Європа наближається до угоди транзиту газу з Азербайджану через Україну

01.11.2024 12:21 | Економічна правда

Угорщина та Словаччина наближаються до угоди з Азербайджаном з постачання природного газу до Європи після завершення транзитного договору між Росією та Україною.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Компанії з Угорщини та Словаччини близькі до підписання контракту на постачання від 12 до 14 мільярдів кубометрів газу на рік з Азербайджану, за інформацією людей, знайомих з питанням.
Згідно з комерційною угодою, азербайджанська державна енергетична компанія Socar постачатиме газ до Суджі на російсько-українському кордоні.
Угорська MVM Zrt.
та словацька Slovensky Plynarensky Priemysel AS далі транспортуватимуть газ до Європи.
Для цього планується використовувати ту саму мережу газопроводів, якою зараз московитський газ надходить через Україну до Європейського Союзу.
Це постачання фактично замінить обсяги, які Європа наразі отримує за чинним транзитним договором.
Контракт вимагатиме укладання так званої своп-угоди між Азербайджаном і Росією, оскільки Азербайджан не має достатньої експортної потужності, щоб повністю замінити існуючі обсяги постачання.
Ціна на газ у Європі для грудня знизилася на 8,1% на новинах про прогрес у переговорах, але потім частково відновилася.
Угода, яка ще не остаточна, може допомогти стабілізувати ціни на газ після нещодавніх коливань на ринку.
Однак Європейська комісія раніше заявила, що енергетичній безпеці регіону нічого не загрожує після завершення транзитного договору.
Словаччина та Австрія є серед країн Європи, які продовжують імпортувати московитський газ через газопроводи.
Будь-яка комерційна угода потребуватиме політичної підтримки з боку української влади, щоб оператор газотранспортної системи України зміг забронювати необхідні потужності.
Читайте також: Україна досі качає московитський газ та фінансує війну проти себе.
Чи продовжиться це у 2025 році?

Нагадаємо:
Україна не має наміру продовжувати транзитний договір із Росією щодо газу, термін дії якого закінчується наприкінці 2024 року, у разі запиту з Європи готова обговорювати транзит газу інших постачальників через свою ГТС.
Україна не продовжить контракт з транзиту російського газу після його закінчення у 2025 році.
Припинення транзитної угоди між Росією та Україною 31 грудня мало вплине на зміцнений європейський ринок газу

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші, гроші всюди,
Вони роблять свою роботу,
Знищують все, що є,
Залишаючи лише користь.

- Fin.Org.UA

Новини

17:03 - Ferrari "дуже задоволена" замовленнями свого першого електрокару
16:30 - Вихід на ринок Японії: з чого почати
16:30 - За фінансування армії московія у росіянина заберуть готельний бізнес в Україні
15:58 - У другому півріччі інфляція пришвидшиться – НБУ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 31.07.2026
15:26 - Вантажні перевезення: Укрзалізниця повідомила, коли тарифи зростуть на 30%
14:55 - Бізнес-бриф без вигаданих задач: на хакатонах Lytvyn Foundation підлітки розробляють IT-рішення
14:55 - Наслідки атаки московія на Київ: біля метро "Почайна" згоріли торговельні павільйони
14:20 - Нафтогігант Shell збільшив прибутки вдвічі завдяки війні в Ірані
14:16 - До якого бюджету сплачується податковим агентом ПДФО, що нараховується на дохід фізособи від надання нею в оренду рухомого, нерухомого майна?
14:15 - Термін, в який здійснюється взаємний обмін інформацією між ЄДР і контролюючими органами стосовно відомостей про ЮО та ФОП
14:10 - Виступ Голови Національного банку Андрія Пишного під час пресбрифінгу щодо рішень з монетарної політики
14:01 - Порядок сплати земельного податку фізичною особою у рік придбання земельної ділянки
14:01 - Крадіжка сої в АРМА
14:00 - НБУ підвищив облікову ставку до 15,5%
14:00 - НБУ розпочинає модернізацію операційного дизайну процентної політики
14:00 - Національний банк України підвищив облікову ставку до 15,5%
13:59 - Платник ЄП, який не є платником ПДВ, за добровільним рішенням переходить на загальну систему оподаткування: термін подання заяви за формою № 1-ПДВ
13:59 - Чи можна через Електронний кабінет подати Заяву/отримати Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи)?
13:58 - Яким чином сплачується ПДФО при наданні нерухомості в оренду на території України, що належить фізичній особі – нерезиденту?
13:56 - Форма і зміст фіскального чека повинні відповідати встановленим законодавством вимогам
13:50 - Як при обчисленні суми податку на нерухоме майно враховується площа приватизованої фізичною особою кімнати у гуртожитку?
13:49 - До уваги резидентів Дефенс Сіті!
13:47 - Внесено зміни до форми Податкової декларації з транспортного податку
13:46 - Термін сплати грошового зобов’язання (основного платежу, штрафу), визначеного у ППР
13:44 - Через аномальну спеку "Укренерго" може застосувати графіки подачі енергії
13:41 - Платником до граничного терміну сплати податкового зобов’язання подано уточнюючу звітність, яка зменшує/збільшує податкове зобов’язання: яку суму необхідно сплатити?
13:40 - ПриватБанк знову продає "Дніпро-Арену" та ТЦ "Приозерний"
13:39 - До уваги платників екологічного податку!
13:38 - Податковий календар на 31 липня 2026 року


Більше новин