Україна розширює виробництво техніки для розмінування

02.12.2024 17:27 | Економічна правда

В Україні стартувала локалізація виробництва техніки для розмінування хорватською компанією DOK-ING, яка вже відкрила офіс у країні.
Водночас розроблена та сертифікована перша українська машина для гуманітарного розмінування під назвою"Змій". Про це повідомляє перша віцепрем"єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко на другому форумі з розмінування України, передає Укрінформ. За її словами, локалізація виробництва техніки DOK-ING свідчить про серйозність намірів компанії працювати в Україні.
Водночас українські інженери вже створили власні рішення для розмінування.
Машина "Змій" успішно пройшла сертифікацію, а уряд запровадив механізми підтримки вітчизняних виробників, зокрема компенсацію 15% вартості української техніки для покупців. Зазначається, що також агенції системи ООН будуть купувати таку техніку, підтримуючи українське виробництво. Уряд затвердив порядок сертифікації механізованих засобів розмінування за міжнародними стандартами.
Перша машина DOK-ING пройшла сертифікацію за стандартом MV-4. Свириденко підкреслила, що підтримка українських виробників розмінувальної техніки приносить значний економічний ефект: до 40% від її вартості повертається до держбюджету через податки та збори.
Надалі цей напрям може стати важливим експортним складником економіки. У сфері інновацій також відбуваються значні зрушення: проведено хакатон для розробників технологій у розмінуванні, тривають випробування дронів із сенсорами для виявлення мін.
На Харківщині реалізується пілотний проєкт із використанням супутникових знімків та штучного інтелекту для визначення пріоритетних зон розмінування.Нагадаємо:Україні вдалося першою у світі запустити пілотний ринок розмінування земель сільськогосподарського призначення через аукціони "Прозорро", інтерес до нього проявили партнери, і тепер стоїть завдання залучити їх до фінансування цього ринку для його розширення і заміни бюджетного фінансування.Уряд створює ринок гуманітарного розмінування та залучає приватних операторів протимінної діяльності, щоб прискорити цей процес. 

Додати коментар

Користувач:
email:





From London to Berlin,
Traders follow every move,
Market never sleeps.

- Fin.Org.UA

Новини

20:42 - Китайці відкрили ринок борошна для України
20:25 - Трамп заявив, що "забрав би нафту Ірану", але американці хочуть додому
20:10 - Світоліна і Стаховський відкривають падел-клуб у Києві на Подолі
19:50 - Уряд спрощує отримання права керування сільгосптехнікою через дефіцит водіїв
19:35 - Associated Press скоротить 5% глобального штату журналістів
19:25 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла для населення 7 квітня
18:55 - Україна в березні встановила рекорд з експорту соняшникової олії
18:25 - Авіаудари зупинили роботу нафтохімічних заводів Ірану
18:10 - Депутати знову хочуть скасувати статус політично значущих осіб: додали норму в проєкт закону
17:55 - Найбільший виробник СПГ московії заснував компанію з будівництва танкерів
17:45 - "Укрпошта" повідомила, як працюватиме в період Великодня
17:31 - Запрошуємо подавати роботи для участі у Форумі молодих дослідників 2026
17:25 - Нацбанк показав курс долара і євро на вівторок 7 квітня
16:55 - Березневий імпорт дизелю в Україну встановив рекорд
16:40 - "Лікуйтесь самі", або чим обернеться відмова "Укрзалізниці" від медичного страхування працівників
16:33 - Київстар запустив Маркетплейс для бізнесу
16:30 - Анонс: НКЦПФР та НДУ презентують нову модель реєстрації випусків акцій
16:30 - Україна запустить потяг до головного туристичного міста Болгарії
16:16 - Засідання Комісії
16:00 - Двом небанківським фінансовим установам відкликано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінансових установ
15:55 - Працівник Бучанського РТЦК задекларував золото на 8 мільйонів та тисячі доларів і євро готівки
15:34 - Які способи подачі податкової декларації про майновий стан і доходи?
15:32 - Чи мають право юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи здійснювати бартерні операції?
15:31 - ФОПи, які є роботодавцями, зобов’язані укладати з найманими працівниками трудові договори
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.04.2026
15:29 - Підтримка обороноздатності держави: понад 2,4 млрд грн військового збору отримав загальний фонд держбюджету від платників Дніпропетровщини
15:28 - Переваги офіційної праці
15:26 - Оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності
15:25 - Звернення громадян: підсумки роботи податкової служби Дніпропетровщини за перший квартал поточного року
15:23 - ДПС запроваджує новий інструмент, який допоможе бізнесу уникати блокування податкових накладних


Більше новин