Коментар МЗС щодо ситуації з релігійною свободою на тимчасово окупованих територіях України

10.01.2025 13:49 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну від рук російських окупантів загинули 67 служителів різних українських церков і релігійних організацій.
Деякі з них прийняли мученицьку смерть у літургійному вбранні.
Понад 630 молитовних споруд та культових місць в Україні – церкви, мечеті, синагоги, молитовні будинки були зруйновані або пошкоджені московитськими обстрілами. російські окупаційні адміністрації розгорнули масове застосування репресивних практик по відношенню не лише до заборонених російським законодавством деномінацій, як-от Свідки Єгови і Хізб ут-Тахрір, а й усіх інших релігійних організацій, не пов’язаних із московським патріархатом.
Все це призвело до стрімкого згортання релігійної свободи на непідконтрольних Уряду України територіях. Численні християнські релігійні громади, що лишилися на тимчасово окупованих територіях, були силоміць примушені московитськими загарбниками підкорятися де-юре «релігійній» організації «російська Православна Церква», яка де-факто, як ми всі знаємо, є частиною російської держави.
Злочинна діяльність РПЦ відверто спрямовується на привласнення або повне винищення української державності, культури, ідентичності.
РПЦ відкрито освячує звірства проти українського народу та вихваляє російських вбивць.
Все це складові системного використання росією релігії як зброї у загарбницькій війні проти України. Зокрема, ще 26 грудня 2022 року російська окупаційна влада на тимчасово окупованих територіях заборонила діяльність Української греко-католицької церкви.
Це супроводжувалося примусовою депортацією священнослужителів.
Крім того, попали під заборону й інші організації, зокрема ті, які займаються соціальним служінням та гуманітарною підтримкою людей на окупованих і деокупованих територіях.
Це такі організації як «Орден Лицарів Колумба» та Благодійний фонд «Карітас»: «Caritas Canada», «Caritas USA», «Caritas Polska», «Caritas Chech Republic», «Карітас-Донецьк» і «Карітас-Мелітополь». Прецеденти кричущих порушень релігійної свободи, зокрема репресивна політика утисків прав українських священнослужителів і вірян московитськими окупантами на тимчасово окупованих територіях України зафіксовані в численних звітах та моніторингових матеріалах впливових міжнародних організацій, зокрема заключних зауваженнях та рекомендаціях Комітету ООН з прав людини, а також щорічних звітах про стан релігійної свободи у світі Державного Департаменту США, який визначив росію країною «особливого занепокоєння». російська федерація вже давно перетворила релігію на інструмент реалізації своїх політичних та воєнних цілей і активно поширює вплив Московського Патріархату на тимчасово окупованих українських територіях, зокрема через створення так званих «релігійних центрів», які, як і релігія загалом, є інструментом агресивної завойовницької політики Кремля.
Окупаційна влада продовжує обмежувати діяльність усіх релігійних організацій, які мають незалежну позицію або підтримують територіальну цілісність України, грубо порушуючи права вірян та основні принципи свободи совісті, гарантовані міжнародним правом. Міністерство закордонних справ України вчергове привертає увагу світової спільноти до цих кричущих порушень прав людини, зокрема прав на свободу совісті на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України.
Попри воєнні реалії, Україна продовжує докладати всіх зусиль для захисту та утвердження релігійної свободи і неухильно дотримується норм міжнародного права, якими регулюються питання свободи релігій та віросповідань. Закликаємо міжнародне співтовариство належним чином відреагувати на систематичні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях України, посилити санкції проти рф, збільшити тиск на російську владу, активізувати роботу з притягнення до відповідальності всіх винних у злочині агресії, геноциді, воєнних злочинах та злочинах проти людяності. Звертаємося до всіх міжнародних партнерів із закликом до активної підтримки боротьби України за всеосяжний, справедливий та сталий мир, відновлення територіальної цілісності та суверенітету нашої держави, відновлення верховенства права та прав людини.

Додати коментар

Користувач:
email:





Pension and hedge funds
Sovereign wealth and individuals
Buyers of securities

- Fin.Org.UA

Новини

17:25 - У Ормузькій протоці підірвали танкер Катару
17:22 - ВАКС дозволив зняти браслет з ексвіцепрем’єра Чернишова
17:10 - Протягом дня СБС уразили у Криму п’ять електропідстанцій
16:55 - Нацбанк показав курс валют на середу: долар впаде, євро зросте
16:35 - Укрнафта отримала в управління арештовані корпоративні права Укрнафтобуріння
16:30 - Як інтелектуальна власність формує сучасний спорт
16:13 - БЕБ змусило комунальників відшкодувати до бюджету понад 13,7 мільйона гривень
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.07.2026
15:40 - Міжнародні резерви України за місяць збільшилися на 12,1% – НБУ
15:15 - На Полтавщині росіяни атакували промисловість, постраждали дві людини
15:00 - International Reserves Increased to USD 51.3 Billion in June
15:00 - Міжнародні резерви збільшилися до 51,3 млрд дол. США за підсумками червня
14:58 - Україна може стати третьою економікою Європи за темпом зростання – МВФ
14:52 - Пів мільйона данських крон на навчання медиків: Carlsberg Group посилює підтримку UNBROKEN
14:35 - У Києві збудують дизельні енергокомплекси потужністю 40 МВт – Кличко
14:30 - Прорахувалися, але де? Чому уряд вкотре змінює правила "єОселі" і кого торкнуться зміни
14:21 - Кріппа повністю викупив найбільший виставковий майданчик Києва
13:55 - Нафтовидобуток ОАЕ наблизився до рекордних рівнів після виходу країни з ОПЕК – ЗМІ
13:45 - Після удару московія у Вишневому призупинив роботу пошкоджений автоцентр
13:15 - Зеленський ввів у дію санкції проти постачальників обладнання для російського ВПК
13:00 - Як і чому українські жінки інвестують у майбутнє: історія трьох інвесторок
12:46 - З гаража на Nasdaq: як український мілтек залучає сотні мільйонів
12:40 - Мобілізовані ФОПи можуть скористатися податковими пільгами
12:40 - Австралійські діти легко обходять заборону на використання соцмереж
12:38 - Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Е-кабінету надає можливість фізичним особам сплатити податки, збори та платежі
12:37 - Кожен платник податків має право на індивідуальну податкову консультацію
12:35 - Хто є платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності?
12:34 - Поновлення строку чинності кваліфікованого сертифіката, сформованого КНЕДП ДПС, можливе лише для заблокованих кваліфікованих сертифікатів, термін блокування яких не скінчився
12:33 - Чи мають право перевізники при продажу квитків у кіосках та салонах транспортних засобів проводити розрахункові операції без застосування РРО/ПРРО?
12:33 - "Астарта" продає підприємство на Чернігівщині: яка причина


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.33438
Австралійський долар30.9232
Така0.36222
Канадський долар31.3119
Юань Женьміньбі6.5522
Чеська крона2.1002
Данська крона6.8075
Гонконгівський долар5.6757
Форинт0.143728
Індійська рупія0.46865
Рупія0.0024755
Новий ізраїльський шекель14.7052
Єна0.27487
Теньге0.094647
Вона0.029396
Ліванський фунт0.000496
Малайзійський ринггіт10.9366
Мексиканське песо2.5559
Молдовський лей2.5313
Новозеландський долар25.3305
Норвезька крона4.539
Саудівський ріял11.8551
Сінгапурський долар34.4663
Донг0.0016927
Ренд2.7413
Шведська крона4.6084
Швейцарський франк55.1957
Бат1.33763
Дирхам ОАЕ12.1184
Туніський динар15.0778
Єгипетський фунт0.9118
Фунт стерлінгів59.5897
Долар США44.5098
Сербський динар0.43344
Азербайджанський манат26.1915
Румунський лей9.7225
Турецька ліра0.9502
СПЗ (спеціальні права запозичення)60.4717
Євро50.8836
Ларі16.8713
Злотий11.8538
Золото184842.97
Срібло2727.61
Платина73807.49
Паладій57052.22

Курси валют, встановлені НБУ на 08.07.2026