єОселя позитивно вплинула на темпи зростання будівництва, виробництва будматеріалів та податкові надходження, — Андрій Телюпа

10.01.2025 12:00 | Міністерство економіки України

Кожен п’ятий український забудовник долучився до державної програми доступного житла єОселя та має можливість продавати житло в межах програми на стадії будівництва. В тому числі завдяки програмі за 9 місяців 2024 року будівництво в Україні зросло на 23,8%.
«єОселя – одна з ключових ініціатив, які реалізує Уряд на підтримку розвитку будівельного ринку і як наслідок — українського виробництва будматеріалів. За позитивним внеском у зростання ВВП єОселя посідає друге місце серед програм «Зроблено в Україні» після програми «Доступні кредити 5-7-9%». єОселя стала вагомим фактором зростання попиту на будівельні роботи і будівельні матеріали та стимулює, крім усього, детінізацію будівельного ринку. Адже долучитися до участі можуть лише ті забудовники, які працюють прозоро й у в межах правового поля», — зазначив заступник Міністра економіки Андрій Телюпа.
Так, будівництво в Україні за 9 місяців 2024 року збільшилося на 23,8%. Водночас податкові надходження від забудовників в першому півріччі минулого року зросли у 2.2 рази порівняно з першим півріччям 2023 року.
У 2024 році банками-партнерами в програмі акредитовано 160 нових об'єктів на стадії будівництва від 75 девелоперів.  
30 грудня Уряд докапіталізував «Укрфінжитла» на 20 млрд грн шляхом випуску ОВДП. Таким чином, «Укрфінжитло» зможе й надалі залучати кошти на фінансовому ринку для видачі нових траншів банкам-партнерам. Відповідно банки-партнери програми матимуть ресурс для видачі нових кредитів українцям на придбання. 
Загалом на сьогодні:
95 забудовників долучилися до участі в програмі; 209 будинків, в яких можна придбати  майнові права на квартиру акредитовані банками-партнерами в єОселі; 14,8 + тисяч родин отримали пільгові кредити з початку дії програми; 24+ млрд грн – сума отриманих українцями в межах єОселя пільгових кредитів. Повний перелік акредитованих банками об’єктів, що зводяться, в яких можна придбати майнові права на квартиру, – за посиланням.
Для акредитації в єОселі, забудовнику необхідно звернутись до банків-партнерів програми. При цьому акредитація девелоперів в єОселі стала зручнішою – запрацювала єдина анкета забудовника.
Довідково:
Програма єОселя стартувала в жовтні 2022 року. Реалізовують її у Міністерстві економіки спільно з Міністерством цифрової трансформації та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Sense Bank, Банк Кредит Дніпро, МТБ Банк, ТАСКОМБАНК, BISBANK, Радабанк.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Currency exchange
Money flowing across borders
Global economy

- Fin.Org.UA

Новини

12:47 - Платники Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 3,9 млн грн туристичного збору
12:45 - Рух через Ормуз завмер після того, як США захопили судно Ірана
12:44 - Дніпропетровщина: платники рентної плати за видобування кам’яного вугілля поповнили загальний фонд державного бюджету на понад 47,4 млн гривень
12:42 - Дніпропетровщина: за підсумками першого кварталу надходження єдиного податку від ФОПів перевищили 1,5 млрд гривень
12:40 - Деклараційна кампанія 2026: Скільки треба заплатити податків при отриманні спадщини
12:39 - У Дніпрі податківці вийшли на автомайданчики, щоб нагадати бізнесу про чеки та податки
12:36 - Податківці Дніпропетровщини посилюють обізнаність надрокористувачів: у центрі уваги – рентна плата
12:35 - Деклараційна кампанія 2026: Скільки треба заплатити податків при отриманні спадщини
12:34 - Податкова пільга для осіб з інвалідністю та батьків дітей з інвалідністю: як скористатися
12:32 - Електронні ключі від ДПС: понад 238 тис. сертифікатів видали у першому кварталі
12:30 - ДПС: ризико-орієнтований контроль та аналітика посилюють прозорість паливно-енергетичного ринку
12:30 - Кому заважає моніторинг азартних ігор
12:29 - Леся Карнаух під час міжнародної конференції: Досвід України як забезпечувати стабільність податкового адміністрування під час війни є унікальним та цінним для багатьох країн
12:17 - Ворог масовано обстріляв залізницю на Харківщині: є суттєві пошкодження
11:40 - В Україні знов дорожчає морква: яка її ціна
11:36 - У "Лісів України" хочуть відсудити рекордну суму збитків за вирубку в нацпарку
11:35 - Ощадбанк розвиватиме преміальний lifestyle-сервіс разом із Finline
11:29 - Управління комплаєнс-ризиками охоплює основні обов’язки платника податків
11:27 - Тренінг з платниками Синельниківщини стосовно Деклараційної кампанії 2026
11:26 - Спрощена система оподаткування: юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 224,9 млн грн єдиного податку
11:25 - Рентна плата: до місцевих бюджетів за використання лісових ресурсів платники спрямували майже 144,0 тис. гривень
11:25 - Берлін починає продаж відібраної частини "Газпрому" московія
11:24 - Про можливості Електронного кабінету - під час тренінгу з платникам Павлоградщини
11:21 - Податок на нерухомість: внесок платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини – майже 275,8 млн гривень
11:19 - Інтерв’ю щодо декларування доходів громадян за 2025 рік
11:18 - Зустріч податківців з Павлоградською філією Дніпропетровського ОЦЗ щодо створення комплексної системи супроводу для учасників грантової програми «Власна справа»
11:16 - Зручно і швидко подати заяву та отримати довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток можна через Електронний кабінет
11:15 - Задекларована праця – це внесок у стабільність країни, підтримка економіки та соціальний захист працівників
11:14 - Дніпропетровщина: збір за місця для паркування транспортних засобів поповнив місцеві бюджети на понад 11,3 млн гривень
11:13 - Деклараційна кампанія: строки подання декларації про доходи


Більше новин