Міненерго внесено зміни до Інструкції про складання і застосування графіків відключення

06.12.2024 18:14 | Міністерство енергетики України

Міненерго внесено зміни до Інструкції про складання і застосування графіків відключення ludmila.petrovska 06 грудня 2024, 18:14 Міністерством енергетики України внесені зміни до Інструкції про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії з метою забезпечення справедливої і рівномірної черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами.
Відповідний наказ Міненерго від 27 листопада 2024 року № 439 набрав чинності 3 грудня 2024 року.
Згідно з Інструкцією, змінюється підхід щодо складання та застосування графіків погодинного відключення електроенергії (ГПВ). 
Зокрема, ГПВ складаються двічі на рік за результатами проведення літнього та зимового режимного дня вимірів кожного ОСР (оператора системи розподілу).
Графіки складаються в обсязі не менше 75% від максимального споживання електричної потужності з 8:00 до 22:00 в режимний день.
Вони розподіляються на 6 рівних черг (кожна черга додатково складається із 2 рівних підчерг), кожна з яких має підтримуватися в обсязі не менше 12,5% від загального споживання замірів останнього режимного дня.
Складені графіки розподіляються на 6 рівних за навантаженням блоків і складаються на кожен день тижня так, щоб запобігати коливанням навантаження при одночасному переході з однієї черги (або підчерги) на іншу.
Якщо детальніше, то графіки для цих 6 блоків навантаження складаються на кожен день тижня по застосуванню черг (або підчерг) на кожні 30 хвилин доби та зміщені на 30 хвилин один від одного для забезпечення одночасного відключення черги (підчерги) в одному блоці, та включення черги (підчерги) у іншому блоці.
На період дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування діють такі правила:
-        максимальна одноразова тривалість відключення електроенергії під час застосування ГПВ не може перевищувати 6 годин.
Можливе відхилення не може становити більше ніж 1 годину незалежно від температури зовнішнього повітря;
-        подальший період електрозабезпечення споживачів після відключення має бути не менше 2 годин, без урахування часу на перемикання.
При цьому час на перемикання не повинен перевищувати 30 хвилин.
До ГПВ не включаються критично важливі об’єкти, яким має бути забезпечено пріоритетне енергопостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження.
Ці об’єкти включені до відповідних переліків об’єктів з пріоритетним енергозабезпеченням, що затверджуються обласними і Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями).
Участь у ГПВ об’єктів забезпечення життєдіяльності населених пунктів вирішується щодо кожного об’єкта разом з обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями) та територіальним органом Держенергонагляду.
У разі виникнення порушення режиму роботи ОЕС України внаслідок дефіциту електричної потужності та/або порушення граничних перетоків потужності або недопустимого перевантаження устаткування, з метою збалансування роботи ОЕС України:
-        повинна бути включена в роботу вся розподілена генерація, що може використовуватись для роботи в складі ОЕС України;
-        застосовуються графіки обмеження споживання електричної потужності в повному обсязі відповідно до вимог Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання;
-        у разі недостатності введених обсягів розподіленої генерації та обсягів застосованих графіків обмеження споживання електричної потужності або недостатньої ефективності їх введення застосовуються ГПВ.
Що дають прийняті зміни?
-        оновлений механізм регулювання графіків погодинного відключення споживачів буде більш гнучкий і контрольований.
-        зміна розподілу на рівномірні черги і підчерги дозволить відключати при застосуванні ГПВ меншу кількість споживачів.
-        завдяки уніфікації в усіх регіонах буде застосовуватись єдиний механізм розподілу, відключення будуть більш рівномірними і справедливими – за чіткою черговістю.
ОСР мають адаптувати свої графіки згідно з оновленою інструкцією.
Про оновлення графіків буде повідомлятися додатково. 
Новини Новини Міністерства Електроенергетика

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks up and down swing,
Money flows in and out quick,
Market chaos reigns.

- Fin.Org.UA

Новини

11:20 - НБУ поставив під сумнів компетентність гендиректора "Укрпошти"
10:25 - московія вдарила по українському морському порту: які наслідки
09:40 - московіяни двічі за ніч атакували Одесу: пошкоджено інфраструктуру
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 27 березня: фіналісти на посаду голови митниці, ціна кешбеку на пальне
21:00 - Одеса як інвестиційна платформа: чому місту потрібна нова модель розвитку
20:45 - Ринок праці: в Мінекономіки повідомили, коли запустять перший етап системи "Обрій"
20:25 - Не відчували впливу: голова комісії з добору очільника митниці заперечив політичний тиск
19:52 - Російські виробники нафти можуть оголосити форс-мажор через атаки на балтійські порти
19:45 - 139 господарств отримають фінансування: Уряд продовжив програму підтримки фермерів
19:12 - Війна та енергодефіцит: Dragon Capital погіршив прогноз для економіки України
19:00 - Торік Україна на понад 18% збільшила витрати на імпорт енергоресурсів
19:00 - Київстар у 2025 році розширив 4G-покриття на 630 населених пунктів
18:26 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 30 березня
18:15 - В Мінекономіки повідомили, коли українці отримають Нацкешбек за січень
18:07 - Розвиток телевізійного контенту: від класичних форматів до стримінгової революції
18:00 - Пункти екологічного контролю: Уряд продовжив реалізацію експериментального проєкту
17:44 - Енергетики не очікують відключення світла в Україні 28 березня
17:40 - Українці почнуть отримувати кешбек за січень вже з 27 березня
17:25 - В Україні підскочили ціни на тепличні томати: скільки вони коштуть
17:23 - Основні витрати у домашньому господарстві та як їх зменшити
17:21 - У Києві відбулася третя щорічна конференція з фінансової грамотності для педагогів "FinLit Forum"
17:14 - Не повсюдне явище: в Мінсоцполітики прокоментували черги в сервісні центри ПФУ
17:05 - Сформовано перелік оцінювачів для програми страхування воєнних ризиків
17:00 - ОТП БАНК долучився до проєкту фінансування ветеранського бізнесу через приватні облігації
16:55 - Помічника нардепа затримали за розкрадання вугілля на Львівщині
16:40 - В уряді спрогнозували, що буде з вартістю та наявністю гречки в новому сезоні
16:31 - Оператор лотерей "Патріот" вважає незаконним анулювання ліцензії: оскаржить рішення
16:30 - Ілюзія експертності: які задачі не варто довіряти ШІ
16:28 - Ексмитника викрили на відмиванні двох мільйонів доларів


Більше новин