У Німеччині провалили програму працевлаштування українських біженців

01.11.2024 14:45 | Економічна правда

Федеральне контрольно-ревізійне управління Німеччини (BRH) опублікувало звіт, в якому стверджується, що урядова програма зі спрощеного працевлаштування українців Job-Turbo не дала результатів.

Про це пише видання Bild, передає LIGA.net.
Програма розраховувала охопити щонайменше 400 000 українців у Німеччині, яким після інтеграційних курсів мали надати пропозицію щодо працевлаштування.
Аудит BRH показав, що у 2023 році лише 20% тих, хто пройшов інтеграційні курси, отримали пропозицію щодо працевлаштування від центрів зайнятості, і жоден українець так і не отримав роботу.
У 2024 році пропозицію отримали 40% після закінчення курсів, із них працевлаштувалося менш ніж 1%.
За даними BRH, близько 720 000 українців у Німеччині, зокрема 500 000 працездатних, отримують соціальну допомогу.
Згідно зі звітом, щомісячні витрати на допомогу українцям становлять близько 539 млн євро.
Для порівняння: у листопаді 2022 року, за дев"ять місяців після початку війни в Україні, Німеччина щомісяця платила українським біженцям 445 млн євро допомоги.
У звіті BRH вказує на основні проблеми з програмою працевлаштування.
Перша - тривалий час очікування інтеграційних курсів: українцям часто доводиться чекати курсів кілька місяців через те, що центри зайнятості шукають курси лише в безпосередній близькості до місця їх проживання.
Інша проблема полягає в тому, що надто багато українців передчасно кидають інтеграційні курси та повідомляють про "проблеми зі здоров"ям", які документально не фіксуються.
Це дозволяє українцям припинити пошуки роботи й надалі отримувати соціальні виплати.
Також зазначається низький рівень контактів між центрами зайнятості та українцями, які пройшли інтеграційні курси.
Передбачалося, що центри пропонуватимуть нові вакансії кожні шість тижнів тим, хто закінчив курси.
Але аудит BRH показав, що у 2023 році консультації проходили в середньому раз на шість місяців, а у 2024 році - раз на 115 днів.
Нагадаємо:
Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що в Німеччині щонайменше 300 000 українців не працюють і не роблять спроб працевлаштуватися.
На його думку, коли Німеччина припинить соціальну підтримку українців, вони змушені будуть повернутися.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час нещодавньої зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом запропонував соціальну допомогу для українців у ФРН передавати безпосередньо Україні.
"Соціальні виплати, які отримують українські біженці, які можуть становити до €1200 на місяць, було би краще надавати безпосередньо Україні.
Недобре, що є фінансовий стимул бути в Німеччині замість того, щоб чоловіки воювали на фронті, а жінки - відновлювали податкову базу", - зазначив Сікорський.

Додати коментар

Користувач:
email:





Risk and return trade-off
Higher the potential gain
Higher the possible loss

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.04.2026
15:25 - Поки немає "гарних новин" щодо надання 90 мільярдів євро допомоги для України – Каллас
15:18 - Главу Пентагону запідозрили в інсайдерській торгівлі акціями напередодні війни з Іраном
15:15 - НПЗ Сакартвело відмовляється від російської нафти
14:45 - Справа "Мідас": суд збільшив заставу підозрюваному Миронюку
14:40 - Україні вдається уникати дефіциту та зберігати ціни на пальне нижчими, ніж у ЄС, - НАУ
14:39 - ФДМ приватизує спиртзавод на Вінничині: яку ціну запропонував переможець аукціону
14:20 - В Україні дорожчають сільгоспземлі та ділянки для забудови: зростання цін подекуди сягає 70%
14:10 - Ціна на бензин у США перетнула психологічний бар’єр
13:59 - Наслідки війни в Ірані: Єврокомісія закликала готуватися до тривалих перебоїв на енергоринках
13:30 - Доплати 1500 гривень, нові лікарняні та акти без підпису: що зміниться у квітні
13:30 - Трасу державного значення на Тернопільщині тимчасово перекриють
13:16 - Адаптація "єОселі": міністр економіки розповів, скільки родин придбало житло за програмою
13:05 - В Кривому Розі ліквідували три нелегальні АЗС
13:02 - НКЦПФР долучилася до напрацювання рішень для підвищення прозорості ринку житла
12:55 - Іран "зірвав куш" на нафтовому шоку від війни зі США – The Economist
12:35 - Дистанційне оновлення сертифікатів онлайн за декілька хвилин
12:33 - Для стягнення податкового боргу працює система, що забезпечує формування платіжних інструкцій в електронній формі
12:32 - До уваги платників ПДВ!
12:31 - Чи можна через Електронний кабінет отримати витяг про стан розрахунків платника за податками, зборами, платежами та єдиним внеском окремо в розрізі платежів за неосновним місцем обліку?
12:31 - "Нетипова ситуація": падіння експорту може призвести до рекордних залишків пшениці
12:30 - Відображення у розділах І та ІІ звіту № 1-ОП операції з повернення продукції/товару
12:30 - Чому 90% AI-проєктів не приносять грошей
12:27 - Щодо підтверджуючих документів для проведення звірки з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
12:26 - Податковий агент поінформував контролюючий орган про отриманий фізичною особою дохід: чи нараховується ПДФО, якщо фізична особа не подала податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:24 - До уваги платників податків!
12:24 - Банки України показали актуальний курс валют на 31 березня
12:23 - Надання ФОПом – платником єдиного податку в оренду нерухомого майна фізичній особі: чи застосовувати Методику визначення мінімальної суми орендованого платежу за нерухоме майно?
12:22 - ФОП, яка в минулому році була зареєстрована платником ЄП четвертої групи, не подала відповідну податкову декларацію для підтвердження свого статусу: дії суб’єкта господарювання
12:20 - До уваги резидентів Дія Сіті!


Більше новин