Прем’єр-міністр: Дотаціями та субвенціями держава допомагає місцевій владі виконувати свої функції

10.01.2025 15:02 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Держава дієво допомагає місцевій владі виконувати свої функції дотаціями та субвенціями.
На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 10 січня. «Цього року місцеві бюджети отримають майже 520 млрд грн від податків, 25,5 млрд грн від базової дотації, 40,6 млрд грн від додаткових дотацій, 151 млрд грн від субвенцій.
Очікуємо на ефективне використання цих ресурсів на користь українців», — відзначив очільник Уряду й додав, що таким чином громади мають достатній ресурс для того, щоб підтримувати в належному стані інфраструктуру і допомагати людям. Прем’єр-міністр наголосив, що Україна зберегла фінансову стабільність як у центрі, так і на місцях.
До загального фонду місцевих бюджетів надійшло близько 451 млрд грн.
Це на 24% більше, ніж у 2023 році. «41,7 млрд доларів зовнішнього фінансування від партнерів у 2024 році дозволили нам покрити невійськові видатки, від яких залежить якість життя мільйонів людей.
Важливо, що третину з цих надходжень становлять гранти.
Це значно пом’якшує боргове навантаження на державний бюджет», — зазначив Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр зауважив, що держава впевнено входить у новий фінансовий рік, маючи внутрішні ресурси, надійну підтримку партнерів, а також виконані зобов’язання перед громадянами.
Минулого року від податків, зборів та інших платежів до державного бюджету надійшло 3,1 трлн грн. «Це, зокрема, кошти, сплачені бізнесом та українськими громадянами.
Кожен та кожна на своєму місці роблять вагомий внесок у нашу фінансову стійкість, а отже й у перемогу України.
Дякую всім, хто наповнює державний бюджет, з якого наш Уряд фінансує оборонні видатки», — відзначив Прем’єр-міністр. За словами очільника Уряду, у 2025 році планується залучити понад 38 млрд доларів зовнішнього фінансування. «Також розраховуємо отримати 50 млрд доларів від використання заморожених активів агресора.
Зокрема, сьогодні до державного бюджету України надійшли перші 3 млрд євро від Євросоюзу, які забезпечені доходами від російських заморожених активів», — сказав Прем’єр-міністр.

Додати коментар

Користувач:
email:





Long-term investments,
Patience and discipline pay,
Slow and steady growth.

- Fin.Org.UA

Новини

12:50 - Банки України показали актуальний курс валют на 30 червня
12:43 - Опитування: вперше за 20 років про погіршення економіки говорить більшість росіян
12:20 - Одна з головних валют Азії знецінилася до мінімуму за 40 років
12:09 - До трьох фінансових установ застосовано заходи впливу
11:58 - Nova Post запустила логістичний хаб у Молдові
11:45 - Супертанкери знову йдуть через Ормуз після атак Ірану на судна
11:25 - Ощадливе споживання – правило дбайливого ставлення до енергоресурсів і допомога енергетикам
11:25 - McDonald's відкрив третій ресторан у Черкасах
11:20 - На Київщині після негоди світло повернули для 200 тисяч родин
11:15 - Ціни на нафту завершують червень падінням на 20%
11:11 - Податкова знижка за витратами, понесеними за навчання: алгоритм розрахунку
11:10 - Про перебіг строків, визначених ПКУ, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи
11:09 - Щодо реєстрації громадянина України (його представника) в ДРФО
11:06 - Як здійснюється вхід до Електронного кабінету за допомогою id.gov.ua (BankID)?
11:05 - Користувач, який отримав КЕП в КНЕДП ДПС, може змінити пароль захисту ключа
11:04 - Умови, за яких бюро адвокатів (адвокатське об’єднання) може бути платником єдиного податку третьої групи
11:03 - З якої дати суб’єкт господарювання не має права здійснювати відповідний вид діяльності, якщо ліцензія на право здійснення такої діяльності видана на визначений строк?
11:02 - Яким чином заповнюється податкова декларація з туристичного збору у разі виправлення самостійно виявлених помилок?
11:00 - Чи може фізична особа, з метою отримання страхового стажу, сплатити єдиний внесок за попередні періоди до 01 січня 2004 року?
11:00 - Захист власної селекції та доступ до світового генофонду: Україна приєднується до Міжнародного договору про генетичні ресурси рослин
10:58 - Перереєстрація резервного РРО з метою зберігання та/або використання такого РРО в новоствореній господарській одиниці
10:57 - Деякі особливості заповнення додатка 3 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік» до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи
10:56 - Податковий календар на 01 липня 2026 року
10:54 - До уваги платників: відкриваються нові рахунки для зарахування військового збору!
10:52 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини надходження перевищили минулорічні більш ніж на 21,2 млрд гривень
10:51 - З початку поточного року на 22,8 % зросли надходження єдиного внеску від платників Дніпропетровщини
10:49 - Дніпропетровщина: відкритий діалог між податківцями та бізнесом допомагає оперативно вирішувати нагальні питання
10:45 - Міненерго розповіло, у яких регіонах зафіксували знеструмлення
10:36 - Брифінг першого заступника Міністра енергетики України Артема Некрасова щодо оперативної ситуації в енергосистемі станом на 30 червня
10:32 - На Чернігівщині росіяни поцілили у деревообробне підприємство і автозаправку


Більше новин