Мінфін: У листопаді до Держбюджету України надійшло $6,4 млрд пільгового фінансування та грантів від міжнародних партнерів

02.12.2024 16:04 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У листопаді 2024 року до загального фонду Державного бюджету України надійшло близько 6,4 млрд доларів США пільгового зовнішнього фінансування: 4,8 млрд доларів США – кредит від Світового банку, який став можливим завдяки гранту від Сполучених Штатів у розмірі 1,6 млрд доларів США та коштів від інших партнерів з розвитку; 1,35 млрд доларів США – грант від Сполучених Штатів; 235 млн доларів США – пільгове фінансування від Японії; 100 млн доларів США – позика від Республіки Корея; 10,8 млн євро – грант від Норвегії з Цільового фонду багатьох донорів Світового банку зі співфінансування Програми Другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення для України. Кредит у розмірі 4,8 млрд доларів США було залучено через проект Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).
Кошти спрямовуються на компенсацію основних соціальних та гуманітарних видатків. Грант від США надійшов через PEACE in Ukraine на відшкодування пріоритетних соціальних та гуманітарних видатків держбюджету, зокрема, на забезпечення виплати заробітних плат педагогам. 235 млн доларів США пільгового фінансування від Уряду Японії залучено в рамках нових системних проектів Світового банку “Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво” (RISE) – 130 млн доларів США та “Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні” (LEARN) – 105 млн доларів США. Також у листопаді до Державного бюджету України надійшло перше пільгове фінансування від Уряду Республіки Корея.
Кошти спрямовуються на підтримку соціальних послуг. 10,8 млн євро надійшли у межах проекту Світового банку PEACE in Ukraine на відшкодування соціальних видатків, зокрема, пенсій. Міжнародна підтримка є вагомим внеском у підтримку фінансової стабільності країни в умовах воєнного стану.
Загалом від початку повномасштабної війни пряма бюджетна допомога сягає 105,9 млрд доларів США. Зазначимо, що разом із проектом USAID SOERA та DBS Audit Activity, здійснюється моніторинг використання прямої бюджетної підтримки Уряду США, а з аудиторською компанією PriceWaterhouseCoopers Ukraine – перевірку за узгодженими процедурами з метою визначення допустимих державних витрат, проведених Україною у рамках проекту PEACE in Ukraine.

Додати коментар

Користувач:
email:





World Economic
Forum in Davos, Switzerland
Where the rich converse

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 28.07.2026
14:55 - ДПС розвиває аналітичні дашборди як сучасний інструмент data-driven управління та підвищення прозорості роботи служби
14:40 - До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!
14:39 - За якими кодами бюджетної класифікації платник податків сплачує штрафні (фінансові) санкції та пеню по податках?
14:36 - Який тип форми необхідно обрати при подачі вперше Розрахунку за неуповноважений сплачувати ПДФО відокремлений підрозділ?
14:33 - Діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг на території сіл, селищ, яким надано статус гірських: чи може ФОП на загальній системі оподаткування проводити розрахункові операції без застосування РРО/ПРРО?
14:27 - Плата за суборенду земельної ділянки є вищою за орендну плату такої земельної ділянки: чи застосовується органом ДПС штрафна санкція до орендаря?
14:26 - Постачання товарів/послуг здійснюється в одному звітному періоді, а оплата за рахунок бюджетних коштів - у наступних: визначення дати, на яку складається ПН з типом причини «15»
14:23 - Подання заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені: що зі строком давності?
14:22 - Податковий агент нарахував дохід, але не виплатив платнику: в який термін необхідно сплатити (перерахувати) до бюджету ПДФО?
14:20 - На Київщині за програмою Зеленського розпиляють 57 мільйонів – ЗМІ
14:18 - Податковий календар на 28 липня 2026 року
14:13 - Дніпропетровщина: платники рентної плати за видобування корисних копалин місцевого значення сплатили до бюджетів громад майже 5,3 млн гривень
14:12 - Податок на нерухомість: майже 604,8 млн грн – внесок платників Дніпропетровщини до місцевих бюджетів
14:10 - Понад 29,3 млрд грн податків, зборів та платежів спрямували платники Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
14:09 - Сумлінна сплата податків - запорука фінансової стійкості держави: на Дніпропетровщині обговорили питання протидії схемам штучного «дроблення бізнесу»
14:05 - Податківці Дніпропетровщини роз’яснили особливості оподаткування екологічного податку в Україні для суб’єктів господарювання
14:05 - московія продовжить заборону на продаж бензину за кордон до кінця року – росЗМІ
14:02 -  Податковий супровід, ветеранська підтримка та цифровізація: діалог податківців Дніпропетровщини з платниками
13:56 - Олексій Семенюк: Україні потрібен ринок капіталу, здатний залучати приватні інвестиції у відновлення
13:47 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:44 - Сплата платежів з використанням єдиного рахунку: підсумки зустрічі податківців Дніпропетровщини з платниками
13:43 - 24,1 млрд грн плати за землю сплатили платники з початку 2026 року
13:41 - ДПС розвиває аналітичні дашборди як сучасний інструмент data-driven управління та підвищення прозорості роботи служби
13:30 - У червні туристи скасували 30 тисяч путівок до Криму
13:25 - Нафтовидобуток Казахстану скоротився удвічі після атак на російські порти – ЗМІ
13:08 - За півріччя НАЗК виявило у деклараціях порушення на 1,9 мільярда гривень
13:00 - Франсуа Бенароя: "BNP Paribas прагне бути містком між Україною і Європою під час відбудови країни"
13:00 - Банки України показали актуальний курс валют на 27 липня
12:55 - Львівщина отримала від Литви майже 40 тонн обладнання для підтримки енергетичної інфраструктури


Більше новин