Україна та держави ЄАВТ завершили переговори щодо модернізації Угоди про вільну торгівлю

02.12.2024 17:35 | Міністерство економіки України

Переговорний процес завершився під час зустрічі на високому рівні Голів делегацій, де Україну представляв Тарас Качка, заступник Міністра економіки – Торговий представник України, а держави ЄАВТ очолив Свейн К. Ейнарссон, речник держав ЄАВТ, директор департаменту торговельних угод Міністерства закордонних справ Ісландії.
«Ця модернізація підтверджує зобов’язання держав-членів ЄАВТ підтримувати Україну в критичний період, зміцнюючи її інтеграцію в Європейський ринок. Стимулюючи тісніші економічні зв’язки, оновлена Угода має на меті сприяти відновленню, стійкості та довгостроковому зростанню України», – сказав Ейнарссон.
Тарас Качка, заступник Міністра економіки – Торговий представник України зазначив: «Хочу підкреслити, що надзвичайна підтримка, яку Україна отримала від держав ЄАВТ – Швейцарії, Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну – є неоціненною. Їхня солідарність відіграє вирішальну роль. Упевнені, що ця модернізована Угода про вільну торгівлю принесе відчутні переваги Україні та державам ЄАВТ, що є міцною основою для ще більшої співпраці в майбутньому».
Модернізована УВТ включатиме нові розділи про цифрову торгівлю, малі та середні підприємства, торгівлю та сталий розвиток, а також переглянуті положення щодо торгівлі товарами, санітарних та фітосанітарних заходів, спрощення процедур торгівлі, державних закупівель, технічної співпраці та захисту інтелектуальної власності.
Сторони також переглянули доступ до ринку товарів, лібералізувавши торгівлю окремими товарними категоріями. Це поглибить торговельні відносини та забезпечить більший доступ до ринків для бізнесу з обох сторін.
Сторони домовилися розпочати спільну юридичну вичитку як існуючих, так і нових положень Угоди, після завершення якої Сторони розпочнуть підготовку до підписання модернізованої УВТ.

Додати коментар

Користувач:
email:





Все на світі – дешевше, коли купуєш на кредит.

- Fin.Org.UA

Новини

14:40 - Іранський дипломат прибув до Оману, щоб обговорити прохід суден через Ормузьку протоку
13:50 - Російський дрон поцілив підприємство на Полтавщині
13:10 - У Криму обмежили зняття готівки
12:15 - московіяни поцілили у заправки на Донеччині
11:30 - Податкова спостерігає зростання рівня фіскалізації в Україні
10:15 - московія зупинила судноплавство через Дон-Азовський канал після атаки України – ЗМІ
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 11.07.2026
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - NBU June 2026 Inflation Update
20:00 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в червні 2026 року
20:00 - Новини 10 липня: в України зв’явилась нова банкнота
19:54 - Денис Шмигаль провів зустріч з Керуючою директоркою з питань операційної діяльності Світового банку Анною Б'єрде
19:42 - Україна отримала понад 3 мільярди доларів від Світового банку
19:19 - ЄС може оштрафувати Meta на 6% від обороту
18:55 - З 15 липня у Києві дорожчає проїзд: у КМДА підписали розпорядження
18:25 - Наприкінці сезону суниця подорожчала на 23%
17:54 - СБС відмінусували 13 кораблів "тіньового флоту" московія біля Криму за ніч
17:40 - Укрпошта за перше півріччя отримала 122 мільйона гривень прибутку
17:30 - Курс на $85 млрд: Уряд презентував Експортну стратегію України до 2030 року
17:11 - "Тенору" з плівок Міндіча повідомили про нову підозру
16:40 - ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ! Тимчасове призупинення приймання заяв та декларацій через Систему єДозвіл
16:36 - Виробництво палива в московія впало до 65% від попиту – Reuters
16:30 - Запрошуємо на презентацію програми «Зелене фермерство у галузі садівництва»: гранти та пільгове фінансування для агровиробників
16:30 - Що вступ до ЄС зробить з ринком праці
16:23 - Легалізація майна експосадовцем Київської митниці: слідство завершено
16:05 - У районі Московського НПЗ пожежа після атаки безпілотників на місто
15:35 - За перше півріччя ФДМУ заробив 3,4 мільярда гривень
15:32 - "Квиток до ЄС": в Україні стартує навчальна програма для аграріїв про вимоги європейського ринку
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.07.2026


Більше новин