Світові ціни на масло підскочили до історичного максимуму — ООН

06.12.2024 17:20 | Економічна правда. Колонки

Світові ціни на вершкове масло зростають чотирнадцятий місяць поспіль і в листопаді досягли нового рекордного максимуму. Про це повідомляють у щомісячному звіті продовольчої організації ООН (ФАО). Зростання цін пов"язане з сильним внутрішнім та міжнародним попитом на тлі обмежених запасів, особливо у Західній Європі, пояснюють у ФАО. У країнах Євросоюзу масло подорожчало майже на 50% з початку 2024 року.
У листопаді ф"ючерси на вершкове масло на основному біржовому майданчику Європейської енергетичної біржі торгувалися на рівні 7900 євро за тонну.
Рекорд ціни був зафіксований наприкінці вересня – 8260 євро на тонну. Подорожчання масла також пов"язане зі зростанням світових цін на молоко через падіння виробництва у Європі.
Частково негативний ефект компенсується збільшенням виробництва в Океанії. Ціни на сир також зросли, що відображає обмежені можливості для задоволення дедалі більшого імпортного попиту, додають у ФАО. Зростають ціни й на рослинні олії — пальмову, рапсову, соєву та соняшникову, — досягнувши максимуму з 2022 року.
Подорожчання пов"язане зі скороченням світових постачань. Через зростання цін на молочні продукти та олії Індекс продовольчих цін ФАО (FFPI) досяг найвищого значення з квітня 2023 року – 127,5 пунктів у листопаді 2024 року. Читайте також: Більше платиш, менше їси.
Чому виробники продуктів зменшують розміри упаковок Нагадаємо: В Україні дорожчають молочні продукти.
Це пов"язано зі зростанням цін на сировину та витрат на виробництво. Пальмова олія зростає третій день поспіль до найвищого рівня за останні два роки завдяки високому попиту на тлі побоювань щодо скорочення пропозиції. У жовтні показник світових цін на продовольство досяг найвищого рівня за останні 18 місяців, що було спричинено різким зростанням котирувань на рослинні олії.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ризик, терпіння
Велика мудрість трейдера
Порядок збутку

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 18 березня: Нацбанк оштрафував "Укрпошту", нафта понад $108, США та Ізраїль атакували газ Ірану
21:00 - "єБак" від Зеленського: "кешбек" на пальне профінансують всі українці
20:45 - США послабили санкції для угод із нафтовою компанією Венесуели
20:20 - Стало відомо, коли 13 мільйонів українців отримають по 1500 гривень
19:55 - Іран прирівняв нафтові об’єкти США до військових баз і пообіцяв вдарити по них
19:30 - Уряд ухвалив "кешбек на пальне": стало відомо, коли почне діяти програма
19:25 - Перебронювання працівників через "Дію" стало автоматичним
18:55 - Графік відключень на 19 березня: вночі світло не вимикатимуть
18:43 - Уряд вніс до Ради законопроєкт про компенсацію за пошкоджене житло
18:35 - Українські стартапи залучили майже пів мільярда доларів інвестицій у 2025 році
18:25 - За рік квартири в облцентрах України подорожчали: які ціни
18:15 - Українці віддають майже весь бюджет на базові речі – дослідження
18:00 - У Дії запустили можливість безшовного продовження бронювання працівників
18:00 - Змагання за право представити Україну на European Money Quiz 2026: понад 4 800 учнів долучилися до відбору
17:45 - Сектор з питань конкурентної політики
17:42 - Ціни на пропан у Європі сягнули чотирирічного максимуму – ЗМІ
17:35 - Українські miltech-інвестиції зросли майже у 20 разів за два роки
17:30 - Олексій Соболев обговорив з JETRO інвестиційну співпрацю та підготовку до URC 2026
17:25 - Нацбанк показав курс долара і євро на четвер 19 березня
17:16 - Сектор охорони праці
17:13 - Чехія готова інвестувати в трубопровід "Дружба"
17:12 - Results of the National Bank of Ukraine’s Measures to Supply Banks with Foreign Currency Cash
17:12 - Результати операцій Національного банку України з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою
17:07 - Моніторинг основних подій в економіці України (січень 2026)
16:54 - Податківиця отримала підозру: вимагала 2 мільйони від прифронтового підприємства
16:47 - США та Ізраїль атакували газове родовище Ірану
16:40 - Ключові рішення НКЦПФР від 18.03.2026
16:30 - Мінекономіки запрошує до онлайн-обговорення актуальних питань у сфері оцінки впливу на довкілля
16:30 - Що чекає на світову платіжну індустрію у 2026 році
16:22 - Нафта подорожчала до понад 108 доларів за барель


Більше новин