НКРЕКП знову запустила процедуру перегляду граничних цін на електроенергію

04.12.2024 17:59 | Економічна правда

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запустила процедуру перегляду граничних цін ("прайс-кепів") на електроенергію для непобутових споживачів. Відповідний проєкт рішення регулятор схвалив на своєму засіданні у середу, 4 грудня, передає LIGA.net. "Як ми і раніше говорили, ми почнемо процедуру перегляду граничних цін із метою оперативного реагування", – сказав під час розгляду цього питання голова комісії Юрій Власенко. У запропонованому НКРЕКП проєкті рішення граничні ціни поки що вказані на чинному рівні, але до остаточного ухвалення документа вони можуть бути збільшені до європейського рівня або навіть скасовані. Необхідність перегляду граничних цін прихильники такого рішення аргументують необхідністю створити умови для збільшення обсягів комерційного імпорту електрренергії з країн Європи. "З 1 грудня ми маємо (можливість імпортувати з ЄС, – ред.) 2,1 ГВт.
І що ми маємо? У нас немає 2,1 ГВт.
Найбільша цифра – це 70%, бо не будуть імпортери заходити на наш ринок, якщо їм буде це невигідно.
Просимо подивитися і скасувати прайс-кепи", – сказала під час засідання НКРЕКП депутатка Верховної Ради Вікторія Гриб. Перегляд прайс-кепів не вплине на фіксований рівень цін на електроенергію для населення, але може призвести до її подорожчання для бізнесу. Своєю чергою представники Нікопольського заводу феросплавів на засідання регулятора попередили, що підвищення прайс-кепів може призвести до зупинки енергоємних підприємств. "Імпорт збільшить ціну і поховає феросплавну галузь сто відсотків", – попередив один із топменеджерів підприємства Олександр Завгородній. Нагадаємо: У квітні НКРЕКП вже планувала розглянути рішення про скасування верхніх цінових обмежень на ринку електроенергії, так званих "прайс-кепів", на ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку. Але згодом від цієї пропозиції відмовилися, натомість регулятор підвищив "прайс-кепи" на електроенергію на ринку "на добу наперед" та внутрішньодобовому ринку з 1 червня.
Тоді прайс-кепи підвищили у вечірні години на 20%, а в окремі години вночі – більш ніж удвічі. У жовтні НКРЕКП вже розпочинала процедуру перегляду "прайс-кепів" на ринку електроенергії, але остаточного рішення не ухвалили.
Зараз ситуація змінилася у зв"язку з новими московитськими ударами по енергосистемі.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bond markets ebb and flow
Investors seek safe havens
In uncertain times

- Fin.Org.UA

Новини

08:00 - Дешево не вийшло: скільки Італія витратила на організацію Олімпіади-2026
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 06.02.2026
23:54 - Inflation Report, January 2026
23:54 - Інфляційний звіт, січень 2026 року
21:56 - Inflation to Be Moderate in 2026-2028, and Economy to Grow Gradually – Inflation Report
21:56 - Інфляція буде помірною у 2026-2028 роках, а економіка поступово зростатиме – Інфляційний звіт
21:00 - Новини 5 лютого: два місяці на відновлення Дарницької ТЕЦ, динамічні ціни на квитки УЗ
20:50 - На захист критичних об’єктів у прифронтових областях виділили 6 мільярдів – Шмигаль
20:43 - "Укрзалізниця" змінить правила повернення квитків
20:10 - В ДТЕК пояснили киянам, чому у вас може бути темно, коли у сусідів є світло
19:35 - 6 лютого відключення світла діятимуть цілодобово по всій Україні
19:06 - УЗ запроваджує динамічні ціни на квитки: від чого залежатиме вартість
19:05 - Київські прокурори судяться з забудовником, який обмежив прохід до води на Трухановому острові
18:45 - Києву надійшла перша партія генераторів від ЄС
18:35 - "Росатом" почав будувати АЕС в Угорщині
18:30 - Посилення кооперації у промисловому секторі – Олексій Соболев зустрівся з Міністром фінансів та економіки Польщі Анджеєм Доманським
18:23 - Здійснено чергові кроки для нарощення кредитування та впровадження в Україні норм ЄС
18:02 - Інвестиції та повоєнне відновлення: НКЦПФР і Єврокомісія визначили пріоритети
17:55 - "Пошкодження суттєві": в Харкові після атаки московія без опалення лишаються близько 100 тисяч сімей
17:45 - Які будинки у Києві залишаться без тепла до кінця зими: адреси
17:30 - Мінцифри пояснило процедуру отримання виплат сім’ям з дітьми
17:21 - Ключові рішення НКЦПФР 05.02.2026
17:10 - Благодійність в Україні: як витримати довгу дистанцію
17:05 - Тарас Чмут увійшов до наглядової ради Агенції оборонних закупівель
17:00 - Уряд затвердив порядок виконання цільових показників з повторного використання та рециклінгу будівельних відходів
16:53 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 6 лютого
16:50 - Дарницьку ТЕЦ відновлюватимуть близько двох місяців: які будинки будуть цей час без тепла
16:41 - З російського полону вдалось повернути одного нацгвардійця – захисника ЧАЕС!
16:30 - Уряд затвердив загальнодержавні коефіцієнти викидів парникових газів для споживання кінцевої енергії
16:23 - "СвітлоДім": перші виплати за держпрограмою надійдуть протягом 48 годин


Більше новин