Україна та Японія актуалізували напрями бізнес-співпраці у 2025 році

17.01.2025 20:13 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Створення спільних японсько-українських підприємств, залучення японського досвіду щодо функціонування індустріальних парків, участь України у Expo 2025, бізнес-місія JETRO, реалізація проєктів Японського агентства із міжнародного співробітництва (JICA), та залучення японських інвестицій в українську економіку. Ці та інші питання обговорив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа на зустрічі з японською делегацією на чолі з Міністром Посольства Японії Юдзі Токіта, яка відбулася 16 січня.
«Україна має багато перспективних проєктів для реалізації спільно з японськими компаніями, зокрема, у сферах енергетики, промисловості, гуманітарного розмінування, критичних матеріалів. Уряд зацікавлений у залученні досвіду Японії щодо розвитку індустріальних парків, оскільки розвиток промисловості є одним з пріоритетів Уряду та складовою частиною державної політики «Зроблено в Україні», — зазначив Андрій Телюпа.
Для розширення ділових зв'язків та інвестиційної співпраці сторони домовились про першу місію японського бізнесу в Україну в 2025 році. Український Уряд підтримуватиме роботу Офісу японської організації зовнішньої торгівлі (JETRO) щодо розширення бізнес-присутності японських компаній в Україні. Йдеться, зокрема, й про створення автомобілебудувального кластеру за участю українських та японських підприємств.
Крім того, за словами заступника Міністра, Уряд України зацікавлений у розширенні співпраці з JICA, в тому числі для виробництва важкої техніки і обладнання для гуманітарного розмінування, іншої техніки. Також важливим проєктом є виробництво шкільних автобусів за підтримки Японії. Співпрацюючи з японськими компаніями Україна планує виготовити 500 автобусів у 2025 році.
Андрій Телюпа зауважив, що український бізнес має запит на японське виробниче обладнання для масштабування української промисловості. Також Україна має перспективи стати майданчиком для подальшого просування японських компаній на ринок ЄС. 
Японська сторона зазначила, що перед компаніями обох країн відкриваються великі перспективи для розширення прямої співпраці, зокрема на Expo 2025, і Японія й надалі працюватиме над механізмами залучення свого бізнесу в Україну. Також Японія має намір активізувати співпрацю з ЮНІДО щодо створення спільних японсько-українських підприємств. Так, на майбутній Міжнародній конференції з питань відновлення України URC-2025, яка пройде в Римі, Україна зможе продемонструвати досвід успішної співпраці з японським бізнесом.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and they fall,
Tickers flash and then they stall,
Money changes all.

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.08.2026
15:18 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
15:12 - Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?
15:10 - Чи переноситься граничний строк сплати авансового внеску з військового збору для ФОП – платників єдиного податку (І, ІІ та ІV групи), якщо останній день строку сплати припадає на вихідний?
15:08 - Уповноважена особа може подати за фізичну особу заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування
15:05 - Фізична особа отримала товар від юридичної особи зі знижкою звичайної ціни: що з оподаткуванням доходу?
15:04 - Порядок заповнення табличної частини РК, що складається продавцем у випадках повернення ним суми авансу/повернення йому товарів
15:01 - До уваги платників внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю!
14:56 - Чи оприлюднюється у період дії воєнного стану на вебпорталі ДПС інформація щодо платників податків, у яких є податковий борг?
14:55 - Договір про надання бухгалтерських послуг (аутсорсинг) з аудиторською фірмою: чи має право працівник фірми підписувати в електронному вигляді податкову звітність суб’єкта господарювання?
14:54 - До уваги платників екологічного податку!
14:53 - ФОП на загальній системі оподаткування отримав суми неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди (в т.ч. за рішенням суду) за невиконання договорів: чи є дохід?
14:51 - Чи потрібно ФОП повторно подавати Заяву за ф. № 20-ОПП у разі зміни прізвища?
14:51 - Які документи необхідно подати до контролюючих органів у разі виникнення змін в облікових даних СГ?
14:49 - ФОП – платник єдиного податку придбаває сільськогосподарську продукцію у фізичної особи: як оформити?
14:48 - Транспортний податок: від юридичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 6,8 млн гривень
14:46 - Дніпропетровщина: за видобування нафти платники рентної плати сплатили до місцевих бюджетів понад 2,3 млн гривень
14:45 - Від платників Дніпропетровщини надходження ПДФО до загального фонду держбюджету перевищили 8,0 млрд гривень
14:42 - Дніпропетровщина: про ветеранське підприємництво, безбар’єрність та податкові сервіси під час зустрічі з платниками Славгородської громади
14:41 - Податківці Дніпропетровщини – про ризики «дроблення бізнесу» та чесну конкуренцію
14:40 - ВПО можуть отримати податкову знижку за витрати на оренду житла: які документи необхідні
14:39 - Леся Карнаух: Громади мають активніше працювати над розширенням бази оподаткування – це додаткові ресурси для розвитку
14:35 - Світ може зіткнутися з хвилею продовольчої інфляції – FAO
14:00 - Норвегія надала двом регіонам України енергетичне обладнання
14:00 - Коли в Україні з’явиться регулювання віртуальних активів?
14:00 - PUMA оцінила втрати внаслідок знищення Росією її складських запасів
13:55 - Іран збереже широкий контроль над Ормузькою протокою за угодою з Оманом – ЗМІ
13:36 - На повернення світла херсонцям знадобиться кілька днів – голова ОВА
13:10 - Британці ухвалили новий пакет санкцій проти московії: хто потрапив до нього
13:02 - Алекс Кім, SVT Products GmbH: Задача сучасної пожежної безпеки – зберегти працездатність об’єкта


Більше новин