Організація водокористувачів із Черкащини завдяки підтримці Програми USAID АГРО має перші успішні результати реалізації меліоративної реформи

02.12.2024 17:13 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

На початку грудня виповнюється два роки з моменту створення першої організації водокористувачів в Україні.
ОВК на Черкащині із символічною назвою «Перша» стала провідником у впровадженні реформи гідротехнічної меліорації в нашій країні.
За ці два роки організація активно працює над відновленням системи зрошення у своєму регіоні.
Зокрема, минулого року організація водокористувачів стала субгрантером Програми USAID АГРО й отримала 1,3 км поліетиленових водопровідних труб для модернізації меліоративної інфраструктури Трушівської зрошувальної системи. Керівник ОВК Ніколай Налбандян зауважує, що це допомогло аграріям вирішити проблеми з постійними поривами старих зрошувальних трубопроводів, внаслідок чого зупинявся полив, втрачався урожай, а дорогоцінна вода у спеку даремно витрачалася.
У цьому році у рамках цього ж субгранту були поставлені крила дополиву (корнери) для трьох дощувальних машин. «Завдяки корнерам аграрії вже за поточний рік збільшили площі зрошення на 61,3 га.
Незважаючи на повну відсутність природних опадів у літній період, ми змогли ефективніше зрошувати культури і досягти збільшення врожайності кукурудзи в середньому на 60 центнерів з гектара, а гібридного соняшнику – на 3 центнери з гектара.
Відповідно це збільшення грошових надходжень як за рахунок врожайності, так і за рахунок перевиконання контрактних зобов’язань по зоні гібридизації», - розповідає очільник ОВК Ніколай Налбандян. Наразі ОВК «Перша» очікує від Програми USAID АГРО поставки двох кругових іригаційних систем, які зрошуватимуть ще 175 га. Ніколай Налбандян наголошує, що чим швидше Трушівська зрошувальна система буде передана відповідно до Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» у власність ОВК, тим швидше відбудеться її повна модернізація та, відповідно, збільшиться ефективність використання зрошуваних земель. «Ми маємо майже дворічну затримку такої передачі, яка стримує розвиток зрошення не лише на Черкащині, а й в інших регіонах.
Віримо, що здоровий глузд переможе і нарешті вимоги закону про ОВК будуть виконані», – додає він. Засновник ОВК «Перша», СТОВ «Дружба», працює на трьох зрошувальних системах, дві з яких державні – Трушівська та Тіньківська, й одна власна – Боровицька.
Земельний банк під зрошенням у СТОВ «Дружба» складає близько 9% від усіх поливних земель Черкаської області.
На цих землях вирощують соняшник, ріпак, пшеницю, ячмінь, гречку, сою, кукурудзу, гібридні види соняшнику та кукурудзи на насіння. Державна Трушівська зрошувальна система була побудована у 80-х роках минулого століття та експлуатувалася досить неефективно, протягом 10-15 років взагалі не функціонувала.
З 2017 року СТОВ «Дружба» запустило в роботу цю зрошувальну систему, вклавши власні кошти у відновлення об’єктів державної власності.
Закупили значну частину обладнання, відновили інфраструктуру та допомогли із запуском насосів. «Багато що пізнається шляхом порівняння.
Ми можемо чітко зіставити результати роботи нашої Боровицької насосної станції, яка після модернізації ефективно працює і забезпечує якісні показники врожайності на Чигиринщині, із державною насосною станцією Трушівської зрошувальної системи, яка працює лише на половину своєї потужності та значно відстає у показниках ефективності.
Наприклад, фактичні показники витрат електроенергії на перекачку 1 куб.м води на Боровицькій насосній станції – 0,33 кВт/год, а на Трушівській – 0,5 кВт/год, що на 34% дорожче.
Також вагомою проблемою державної насосної станції є значні втрати води через негерметичність конструкцій системи.
Вони можуть сягати до 20 тис.
куб.м за сезон», – наголошує пан Ніколай Налбандян. За його словами, вирощування на зрошенні обходиться дорожче, ніж на богарних землях, але й урожайність залежно від культури вища – від 30% до 100%. Наразі в Україні вже зареєстровано 53 організації водокористувачів.
Черкаський регіон є лідером за кількістю створених ОВК – тут створено 17 організацій. Держрибагентство підтримує та всіляко сприяє, в межах компетенції, створенню та функціонуванню організацій водокористувачів, отриманню ними у власність об’єктів меліоративних систем.

Додати коментар

Користувач:
email:





Risk and return trade-off
Higher the potential gain
Higher the possible loss

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.04.2026
15:25 - Поки немає "гарних новин" щодо надання 90 мільярдів євро допомоги для України – Каллас
15:18 - Главу Пентагону запідозрили в інсайдерській торгівлі акціями напередодні війни з Іраном
15:15 - НПЗ Сакартвело відмовляється від російської нафти
14:45 - Справа "Мідас": суд збільшив заставу підозрюваному Миронюку
14:40 - Україні вдається уникати дефіциту та зберігати ціни на пальне нижчими, ніж у ЄС, - НАУ
14:39 - ФДМ приватизує спиртзавод на Вінничині: яку ціну запропонував переможець аукціону
14:20 - В Україні дорожчають сільгоспземлі та ділянки для забудови: зростання цін подекуди сягає 70%
14:10 - Ціна на бензин у США перетнула психологічний бар’єр
13:59 - Наслідки війни в Ірані: Єврокомісія закликала готуватися до тривалих перебоїв на енергоринках
13:30 - Доплати 1500 гривень, нові лікарняні та акти без підпису: що зміниться у квітні
13:30 - Трасу державного значення на Тернопільщині тимчасово перекриють
13:16 - Адаптація "єОселі": міністр економіки розповів, скільки родин придбало житло за програмою
13:05 - В Кривому Розі ліквідували три нелегальні АЗС
13:02 - НКЦПФР долучилася до напрацювання рішень для підвищення прозорості ринку житла
12:55 - Іран "зірвав куш" на нафтовому шоку від війни зі США – The Economist
12:35 - Дистанційне оновлення сертифікатів онлайн за декілька хвилин
12:33 - Для стягнення податкового боргу працює система, що забезпечує формування платіжних інструкцій в електронній формі
12:32 - До уваги платників ПДВ!
12:31 - Чи можна через Електронний кабінет отримати витяг про стан розрахунків платника за податками, зборами, платежами та єдиним внеском окремо в розрізі платежів за неосновним місцем обліку?
12:31 - "Нетипова ситуація": падіння експорту може призвести до рекордних залишків пшениці
12:30 - Відображення у розділах І та ІІ звіту № 1-ОП операції з повернення продукції/товару
12:30 - Чому 90% AI-проєктів не приносять грошей
12:27 - Щодо підтверджуючих документів для проведення звірки з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
12:26 - Податковий агент поінформував контролюючий орган про отриманий фізичною особою дохід: чи нараховується ПДФО, якщо фізична особа не подала податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:24 - До уваги платників податків!
12:24 - Банки України показали актуальний курс валют на 31 березня
12:23 - Надання ФОПом – платником єдиного податку в оренду нерухомого майна фізичній особі: чи застосовувати Методику визначення мінімальної суми орендованого платежу за нерухоме майно?
12:22 - ФОП, яка в минулому році була зареєстрована платником ЄП четвертої групи, не подала відповідну податкову декларацію для підтвердження свого статусу: дії суб’єкта господарювання
12:20 - До уваги резидентів Дія Сіті!


Більше новин