Прибутки енергогігантів ExxonMobil і Chevron впали через зниження цін на нафту

01.11.2024 14:56 | Економічна правда

Прибутки в американських нафтових компаній ExxonMobil та Chevron знизилися, оскільки нижчі ціни на сировину та слабкіші маржі у переробці перевищили зростання виробництва.
Про це повідомляє газета Financial Times.
Exxon, найбільша західна нафтова компанія, повідомила про чистий прибуток у розмірі $8,6 мільярда, що на 7% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Chevron, друга за величиною компанія, заробила $4,5 мільярда - на 30% менше, ніж минулого року.
Після рекордних показників у 2022 і 2023 роках, цьогоріч бум на ринку для американських нафтових компаній ослаб.
Це зумовлено падінням цін на нафту і газ та нижчими маржами при переробці нафти в бензин та інші продукти.
"Найбільшим фактором зниження порівняно з минулим роком стали маржі цін у галузі, особливо у випадку цін на газ та маржі у переробці, які знизилися з історичних максимумів", - сказала фінансова директорка Exxon Кеті Мікеллс у розмові з Financial Times.
BP отримала найнижчий квартальний прибуток з часів пандемії Covid-19, тоді як французька TotalEnergies відзвітувала про найнижчі доходи за останні три роки.
Результати Shell підтримало її зростання у бізнесі зрідженого природного газу.
Прибутки у нафтовій галузі досягли рекордних рівнів у 2022 році через повномасштабне вторгнення московії в Україну, що спричинило зростання цін на нафту і газ та підвищення маржі на переробку.
Вони знизилися у 2023 році, але залишалися високими.
Цьогоріч ціни на нафту знизилися через слабкий попит та повільне економічне зростання, особливо в Китаї, одному з найбільших споживачів.
Крім того, ціни на природний газ у США впали до історичних мінімумів на фоні надлишку пропозиції.
Попри зниження прибутковості, Exxon і Chevron перевищили очікування Волл-стріт завдяки скороченню витрат та збільшенню видобутку, особливо в басейні Перміан у Техасі та Нью-Мексико - найбільшому нафтовому родовищі США.
Це сприяло рекордному видобутку сирої нафти в США - 13,4 мільйона барелів на день у серпні, згідно з даними Управління енергетичної інформації США.
Нагадаємо:
Ціни на нафту піднялися більш ніж на 1 дол за барель, щоб компенсувати тижневі втрати, оскільки геополітична напруженість на Близькому Сході зросла після повідомлень про те, що Іран готує удар у відповідь по Ізраїлю з Іраку.

Додати коментар

Користувач:
email:





Inflation, deflation,
Interest rates and fiscal policy,
The world of finance.

- Fin.Org.UA

Новини

18:22 - Таємниці Мошногір’я: легенди та маловідомі факти про регіон
18:00 - У Бразилії хакер зламав систему оповіщення громадян
17:35 - Суд зобов'язав фірму заплатити збитки за неякісний ремонт мосту на Дніпропетровщині
17:05 - За тиждень Нацбанк продав 1,4 мільярда доларів
16:14 - Суд зобов'язав московія заплатити українській агрокомпанії 1,2 мільярда
15:31 - В Албанії десятки тисяч протестували через курорт пов’язаний з Кушнером
14:35 - Щотижневий дайджест
14:32 - московіяни зруйнували заправку WOG у Запоріжжі
13:35 - Швейцарці, найімовірніше, проголосують за рішення, що збереже санкції проти московія
12:25 - Крим частково залишився без світла
11:35 - Танкери проходять Ормузьку протоку попри заяви Ірану про блокування
10:30 - У Криму заборонили продаж бензину усім, крім окупаційної влади
10:00 - У Сумах після атак ворога пошкоджено пошту та АЗС
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 21.06.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:33 - 20-й блекаут: через російські атаки ЗАЕС знову втратила зовнішнє електропостачання
18:00 - Ірак доручив родовищам збільшити видобуток нафти після угоди між США та Іраном
17:04 - Співзасновник розробника ігор Ubisoft загинув у авіакатастрофі
16:30 - Іран знову закрив Ормузьку протоку
16:01 - ЄС наполягатиме на неросійських поставках газу у майбутніх угодах з Туреччиною
16:01 - ЄС наполягатиме на неросійських поставках газу у майбутніх угодах з Туреччиною
14:57 - У Тверській області московія обмежили продаж бензину
14:00 - Угода з Іраном може збагатити структуру, яку США вважають терористичною
14:00 - Угода з Іраном може збагатити структуру, яку США вважають терористичною
14:00 - Угода з Іраном може збагатити структуру, яку США вважають терористичною
14:00 - Угода з Іраном може збагатити структуру, яку США вважають терористичною
14:00 - Угода з Іраном може збагатити структуру, яку США вважають терористичною
14:00 - Угода з Іраном може збагатити структуру, яку США вважають терористичною
14:00 - Угода з Іраном може збагатити структуру, яку США вважають терористичною
14:00 - Угода з Іраном може збагатити структуру, яку США вважають терористичною


Більше новин