Експорт російського вугілля впав до шестирічного мінімуму

18.01.2025 12:00 | Економічна правда

Російські експортери вугілля вже третій рік стикаються зі скороченям, що призводить до скорочення прибутків та видобутку. Про це відомо зі статистики Argus, передає The Moscow Times. За підсумками 2024 року російським вугільникам вдалося продати на зовнішні ринки 195 млн тонн продукції - на 17,5 млн тонн менше, ніж роком раніше, і на 26,2 млн тонн менше за показник 2022 року. Аналітики з Argus зазначили, що на показники негативно впливає ринкова коньюктура, санкції та проблеми залізничної інфраструктури. "На відміну від нафти і газу, які Європа продовжує закуповувати, нехай і в невеликих обсягах, вугілля потрапило під тотальне ембарго, а найбільші вугільні компанії - СУЕК і "Мечел" - було внесено до санкційних списків США", – йдеться у повідомленні. Як зазначають в Argus, ситуацію із експортом погіршили проблеми на залізницях, які виявилися не готові до "розвороту економіки на Схід".
Брак локомотивів і машиністів при збільшенні вантажопотоку поставили російську залізницю на межу транспортного колапсу: середня швидкість руху на мережі впала нижче 35 км/год і стала мінімальною з 1991 року. Через проблеми на залізниці, деякі угольні компанії не змогли поставити проукцію відповідно за планом. При цьому, експортні ціни на вугілля впали до мінімуму за останні 7 років, що зробила усі вугільні компанії московія збитковими.
Сальдований збиток становив 81 млрд рублів (810 млн дол). На тлі цього, у головному вугільному регіоні - Кемеровській області московія - за підсумками минулого року видобуток скоротився на 15,8 млн тонн, до 198,4 млн.

Додати коментар

Користувач:
email:





Quantitative easing,
Stimulus injections flow,
Markets hope and surge.

- Fin.Org.UA

Новини

09:00 - Veon скоротив частку в "Київстарі" після вторинного розміщення акцій
08:30 - На чверть дорожче
08:00 - Як отримати пенсію за віком у 40 років. Інструкція від прокурора
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 04.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:23 - Денис Шмигаль окреслив план відновлення енергопостачання в Києві після масштабної атаки рф
21:30 - Ремонт Дарницької ТЕЦ у Києві забере значний час – Шмигаль
21:00 - Новини 3 лютого: найпотужніший удар московія по енергетиці з початку року та урядова енергодопомога бізнесу
20:27 - GROUP DF заявляє, що держава незаконно позбавила Фірташа низки ліцензій
19:55 - Операторами доступного житла будуть лише неприбуткові організації – комітет ВР
19:40 - Україна та Франція: новий етап економічного партнерства
19:29 - Уряд залучив у січні від продажу / обміну ОВДП на аукціонах 64 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 2 091 млрд грн
19:29 - Ukraine’s Government Borrows Equivalent of Over UAH 64 Billion through Auctions to Sell Domestic Government Debt Securities in 2025, and almost UAH 2,091 Billion Total since Martial Law Was Imposed
19:20 - Україна розраховує отримати від ЄБРР ще 160 мільйонів євро на закупівлі газу
18:49 - "Швидше за все, буде нуль": в уряді московія констатували параліч інвестицій в економіку – росЗМІ
18:32 - У 2025 році московія пошкодила в портах України та Чорному морі 39 суден – дослідження
18:25 - Денис Шмигаль ознайомив Генсека НАТО Марка Рютте з наслідками російської атаки на ТЕЦ у Києві
18:14 - Буріння нових свердловин: "Укрнафта" встановила рекорд у 2025 році
17:50 - У Запоріжжі розповіли про темпи відновлення енергетики після атак
17:49 - Повідомлення про оприлюднення проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Стратегії розвитку індустріальних парків на 2023-2030 роки»
17:45 - Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Стратегії розвитку індустріальних парків на 2023-2030 роки»
17:29 - Держпрограма "Енергодопомога ФОП": за першу добу підприємці подали 2 700 заявок
17:20 - Олексій Соболев обговорив з ЄБРР пріоритети у співпраці: приватизація, страхування, корпоративна реформа
17:08 - 2,5 мільйона гривень збитків "Укрзалізниці" на закупках: справу скерували до суду
17:00 - Варшава передала Києву ще партію генераторів
16:52 - Нацбанк показав курс долара та євро на середу 4 лютого
16:51 - Майнові податки: хто є платниками?
16:50 - Денис Шмигаль та Грегорі Гайєтт обговорили розвиток проєктів у сфері енергетики
16:49 - Чи є базою нарахування єдиного внеску компенсація, нарахована роботодавцем працівнику, за невикористані щорічні відпустки?
16:48 - Земельні ділянки, за які юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи звільняються від сплати земельного податку


Більше новин