Запустити довготривалі контракти з виробниками, розширити фінансування програм далекобійності — Прем’єр-міністр про пріоритети в оборонній сфері

10.01.2025 13:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Видатки на озброєння та військову техніку цього року зростуть до рекордних 739 млрд грн.
Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль з трибуни Верховної Ради під час «Години запитань до Уряду». «Лише на розвиток спроможностей ОПК Уряд спрямує майже 55 млрд грн.
Плани вітчизняних підприємств ОПК передбачають нарощування наявних виробничих спроможностей до 30 млрд доларів», — зазначив очільник Уряду. Прем’єр-міністр озвучив пріоритетні напрями роботи Уряду в сфері оборони на цей рік: — запустити довготривалі контракти з виробниками на 3-5 років у межах проекту “Зброя перемоги”; — розширити фінансування програм нашої далекобійності; — розвивати “данську модель”, за якою партнери купують зброю в українського ОПК для потреб української армії.
На 2025 рік очікуємо залучити щонайменше 1 млрд доларів фінансування; — збільшувати локалізацію та залучати міжнародні оборонні концерни до виготовлення зброї в Україні; — посилювати інноваційний компонент та підтримувати приватних виробників грантами для оборонних розробок. Крім того, Денис Шмигаль наголосив, що попри 13 великих атак проти української енергосистеми минулого року, вона зараз працює стабільно і цілісно. «Важливий ефект дало збільшення можливості імпорту електроенергії з ЄС до 2,1 ГВт.
На цей рік у нас заплановані важливі заходи із подальшого розширення фізичної спроможності імпорту електроенергії», — відзначив Глава Уряду. За словами Прем’єр-міністра, два ключових завдання на цей рік — це відновлення та захист енергооб"єктів.
У Фонді підтримки енергетики було акумульовано вже більше 1 млрд доларів. «Одночасно продовжимо розвиток розподіленої генерації.
У 2024 році на довгострокових спецаукціонах було придбано допоміжні послуги об’єктів генерації загальною потужністю близько 600 МВт.
Майже 500 МВт із них — це послуги нових об’єктів генерації, які мають з’явитися до жовтня цього року», — відзначив Денис Шмигаль. Також продовжується програма підтримки малого та середнього бізнесу, приватних домогосподарств та ОСББ щодо підвищення їх енергетичної автономності.
Це безвідсоткові кредити, програма ГрінДІМ, програма «5-7-9», програми Фонду декарбонізації. Як відзначив Прем’єр-міністр, у державному бюджеті на 2025 рік також передбачено фінансування 13 інвестиційних проектів у сфері енергетики на суму 54 млрд грн. «Важливим елементом стійкості енергетики залишається функціонування української ГТС, яка тепер працює в умовах нульового транзиту.
Ми не планували і не плануємо підписувати жодних контрактів на продовження транзиту російського газу», — наголосив Денис Шмигаль. Він додав, що одним із пріоритетних завдань на цей рік буде подальше збільшення видобутку газу, а також інвестиції в перспективні українські родовища.
Валовий видобуток газу у 2024 році, за його словами, збільшився на 2,2% у порівнянні з 2023 роком — до більш ніж 19 млрд кубічних метрів. Прем’єр-міністр повідомив, що перед Міністерством енергетики та «Нафтогазом» поставлене завдання приділити особливу увагу розвитку концепції «Україна — газовий сейф Європи».

Додати коментар

Користувач:
email:





Crypto craze in swing
Bitcoin and altcoins trade high
New money or bubble?

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 3 серпня: енергетиці бракує грошей перед складною зимою, бюджет для оборони переглянуть
19:50 - Бум ШІ підняв вартість Amazon вище $3 трильйонів
19:40 - Удари по Wildberries завдали продавцям збитків на $3,5 мільярда: Кремль готує пільги
19:30 - Зима буде складною, а енергетиці бракує ще сотні мільйонів євро – Корецький
19:20 - На оборону знову знадобилися додаткові кошти, уряд перегляне бюджет – Корецький
18:50 - московія зібрала рекордну флотилію танкерів для експорту нафти через Арктику
18:20 - Дунай зупинив блок АЕС у Румунії – тепер країна купує електроенергію з України
17:50 - Російський Сбербанк помітив "неправильне вимирання" бізнесу
17:47 - Засідання Комісії
17:40 - московія вдарила по АЗС на Дніпропетровщині: троє загиблих
17:12 - Укрзалізниця перевезла на сто тисяч пасажирів більше, ніж у липні минулого року
16:50 - На Сумщині підозри вручили спільницям посадовиці ДПС, яку викрили на хабарі
16:38 - Трудові відносини: обов’язок роботодавця поінформувати працівника про особливості трудової діяльності
16:36 - Про переваги електронного листування
16:36 - Може статися з кожним. Чому у Польщі затримали директора CEO Club
16:35 - Податкова знижка за витратами, понесеними за навчання: алгоритм розрахунку
16:35 - Нацбанк показав курс долара та євро на 4 серпня
16:34 - TAX Control – дієвий інструмент контролю
16:30 - Банки більше оцінюватимуть фінансову поведінку клієнтів. Кого це стосується?
16:05 - "Пакунок школяра": батьки першокласників знову можуть отримати 5 тисяч від держави
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 04.08.2026
15:46 - Кремль використовує проблеми у Криму для тиску на населення – ГУР
15:45 - Нафтогігант Shell продав усю свою "зелену" енергетику в Європі: хто покупець
15:19 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:05 - На Дніпропетровщині викрили конвертцентр із 20 підконтрольними фірмами
14:58 - Суд підтримав позицію ДПС: виробник тютюнової продукції має сплатити до бюджету понад 3,2 млрд грн податків
14:40 - Великі мережі АЗС знову підвищили ціни на дизель
14:25 - Мінвідновлення оновило статистику ударів московія по судноплавству
14:13 - ДПС та Держприкордонслужба удосконалюють електронний обмін інформацією
14:00 - Уряд змінив порядок переоформлення відстрочки від мобілізації


Більше новин