ЄС просить США пом'якшення наслідків санкцій проти "Газпромбанку" московія - Bloomberg

06.12.2024 20:45 | Економічна правда

ЄС тисне на США, щоб ті вивчили шляхи пом"якшення американських санкцій проти російського "Газпромбанку", фінансової установи, яка є ключовою для забезпечення постачання російського природного газу до блоку. Про це пише Bloomberg. ЄС і США обговорюють тип і обсяг пом"якшувальних заходів після того, як деякі європейські уряди і компанії попередили, що санкції становитимуть ризик для безпеки поставок в регіоні. Обговорення тривають навіть після того, як Владімір Путін скасував вимогу, щоб іноземні покупці використовували тільки цей банк при купівлі російського газу - крок, спрямований на запобігання впливу обмежень, запроваджених США. Повідомляється, що варіанти, які розглядаються на переговорах, включають в себе питання про те, чи можна законно здійснювати платежі через люксембурзьку дочірню компанію "Газпромбанку", або ж краще використовувати інші канали платежів. Під тиском Європи, яка зіткнулася з гострою нестачею газу після вторгнення в Україну, США раніше утрималися від запровадження санкцій проти "Газпромбанку".
Тим часом ЄС працював над збільшенням альтернативних поставок, включаючи скраплений природний газ зі США. Частка російського трубопровідного газу в імпорті ЄС впала з понад 40% у 2021 році до близько 8% 2023 року.
Для трубопровідного газу та ЗПГ разом узятих, на Росію припадало менше 15% імпорту.
Вона поступилася Норвегії, яка стала головним постачальником блоку з часткою 30%, і США, які забезпечили 19% європейського газу. Нагадаємо: Лідер Кремля Путін підписав указ, згідно з яким, розрахунки за московитський газ тепер не прив"язані до одного певного банку - "Газпромбанку". Європейські країни, які досі закуповують московитський газ, намагаються знайти спосіб оплачувати поставки після 20 грудня, не порушуючи нових санкцій США. Туреччина веде переговори зі США щодо пом"якшення режиму санкцій, що дозволить країні продовжувати використовувати московитський "Газпромбанк" для оплати імпорту природного газу московія. США запровадили санкції проти Газпромбанку, одного з небагатьох великих російських кредиторів, який ще не потрапив до чорного списку, з метою обмежити можливості Кремля фінансувати свої військові зусилля.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market fluctuations
Economic uncertainty
Navigating risk

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 1 травня: нові плівки Міндіча
20:45 - Вже 24 компанії створили приватні групи ППО – Міноборони
20:30 - "Укрзалізниця" запроваджує нові правила повернення квитків
20:12 - Річний звіт Національного банку за 2025 рік: антикрихкість в дії
20:11 - Річний звіт Національного банку України за 2025 рік
20:05 - Японія просить компанії купувати російську нафту взамін близькосхідній – Nikkei
19:40 - Трамп погрожує підвищити тариф на автомобілі та вантажівки з ЄС до 25%
19:15 - Митниця фіксує скорочення середнього часу оформлення
19:05 - московія все ще головний постачальник нафти до Сирії, попри поворот останньої на Захід
19:00 - За купівлю української агротехніки компенсують рекордну суму
18:45 - Фонд відбудови має намір до кінця року укласти три інвестугоди – Свириденко
18:25 - В "Укренерго" повідомили, чи будуть відключати світло 2 травня
18:15 - Україна веде з ЄС перемовини про пом'якшення мита, яке вбиває металургію – ЗМІ
18:15 - Зелена платформа допомагає бізнесу та громадам знаходити фінансування щодо цілей НПЕК
18:00 - Необгрунтовані активи: держава стягне з депутата Київради 20 мільйонів гривень
17:56 - За пів доби критичну інфраструктуру атакували 400 дронів – Свириденко
17:30 - У Києві вперше зібралася Стратегічна група радників при Форумі "Архітектура Безпеки"
17:30 - Як бізнесмен Веселий отримав контроль над "Карпатнафтохімом" — нові "плівки Міндіча"
17:20 - В Україні на міжнародних трасах завершили основний ремонт доріг
17:15 - Україна та Німеччина посилюють кліматичне партнерство: узгоджені кроки в межах проєкту PAABS
16:53 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Питання моніторингу відповідності виплат заявникам на отримання підтримки у сільському господарстві та щорічного інформування про об’єкт підтримки”
16:50 - Нові "плівки Міндіча": наглядову раду "Сенс Банку" сформували фігуранти справи "Мідас"
16:48 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Питання моніторингу відповідності виплат заявникам на отримання підтримки у сільському господарстві та щорічного інформування про об’єкт підтримки”
16:45 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ДУ «ІЕОР НАМН» (м. Київ, Подільський район, вул. Вишгородська, 69)
16:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП «ТАВРІЯ ПЛЮС» (м. Хмельницький, вул. Тернопільська, буд. 17/2)
16:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КЛЕБАНСЬКИЙ ЗДО "ОЛЕНКА" (ЯСЛА-САДОК) (Вінницька обл., Тульчинський р-н, село Клебань, вулиця Подільська, будинок 3)
16:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СГВК «АВАНГАРД» (Миколаївська обл., Миколаївський р-н., с. Українка, вул. Соборна, 5)
16:42 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СТОВ «Світанок» (Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Лебедівка)
16:41 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АКРІС АГРО ГРУП» (Рівненська обл., Рівненський р-н, Гощанська ТГ, с. Франівка, вул. Захисників України, 1В)
16:41 - Нацбанк показав курс долара та євро на 4 травня


Більше новин