв, земельні ділянки, 12 елітних авто, 12 паркомісць та корпоративні права у статутному капіталі афілійованих з фігурантами товариств.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stock prices rising
Investors feeling hopeful
Bull market prevails

- Fin.Org.UA

Новини

19:50 - Війна на Близькому Сході спричинила найбільший збій постачання нафти в історії
19:47 - В "Укренерго" повідомили про графіки відключень світла на 13 березня
19:30 - Найменше за три роки: У Держстаті показали, як зросла економіка України за рік
19:10 - московія отримає мільярдні додаткові доходи на нафтовому стрибку через війну з Іраном
19:04 - Переплата 1,8 мільйона гривень за електроенергію: у Києві судитимуть посадовицю
18:40 - Найбільша нафтова компанія світу хоче купити дрони-перехоплювачі України
18:35 - До кінця року парк зерновозів "Укрзалізниці" зменшиться утричі
18:30 - Український "єдиноріг" Grammarly потрапив у судовий скандал через нову ШІ-функцію
18:13 - Нацбанк повідомив про зміни на фінансовому ринку
18:00 - Суд підтвердив правомірність рішення Національного банку про застосування до ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ВІКТОРІЯ" заходу впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:50 - Україна та Румунія будуть дві лінії для постачання електрики – Зеленський
17:45 - Свириденко розповіла подробиці кешбеку на пальне
17:30 - Продажі Rozetka в Польщі сягають сотень мільйонів євро на рік – Чечоткіни
17:25 - Вантажообіг портів України з початку року склав 15 мільйонів тонн
17:21 - "Уражені шкідниками": прокуратура викрила лісників, які наживалися на лісозахисті
17:20 - Понад 44 гривні: курс долара встановив шостий рекорд за березень
17:00 - На Одещині ліквідували 6 нелегальних АЗС
16:55 - московія поставить більше танкерів під свій прапор – СЗРУ
16:52 - Банки забезпечили фінансування енергетичних проєктів на 38,7 млрд грн
16:45 - Співзасновниця Rozetka розповіла, яку частку ринку контролює компанія
16:30 - Визнання активів чиновників необґрунтованими: як це працює
16:26 - Краще китайські: Казахстан відмовився від російських турбін для ГРЕС
16:25 - Харків частково залишився без світла після ворожої атаки
16:10 - Новий лідер Ірану заявив, що протока Ормуз залишатиметься перекритою
15:47 - Прокурори викрили переплату 1,5 мільйона гривень за "копіпаст" проєкту укриття
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.03.2026
15:27 - Європейська комісія зробила пропозицію Києву щодо нафтопроводу "Дружба"
15:21 - московія продовжує реалізацію контракту на поставку літаків в Іран
15:15 - Вкладники збанкрутілих Мотор-Банку та ПІН-Банку почали отримувати відшкодування
15:15 - Двом небанківським фінансовим установам відкликано ліцензії та виключено їх із Державного реєстру фінансових установ


Більше новин