У Раді запускають процедуру звільнення міністра енергетики Галущенка – нардеп

10.01.2025 16:00 | Економічна правда. Публікації

Членкиня енергокомітету ВР Інна Совсун разом з народними депутатами різних фракцій запускає реєстрацію постанови про звільнення з посади міністра енергетики України Германа Галущенко. Про це повідомив заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк. "Моя колега та член енергетичного комітету Інна Совсун разом з народними депутатами з різних фракцій запускає реєстрацію постанови про звільнення міністра енергетики", - повідомив він. Серед причин нардеп назвав "системну корупцію в енергетиці", "провалену роботу по захисту частини енергоінфраструктури", "брехню та маніпуляції" та інше. Железняк серед причин додатково назвав неприйнятну поведінку міністра під час години запитань до уряду, яка пройшла 10 січня у Верховній Раді. Депутатка від фракції "Голос" Інна Совсун зазначила, що енергокомітет отримав лист від представників Єврокомісії і посольства США, в якому висловлюється стурбованість тим, що в публічному просторі з"являється інформація, що начебто вони підтримують проєкт з добудови 3 та 4 енергоблоків ХАЕС. Зокрема, обурення викликала відповідь Германа Галущенка: "Насправді це саме так, і якщо ми говоримо про третій і четвертий, то саме в тексті закону є норма, яка говорить про те, що ці блоки будуть працювати на американському паливі. А от стосовно позиції клерків середнього звена представництва Єврокомісії, Інно, мені дуже шкода, що ви бігаєте по посольствах і поливаєте брудом нашу енергетику і нашу державу", - заявив Галущенко. Згодом у Міненерго повідомили, що у стенограмі засідання Верховної Ради "чітко зафіксовано, що заява міністра не стосується слів посла ЄС в Україні". "На жаль, питання будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС стало предметом маніпуляції, у тому числі зі сторони окремих опозиційних депутатів Верховної Ради та експертів.
Зокрема, в рамках відповідних публічних обговорень було використано приватне листування дипломатів середньої ланки, не уповноважених на висловлення офіційної позиції ЄС чи держав-членів.
Саме про це листування говорив міністр у своїй доповіді", - йдеться у повідомленні. Железняк закликав колег депутатів підтримати постанову про відставку міністра Галущенка. Довідка.
Члена Кабінету міністрів України (крім прем’єр-міністра) може звільнити Верховна Рада України в таких випадках: Якщо він сам подав заяву про відставку. За поданням прем’єр-міністра (для міністра закордонних справ або оборони — за згодою президента). Якщо президент подасть відповідне подання для міністра закордонних справ або оборони. З ініціативи Верховної Ради. Рішення Верховної Ради ухвалюється постановою, і звільнення набуває чинності в день прийняття цього рішення.
У разі смерті міністра його повноваження припиняються з дати смерті.На вакантну посаду призначається нова особа, яка вступає в обов’язки після складення присяги.
Якщо Кабмін йде у відставку або завершує роботу перед новообраною Радою, всі його члени звільняються з моменту початку роботи нового уряду. Нагадаємо: Другим рівнем захисту забезпечено 69 підстанцій НЕК "Укренерго" станом на 10 січня, ще на 13 тривають роботи.

Додати коментар

Користувач:
email:





Brexit fears abound
Financial sector braces
For what lies ahead

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Галузеві угоди Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 13 травня: нові атаки на енергетику
20:35 - Свириденко розповіла, як уряд боротиметься з боргами на ринку електроенергії
20:30 - Уряд погодив представників держави до наглядових рад енергопідприємств
20:15 - Лівія планує запустити свій найбільший НПЗ вперше за 13 років
19:50 - московія атакувала об'єкти "Нафтогазу" у двох областях
19:45 - У четвер 14 травня відключень світла не заплановано
19:20 - Mercedes-Benz продав автосалони великому канадському холдингу
19:10 - На Львівщині після ударів московія без електропостачання – понад 10 тисяч абонентів
19:05 - Уряд виділив кошти на облаштування антидронового захисту на дорогах Херсонщини
19:02 - Співвласник "Fire Point" розповів про вплив Міндіча на компанію
19:00 - Банк Канади не прогнозує, що ШІ швидко витіснить робітників
18:31 - Нацбанк показав курс долара та євро на 14 травня
18:15 - LinkedIn планує звільнити 5% персоналу
18:00 - Приватизація заводу «Трансзв’язок» на Прозорро.Продажі: ціна зросла майже в 10 разів
17:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Олександрійська ТГ, м. Олександрія, вул. Знам’янська, буд. 34В)
17:56 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Світловодська ТГ, село Велика Скельова, вул. Лісова, буд. 18А)
17:55 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Приютівська ТГ, село Войнівка, вул. Центральна, 192А)
17:55 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Великоандрусівська ТГ, село Подорожнє, комплекс будівель та споруд №5)
17:54 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Приютівська ТГ, село Войнівка, вул. Інгулецька, 4А)
17:53 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Олександрійська ТГ, село Звенигородка, вул. Братів Петриченків, 1А)
17:53 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Олександрійська ТГ, село Звенигородка, вул. Садова, 2В)
17:53 - "Енергоатом" почав виробляти компоненти паливних касет Westinghouse для АЕС
17:52 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Кропивницький р-н, Первозванівська ТГ, село Клинці, вул. Аджамська, 1)
17:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (, Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н, Новоукраїнська ТГ, село Воронівка, вул. Вахівська, 47)
17:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Кропивницький р-н, Новгородківська ТГ, село Воронцівка, вул. Джерельна, 1)
17:50 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н, Новомиргородська ТГ, м. Новомиргород, вул. Добровольців, 10)
17:50 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Кропивницький р-н, Катеринівська ТГ, село Обознівка, вул. Набережна, 4)
17:48 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н, Новомиргородська ТГ, село Кам’янка, вул. Центральна, 2)


Більше новин